Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hülye vagyok ha nekem fontosak...

Hülye vagyok ha nekem fontosak az ilyen dolgok?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, de nem találtam semmilyen munkát, mindenhonnét elhajtottak, már teljesen el voltam keseredve amikor a sógorom szólt,hogy van egy barátja aki egy nagy magyarországi cégnél igazgató, és segíthet nekem oda bekerülni.

Elgondolkoztam a dolgon, de annyi kritérium van aminek nem felelek meg, nagyon jó fizetést adnak, de például nyelvvizsga is kéne nekem meg nincs, de erre is azt mondták,hogy ne törődjek vele, és áprilisban be kell mennem, mert akkor vannak az interjúk, de 10-szeres túljelentkezés van a helyekért, és én annyira kellemetlenül érzem magam, tipikusan mint amikor egy nem oda való embert ültetnek be valahová, viszont nagyon kéne a pénz és a munka, de tényleg nem tudom mi legyen, kétségbe vagyok esve, nem akarom elvenni a helyet olyanoktól akik jobban megérdemlik mint én.

A szüleimnek is elegük van abból,hogy eltartanak, ők nagyon akarják,hogy menjek.

Nem akarom a kifogást keresni, szeretnék dolgozni, de nekem fontos lenne,hogy megérdemelten kerüljek oda.


2015. márc. 12. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Inkább becsülendő.

A szülők meg ne csak addig legyenek szülők, ameddig a családi pótlék tart...

2015. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha elmész is, valószínűleg nem téged fognak felvenni olyan helyre, amit nem tudsz csinálni.
2015. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Iratkozz be egy nyelvtanfolyamra.

Ha nem vesznek fel, akkor is előnyödre fog válni.


Ráadásul egy csomó olyan helyen is kérik a nyelvvizsgát, ahol igazából nem is kell.

2015. márc. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, majd később, ha dolgozol, akkor úgy is rájössz és megtanulod, hogy rengetegen vannak "érdemtelen" helyen. használd ki a lehetőséget, és tegyél meg mindent, hogy jól menjen.
2015. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
nyugodtan menj...azthiszed, hogy akinek van nyelvvizsgája az feltétlenül jobban tudja a nyelvet, mint az akinek nincs? hidd el,hogy sokan még kevesebb tudással kerültek be olyan helyekre, ahol fogalmuk sincs róla mit is kell csinálniuk...ha ők azt mondják felvesznek, akkor az valamiért úgy is van...sok szerencsét és örülj a munkának
2015. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel semmi szakképzettséged és semmi nyelvtudásod nincs, akkor mi lenne az az érdem, amiért téged oda felvennének ?? Erre te is tudod a választ, csak szemérmes kuldusként viselkedsz. Fogadd el az ajánlatot, oszt kész.
2015. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hülye, nekem nagyon szimpatikus, hogy ilyeneken gondolkodsz.

Nem egyszerű a dolog. Én szerintem azt csinálnám, hogy ha nagyon nem nekem való, nem értek hozzá,akkor meghagyom másnak. Ha egy kicsi esély is van rá, hogy menni fog, akkor belevágnék, és a legjobb tudásom szerint csinálnám, ha már megkaptam. Apró hiányosságokat menet közben is lehet pótolni.

Egyébként vannak olyan munkahelyek,ahol protekció nélkül is azt mondják néha, hogy "szimpatikus vagy, alkalmasnak tűnsz a munkára, nembaj,ha nem felelsz meg minden kritériumnak,majd menet közben felszeded a tudást."

2015. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, en is ugyanígy voltam pályakezdőként annak idején. Nem sok közöm volt a munkához, leszámítva hogy az volt a végzettségem, de gyakorlatom nem volt. Alkalmatlannak éreztem en is magam, kínos volt de felvettek, mert a barátom ismerőse volt az igazgató es beajánlott . Elhatároztam hogy bebizonyítom, hogy alkalmas vagyok a munkára, hogy egy kollégámnak se jusson eszébe hogy csak egy csókos vagyok, hanem igenis dolgozni akarok mint mindenki mas. Be is bizonyítottam, kis ido alatt betanultam es nagyon élveztem a munkámat. Ha igy teszel te is, es látják rajtad a többiek hogy akarsz, - ha nem is vagy profi az elején-, akkor neked sem fognak a hátad mögött összesugni, es utána büszke leszel te is magadra hogy te tetted a legtöbbet azert hogy beválj a munkahelyeden, nem csak a sógorod aki beajánlott.
2015. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
83%

Nem vagy hülye, de menj el és ha munkát adnak, vállald!

Páromnak sincs nyelv vizsgája, még is 4 nyelven beszél. Nekem sincs és 3-on gagyarászok.

Dolgoztam már ügyintéző tolmács ként is, pedig egy nyomi szakmunkám van csak.


Sokszor a munkához szerencse kell. Ez a te szerencséd most a protekció. Néha ez is kell sajnos. Pálya kezdőként meg főként. De ez nem azt jelenti, hogy nem érdemled meg.

Úgy sem kapsz olyan melót, amire nem leszel képes, hisz ők sem a saját maguk ellenségei.


Vállald el a munkát és mutasd meg, hogy igen is mindent bele adsz, meg tudod csinálni és megérdemled, hogy ott legyél. Ha mégsem sikerülne. Mert van olyan, hogy csak akkor derül ki, ha már bele kóstolt az ember. Akkor sincs világ rengető probléma. Megpróbáltad.

Megy helyetted más, te meg keresel szintén mást. De szereztél tapasztalatot, amit majd valahol biztos tudsz hasznosítani.

2015. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyi olyan emberrel találkoztam már akik érdemtelenül vannak a helyükön, hogy megszámolni se tudnám. Ezen ne parázz. Ha felvesznek, mutasd meg, hogy jól döntöttek és igyekezz.

Az, hogy mik a kritériumok, az csak egy dolog. Sokszor kiírnak mindenféle feltételt, pl. nyelvvizsga, de amikor látják, hogy a sokadik nyelvvizsgával rendelkező is csak nyökög, akkor fel fogják venni azt, akinek nincs de tud beszélni. Vagy hiába lesz olyan jelentkező aki minden feltételnek megfelel, ha unszimpatikus. Ez is nagyon fontos, senki sem szeret olyan kollégával együtt dolgozni akit nem kedvel. Vagy pökhendi a modora, más baj van vele... és ilyenkor felveszik azt, akiből jobban kinézik, hogy igyekszik beletanulni s jobban illik a csapatba.

2015. márc. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!