Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincs érettségim de munkát...

Nincs érettségim de munkát szeretnék vállalni?

Figyelt kérdés
Középiskolát elvégeztem, de nincs meg az érettségim, természetesen le szeretném tenni, még idén. Addig is dolgozni szeretnék. A legtöbb munkahelyre kérnek érettségit, de jelentkezhetek olyanra is, amihez ott van elvárásként az érettségi, ami nekem ugye nincs, de minden másnak tökéletesen megfelelek?

2015. márc. 6. 13:40
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja és olyan munkát nem nagyon szeretnék vállalni amihez nem kell érettségi... mármint ha szerencséd van úgy is lehet normális munkád, de nyilván az aljamunka jut nagy többségben..
2015. márc. 6. 13:42
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
Érettségi megléte nélkül sehova nem fognak felvenni. Csak közmunkás lehetsz, wc-s(néni) stb...
2015. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
63%
Hát ez érdekes,én több helyen dolgoztam érettségi nélkül is.Az hogy te válogatós vagy,az meg a te bajod,így ne várd hogy legyen munkád..Ha így állsz a dolgokhoz,hogy te alja munkát nem vállalsz,akkor nem is lesz,utánad meg nem fognak kapkodni.Szóval vagy megszoksz vagy megszöksz.De egyébként akinek nincs rátermettsége,érettségivel se talál munkát.Menni kell,keresni,találni!
2015. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Nehogy azt hidd, hogy egy érettségivel majd hú de jó munkahelyet fogsz találni! Semmit nem ér az a karton. Mert mellé kell nyelvismeret, legalább középszintű és több éves munkatapasztalat. Már is bebuktad. A legtöbb helyre 8 ált. kell vagy valami szakma, most amiben van esély az az őri és a vendéglátás , ha nincs kapcsolatod normális, jól fizető helyhez.
2015. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

"Érettségi megléte nélkül sehova nem fognak felvenni. Csak közmunkás lehetsz, wc-s(néni) stb..."


Hülyeség. csomó munkahelyet látok. Előkészítő, csomagoló munkák betanított, segédmunkák stb..

2015. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%
A "stb." ezekre vonatkozott, amit írtál utolsó :)
2015. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Jó, hát üzemmérnöki székbe nyilván nem ültetnek senkit 12 osztállyal....
2015. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
Menj külföldre, ott is élhetsz, ha dolgozol, itthon pont annyira lenne elég a fizetésed, ha nincs egy normális diplomád vagy ismertséged, hogy éhen halj.
2015. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Mert aztán külföldön nulla végzettséggel, abból az 1000-1200 euróból vígan el fog éldegélni? :D 12 óra meló, csak egy koszos bevándorlónak fogják tartani stb.

Bírom mikor azt hiszik sokan, hogy kint kolbászból van a kerítés. Kint is a szakembereket becsülik meg.

De tudod mit? Menj ki mosogatónak Ausztriába, 12 órát robotolhatsz, 6 napot egy héten, dolgozhatsz együtt albánokkal, bosnyákokkal, és egyéb balkáni/közel-keleti bevándorlókkal :D

2015. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
22%
kedves utrolsó :D tudom hogy jópofa röhögni a nyugati melósokon, de nyugaton megél egy melós is. Én egy mekiben dolgoztam nettó 1087 euróért (ezt 14 szer kapod itt havonta) és ki lehet belőle jönni. Még saját lakást is fenntarthattam volna belőle ha nagyon életszínvonalra gyúrtam volna. Inkább pénzre gyúrtam.
2015. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!