Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Előző munkahelyre nagyon gáz...

Előző munkahelyre nagyon gáz visszamenni? Szeretnék visszamenni, de nem tudom, hogyan kezdjem.

Figyelt kérdés
Nem is biztos, hogy visszavennének, de szeretném megpróbálni, mert az új munkahelyem ezerszer rosszabb, mint a régi. :(
2015. márc. 25. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, mi miatt jöttél el.

Felmondtál, mert találtál jobbat?

Ők küldtek el, mert rosszul dolgoztál?

Ezekben az esetekben szerintem nincs esélyed.

Ha létszámleépítés volt, és többen beleestek, de most van lehetőség növelni a létszámot, akkor érdemes megpróbálni.

2015. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ők küldtek el, hanem én jöttem el, mert találtam másik munkát. De itt nagyon nem találtam meg a számításaimat, visszamennék, ha lehetne. Ott egyébként 10 évig dolgoztam.
2015. márc. 25. 10:38
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ha te jöttél el van esélyed visszakerülni, ha nem volt harag és balhé a kilépés körül.


Nálunk dolgozik egy srác, már 5x lépett ki önszántából a cégtől és most őszel 6-odjára jött vissza :D

2015. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha eljött, mert volt egy jobb lehetőség, mi a garancia arra, hogy legközelebb nem fog újra lelépni, ha valahol többet ajánlanak neki?

Egy ilyen dolgozó nem lojális a céghez, hanem a pillanatnyi előnyöket nézi. Most visszamegy, de 2 hónap múlva kap egy jobb ajánlatot, és újra lelép.

Második, te visszavennél valakit, ha főnök lennél, aki önszántából felmondott? Nem arról volt szó, hogy valakije beteg volt, és ápolni kellett, vagy hasonló, hanem hogy azt hitte, sokkal jobb lesz neki az új helyen. Azaz a régivel nem volt megelégedve. Én nem venném vissza, és a munkáltatók 99,9%-a sem venné vissza, de az az igazság, hogy a munkavállalók 99,9%-ának eszébe sem jut visszamenni oda, ahonnan eljött.

Konkrétan ez az "odapiszkított, ahonnan enni kapott" esete.

2015. márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Hacsak nincs no-rehire policy, simán visszamehetsz. Milyen cég?
2015. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez egy hivatal a közigazgatásban. Nagyon szerettem ott dolgozni, de aztán adódott egy olyan helyzet, ami miatt váltanom kellett. Mostmár viszont nagyon bánom. Most újra küldjem el az önéletrajzomat?
2015. márc. 25. 12:10
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Nyugodtan, közigazgatásba meg pláne.


4-es:

Attól függ. Ha olyan a munakör, hogy több hónap a betanulási időszak amíg effektíve ne végez az "új" ember hasznos munkát, de adódna egy régi akit nem kell betanítani és tud dolgozni az első perctől akkor vissza.


Amúgy multiknál is sokszor simán visszaveszik az embert, mivel a modern felfogású cégek nem csinálnak érzelmi kérdést egy munkahelyváltásból... Ahogy a munkavállaló is az adott szituációból a legjobbat akarja kihozni úgy a munkaadó is hasonlóan cselekszik adott helyzetben.

2015. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát a munkakör eléggé betanulós. Egy országos szintű rendszerbe kell adatokat felvinni, ahol nem lehet hibázni. Az utódom állítólag nagyon nem felel meg az elvárásoknak, nem igazán érti a dolgokat.
2015. márc. 25. 13:15
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

4-es,és a munkaadók hol lojálisak?Kihajítanak amint jön más,aki ocsóbbért elvállalja,valakinek a valakije,vagy ha már nem jár utánnad támogatás,stb...

Naná,hogy a munkerő is rögtön lelép,ha van ahol többet fizetnek,vagy jobbak a körülmények...

2015. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Próbáld meg, mit veszíthetsz?

Ez abszolút főnöktől függ. Van aki bosszúálló, és azért sem, van aki meg nem csinál ebből érzelmi kérdést.

Az én munkakörömbe min. fél év betanulni, volt aki elment, és visszavették, mert azt gondolta a főnök, hogy jobban jár vele, mert nem kell újra betanítani. Nem biztos, hogy elmegy újra, kérdés, miért ment el előzőleg. Ha látta, hogy máshol rosszabb, esetleg még jobban megbecsüli magát, mint a többiek. Mellesleg manapság már senki nem az első munkahelyéről megy nyugdíjba,szóval ha marad 1-2 évig, már jól jártak egy olyan emberrel,aki már bevált.

Nálunk is mindenki sír, hogy milyen sz... munkahely. Na, persze, a többségnek ez az első munkahelye. Nekem a 4., nem értem őket, komolyan, máshol sem jobb, sőt.

2015. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!