Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ma Magyarországon...

Hogyan lehet ma Magyarországon annyi pénzt keresni hogy európai színvonalon megélhess?

Figyelt kérdés
A szüleim világ életembe egyszerű munkás emberek voltak, nem kerestek túl sokat. A modern elektronika dolgok kb 5-10 évvel a megjelenéseik után jutottak el hozzánk. (mát ha egyáltalán eljutottak) Szóval elég szerényen tudtunk csak élni. itt vagyok 21 évesen munkanélküliként van egy szakmám, amit nem szeretek és nem is szeretnék benne dolgozni tehát azzal megszívtam. De a lényeg hogy a szüleim néznek hülyének, hogy nekem degradáló ilyen 120ezer ft-okért dolgozni. Mert úgy érzem ennél azért sokkal többet ér az emberi élet. Annyi dolog van a világban, amit birtokolni és megélni lehet, de ehhez mindhez pénz kell, és egy 120e Ft-os nettó havi fizu pont arra elég hogy a nyomorult kis életedet végig vegetáld olyan alsó közép szinten. Én ennél többet szeretnék. De sajnos nem tudom hogy érhetném el. Mikor húzhatnám a strigulákat hogy hány Mercedest, BMW-t látok elsuhanni az utcán, és nem is a szakadt 20 éves fajtából, akkor úgy gondolom hogy ha ennyi ember ezt el tudja érni, akkor csak nem olyan földöntúli távlat ez. Bár a mostani helyzetembe nagyon annak tűnik. Szóval mit lehet csinálni hogy ne csak egy filléres "jobbágyként" élje le az ember az életét?
2015. febr. 18. 12:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy átlag feletti eredményt kapjál (pl pénzt), ahhoz átlag feletti teljesítményt kell, hogy nyújts valamiben.


Vállalj el olyat, amihez más nem ért, vagy nem olyan jól, és olyan dolog legyen, amiért más hajlandó fizetni.


Ezért keres átlag felett egy programozó (mert más nem tud olyan jó programot írni) vagy egy sztárfocista, mint pl Dzsudzsák Balázs (mert más nem focizik olyan jól). És ezért nem keres jól Mari néni CBA eladóként (mert a munkáját nagyon sokan mások is el tudnák végezni) vagy a szüleid.

2015. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz előző, Magyarországon a legtöbb szakma alulfizetett, mert szar a piac. Orvos sem lehet akárkiből még sem fizetik meg őket, ahogy jó asztalos, szakács, hegesztő stb. sem lesz akárkiből, még sem lehet tisztességesen megélni a szakmák nagy részéből.
2015. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Vállalj el olyat, amihez más nem ért, vagy nem olyan jól, és olyan dolog legyen, amiért más hajlandó fizetni."


Az előzőek közül melyikre illik rá ez a leírás? Egyikre sem, ezért nincsenek megfizetve (akire meg vonatkozik, az sokat is keres... az orvosok közül sok olyat láttam, aki nagyon-nagyon jól keres - bőven millió felett havonta).

2015. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Mindegyikre, pont, ezért hülyeség amit írsz. Magyarországon hiába lesz akármilyen jó szakember valaki, ha nincs aki megfizesse, ennyi, ez a lényeg.
2015. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

---> " és olyan dolog legyen, amiért más hajlandó fizetni." <---



"ha nincs aki megfizesse, ennyi, ez a lényeg."


Ha nincs aki megfizesse, akkor nem illik rá ez a kritérium (mert a kritérium az volt, hogy olyan dolog legyen, amiért más hajlandó fizetni).

Szerintem teljesen hibás az az állítás, hogy Magyarországon nem fizetnek meg egyes dolgokat. Van, aki igazán sokat keres (persze van, aki nem, de most azokat keressük aki jól keres).


Korábban írtam, hogy ismerek több orvost, aki (vélelmezhetően) millió felett keres havonta. Magánpraxissal, vagy hálapénzes műtétekkel, de megkeresi.


Rengeteg iparág van, ahol az átlag felett lehet keresni, rengeteg vállalkozó van, aki komoly pénzeket vesz ki a vállalkozásából havonta (egyszeri munkásbérhez viszonyítva), top sportolók is tudnak óriási összegeket keresni (foci vagy kézilabdában az első osztályban a jobbak bőven millió felett keresnek).


És a kérdező kérdése pont arről szólt: hogyan? A válasz, hogy legyél sokkal jobb, mint az iparágad többsége és válassz olyan szakterületet, amit mások megfizetnek.


A lepkegyűjtés vagy lufihámozás nem ilyen, azt akármilyen jól csinálod nem fogsz sokat keresni. A programozás vagy labdarúgó-karrier viszont ilyen: ha jó vagy jól megfizetnek.

2015. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szerintem az ingatlanban van pénz. Ha nincs tőkéd, akkor érdemes ingatlanreferensként belevágni. Szinte semmin nincs akkora haszon, mint egy eladott lakáson. Nekem az egyik ismerősöm franchise partner lett a GDN-nél. Szépen jövedelmező irodája van, mindne szakmai segítséget, támogatást megadtak neki. Azóta szemmel láthatóan jobban él... Ő is referensként kezdte, szinte a nulláról. Engem inspirált a története, becsülöm, amiért mindenféle anyagi hátszél nélkül ennyire vitte...
2018. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!