Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdők! Hogyan találtatok...

Pályakezdők! Hogyan találtatok magatoknak munkát?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy van-e értelme internetes hirdetésekre pályázni, kapott-e valaki így munkát, vagy ismeretség, kapcsolatok által jutott munkához. Esetleg a szakmai gyakorlati helyén tudott maradni, vagy random beadta vállalatokhoz az önéletrajzát. Kinek mi volt a nyerő? :) Köszönöm a válaszokat.

2015. márc. 12. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én anno hirdetésre jelentkeztem.
2015. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Már nem számíthatok pályakezdőnek, mert 30 elmúltam, de amikor én voltam pályakezdő, sehol nem kaptam munkát, mert hogy nem volt semmihez több éves gyakorlatom. Tanfolyamokat végeztem de azzal sem jutottam előrébb, mivel azon a területen sem volt több éves tapasztalatom és végül kapcsolaton keresztül tudtam vagyonőrnek elhelyezkedni, feketén. Sajnos az a helyzet, ha nincs kapcsolat akkor nagyon nagy mák kell ahhoz, hogy munkát találj!
2015. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az első munkám úgy kaptam, hogy a hobbiban nagyon "híres" voltam, igen sokat foglalkoztam a témával és amikor az egyik cégnél jártam aki amúgy a hobbihoz kapcsolódó termékeket árult láttam kiírva az ajtóra, hogy keresnek egy embert.


Beszéltem a tulajjal és tulajdonképpen mivel már régen ismert bármi interjú nélkül felvett.


A következő munkahelyemre már rendesen jelentkeztem és interjúztam (semmi kapcsolata nem volt az első "hobbis" munkámmal).

2015. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én majd egy évig küldözgettem az önéletrajzokat,de le se tojtak sehol,aztán egy volt évfolyamtársam szólt,hogy ő kimegy külföldre,nem mennék-e a helyére dolgozni.Szóval nekem(sajnos) csak ismerős révén sikerült.
2015. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze hogy van értelme netes hirdetésre jelentkezni. De annak is van értelme ha Professionre be vagy regisztrálva és korrekten fel van töltve önéletrajz. Tulajdonképpen most jövök rá, hogy párommal mind a ketten olyan helyen dolgozunk jelenleg ahol így kerestek meg. Más-más hely és időben is máskor történt az elhelyezkedésünk, de mindketten pályakezdőként és szigorúan nulla ismeretséggel!


Mondjuk nem keresünk milliókat, de megélünk valahogy. Kb átlagos a fizetésünk, egyikünknek inkább az országos átlag, másikunknak szerencsére a budapesti átlag környékén mozog.

Kezdőként én meg vagyok elégedve, de persze remélem lesz jobb is ahogy fejlődünk. Csak rajtunk múlik igazából. Mindenki saját magáért tud tenni, ne várj másra!!

2015. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkeztem hirdetésekre, felvettek.

Ha már annak nem látod értelmét, hogy internetes hirdetésekre pályázz, hogyan akarsz elhelyezkedni? Menjenek házhoz a cégek, vagy mi?

2015. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most végeztem februárban az egyetemen és egy hét után találtam állást. Igaz az átlag alatt keresek, de adott a fejlődési, feljebblépési lehetőség, csak tőlem függ. Egyébként egy napilapban találtam a hirdetést.
2015. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Interneten. Én konkrétan valamelyik ELTE virtuális állásbörzén jelentkeztem, de pont annyira lehetett volna ez a profession.hu is. Olyan 2 hét után hívtak be interjúra, 1 hónap után munkába álltam.
2015. márc. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
Jah egyetemet végzett okostojásoknak könnyebb az elhelyezkedést, és a többi emberrel mi lesz? Azok dögö.ljenek éhen? Csak mert nincs megfelelő agyi kapacitásuk, se pénzük, hogy diplomát szerezzenek? Nagyon fair...
2015. márc. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" se pénzük, hogy

diplomát szerezzenek?"


Nem pénz kérdés. Rengeteg szegény szerzett már diplomát. Átlagos intelligencia és rengeteg szorgalom kell csak. Vagy átlagon felüli intelligencia és kevés szorgalom.

Nyilván van aki agyilag nem képes, de azert a többség képes lenne többet, jobban tanulni.

2015. márc. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!