Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakácsként Németországban...

Szakácsként Németországban menyi esélyem lehet munkára nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
talpraesett 25éves gyerek vagyok jó tudással a konyhában.

2015. márc. 4. 11:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, privát ment.
2015. márc. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szándékom megsérteni senkit, de egyesek mégis a frászkarikát gondolnak az életről?

Ember, ha kimész egy országba élni, dolgozni, az a legeslegalapabb minimum, hogy tudod a nyelvét.

Na jó, ha C++ fejlesztő vagy 10 év gyakorlattal, akkor elég angolul makogni...

2015. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem a kérdező teljesen imbecilis. Beülsz egy interjúra aztán elkezdesz ott angolul makogni nekik?
2015. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek megy a zöld kéz.lehet hogy akk még is várok még vele s megprobalom tanulni a nyelvet.
2015. márc. 4. 12:54
 15/17 anonim ***** válasza:
16%
Miért pont Németország? Lenéző, kirekesztő németek, alacsony bérek. Inkább próbálkozz Skandináv országokkal, ott legalább fizetnek is. Esetleg Svájc.
2015. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én erős Német német nyelvtudással mentem ki,Cukrász szakmával,Eladó szakmával,rokoni kapcsolattal,albérletem megvolt,Mosogatói és konyhai kisegítői tapasztalattal,folyékonyan dumáltam mindenkivel,osztrák telefonszám megvolt,és még mindig nem volt az az alap hogy hogy leg rosszabb állást is meg kapjam mert WC-pucolónak sem kelettem pedig 4 hónapig kerestem Ausztriába munkát (aztán utána haza).Ami hiányzott és nagyon kérték az az autó de aki nem ott lakik ahol van a munka már az is különös hátrányt jelentett.Az hogy vonattal busszal be tudsz járni nem érdekelte őket.De akiknek megvolt az autója ők se találnak munkát.Kint bejelentett fix lakás,autó,lehetőleg városba legyél ne legyél vidéki,erős német nyelvtudás,e-kártya,stabil jólkeresett szakmák (ennélkül halott vagy),több éves szakmai tapasztalat (enélkül se nagyon kelesz),legalább fél évre elegendő pénz (havi 500 euróval simán számolj egymagadra),osztrák telefonszám.Ezer hülye áll sorban Ausztriában,Németországban, munkáért amit minden hüye el tud végezni esély sincs olyanra bejutni (még a leg borzasztóbbakra sem).A másik dilemma munka nélkül neked nem fog senki se igazán albérletet adni (albérlethez is is kapcsolatok kelenek) és fix lakcím nélkül meg szóba se állnak ott veled.Amit én tapasztaltam ma már ezren állnak sorba külföldön és ott munkára bejutni ma már nagyon magas az íratlan mérce.Ott már magyarban a környéken egy rokon kell munkában meg munkaadói ismeretség akiket te személyesen ismersz ha csak nem vagy egy szupermen.


A másik ha magyar hirdetőnek mész le arra számits hogy pár napon bellül jöhetsz is haza.Annyira van ember hogy szezonba megcsinálják egy heteket vagy pár napokat dolgoztatnak azt lapát.Illetve leutaztatnak egy pofavizitre azt több tízezres kölségen mehetsz haza.Illetve telefonbeszélgetéseket személyes intejukat mind rögzíteni papírokat amit adnak mind lefényképezni.Akik külföldre hírdetnek csak szólok dögivel van ausztriában,németországban ember nincs munkaerőhiány ezek inkább bűnözők vagy valami nagyon nagy disznóság van mögötte.

2015. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nulla tudással, csak kisegítő tudsz lenni. De az is jó, addig amíg nem tanulsz meg németül. Az országban is rengeteg ragad rád, plusz tudsz otthoni tanulással is segíteni magadnak.
2015. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!