Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ma Magyarországon...

Hogyan lehet ma Magyarországon annyi pénzt keresni hogy európai színvonalon megélhess?

Figyelt kérdés
A szüleim világ életembe egyszerű munkás emberek voltak, nem kerestek túl sokat. A modern elektronika dolgok kb 5-10 évvel a megjelenéseik után jutottak el hozzánk. (mát ha egyáltalán eljutottak) Szóval elég szerényen tudtunk csak élni. itt vagyok 21 évesen munkanélküliként van egy szakmám, amit nem szeretek és nem is szeretnék benne dolgozni tehát azzal megszívtam. De a lényeg hogy a szüleim néznek hülyének, hogy nekem degradáló ilyen 120ezer ft-okért dolgozni. Mert úgy érzem ennél azért sokkal többet ér az emberi élet. Annyi dolog van a világban, amit birtokolni és megélni lehet, de ehhez mindhez pénz kell, és egy 120e Ft-os nettó havi fizu pont arra elég hogy a nyomorult kis életedet végig vegetáld olyan alsó közép szinten. Én ennél többet szeretnék. De sajnos nem tudom hogy érhetném el. Mikor húzhatnám a strigulákat hogy hány Mercedest, BMW-t látok elsuhanni az utcán, és nem is a szakadt 20 éves fajtából, akkor úgy gondolom hogy ha ennyi ember ezt el tudja érni, akkor csak nem olyan földöntúli távlat ez. Bár a mostani helyzetembe nagyon annak tűnik. Szóval mit lehet csinálni hogy ne csak egy filléres "jobbágyként" élje le az ember az életét?
2015. febr. 18. 12:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó. Az csodálatos, hogy ennyire tepersz egy diplomáért, de ha ennyire nem tudsz figyelni az egészségedre, akkor meg azért fogsz szívni. Ha nem alszol rendesen, meg tiszta stressz vagy akkor meg a szívedre fog rámenni az egész, mire eléred a diplomát, lesz jó kereseted addigra a fizetésed negyedét az orvosi költségekre és szív gyógyszerekre költheted. De hát valamit, valamiért.
2015. febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%

Hát igen tudom utolsó mit mondol,de sajnos ez a kapitalizmus teperned kell a magas fizuért akár bevállalva,hogy lefordulsz a székről.

Sajnos ez ilyen :(

Ráadásul igen sajnos szívbeteg vagyok meg hajlamos infarktusra.

De ezt a nagy cégeket nem érdekli ők jól megfizetnek neked meg hajtanod kell.

Ez ilyen sajnos.

2015. febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
31%

Aki totál inkompetens a programozáshoz az soha a büdös életben nem fog olyan szinten megtanulni programozni, hogy abból jól megéljen, akármennyit seggelhet. A mérnökre is ugyan ez igaz, nem hiába fizetik meg ezeket a szakmákat. A gazdasági területen dolgozók nem hiába keresnek jóval kevesebbet, amíg egy pályakezdő programozó nettó 200 ezer Ft alatt szóba sem áll senkivel (Budapesten), addig a gazdasági diplomával rendelkezők örülhetnek, ha 160-170 ezer Ft nettó fizetésnek (szintén Budapesten), persze vannak kivételek, de az átlagot tekintve.

Tehát amit te csinálsz az egyrészről emberfeletti, másrészről, ha valaki bírná is ezt a hajtást, ha nem lenne meg benne a tehetség (és a szeretet) a programozásoz akkor minden borul.

És pont ez a lényeg, a magyar piac szar.

2015. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Vegyészmérnökként közel a 40-enhez nettó 100e-et kapok, te meg a magad 21 évével sírsz. Tudás, tapasztalat nélkül kevesled a 120e-et, szánalmas!
2015. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de ha már ilyen erős dolgokkal dobálózol akkor elmondom miért TE vagy szerintem a szánalmas. Azért mert te mérnökként 40 évesen annyit keresel, az a pénz nem fog többet érni. Vagy szerinted igen? Az a szánalmas, hogy te azt hiszed, hogy azért mert te 40 évesen mérnökként tapasztalattal CSAK 100ezer Ft-ot keresel, akkor azt mindenkinek el kell fogadni, és bele nyugodni. 100e Ft? Én annyi pénzből vennék 5 Hugo Boss inget, aztán jó napot. El is fogyott. Ennyit ér a te szánalmas 100e Ft-od, és ezen nem változtat semmit az hogy milyen a végzettséged vagy hogy mennyi idős vagy.
2015. febr. 18. 20:58
 16/26 anonim ***** válasza:
Ha sok pénzt akarsz keresni akkor vállalkozz, találj piaci rést és kezdj neki. Ha tőke kell akkor menj el külföldre dolgozni, keress befektetőt stb.
2015. febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%

"Én annyi pénzből vennék 5 Hugo Boss inget, aztán jó napot. El is fogyott. Ennyit ér a te szánalmas 100e Ft-od"


Nagyon jól fogsz kinézni az 5 darab Hugo Boss ingedben, a pucér sеggeddel meg a gumicsizmáddal.

Amúgy miből veszel te Hugo Boss inget, ha dolgoznod büdös, te majom?

Nagyon sok eszed van!

2015. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Csak szemléltetni próbáltam hogy annak a pénznek mennyire nincs értéke, te marha. De intellektusban nálad ahogy látom ez csak addig jutott el, hogy jól ki tudd forgatni a szavaimat...
2015. febr. 19. 12:03
 19/26 A kérdező kommentje:

Basszus, most esik le, hogy te ezt teljesen komolyan vetted...


Én ezt csak annak a szemléltetésére írta le, hogy milyen egyszerű is eltapsolni azt a pénzt, és akkor nem is vettél nagy dolgokat. Nem gondoltam komolyan hogy ezt meg is csinálnám jelen pillanatba jelent helyzetembe.


[link]

2015. febr. 19. 12:05
 20/26 A kérdező kommentje:

Amúgy kedves "te marha"!


Ősszel 12 órás műszakokba dolgoztam, volt hogy elég sokáig folyamatosan szabadnap nélkül. De megkerestem annyi pénzt amire azt mondom hogy a jótól még azért messze van, de elfogadható. Csak sajnos az idény munka volt, aminek vége lett. Szóval nekem nem a munka büdös hanem a kevés pénz. Ezt kéne felfogni...

2015. febr. 19. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!