Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak Gyes alatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy kis cégnél dolgozok már 2,5 éve, de mindig is szerettem volna egy nagyobb cégnél karriert csinálni. 28 éves vagyok, jövőre szeretnék szülni, 2 gyerekkel gyesre menni, nem szeretem a mostani munkahelyem. GYes után pedig egy másik, nagyobb cégnél dolgozni. Ehhez viszont szeretném szinten tartani a mostani tudásom, "képben maradni", ugyanis a foglalkozásom elég speciális. Egyetemre nem szeretnék menni, hogyan maradhatnék képben Gyes alatt a szakterületemet illetően?

Konferenciák, állásbörzék?


2015. ápr. 5. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
milyen lehetőségeid vannak? Mondjuk a seggtörlés :)
2015. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ah, ha elmész gyesre, leírnak mindenhol Magyarországon. Esetleg úgy maradhatsz a cégnél, ha a szülési szabi lejárta után máris visszamész, amennyiben a nagymamák támogatnak és keresel annyit, hogy a magánbölcsit kifizesd.
2015. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem látom azért ennyire borúsan a helyzetet.

A nagytöbbség visszamegy dolgozni 2-3 gyerek után...

2015. ápr. 6. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát akkor te el vagy tevedve. Olvasgass akár csak itt is. Marhara nem veszik vissza az anyukakat. Ha vissza is veszik,akkor mindenféle mondvacsinált indokokkal rövidesen elküldik.


És amúgy teljesen megértem a munkáltatókat. A kölyköd mindig beteg lesz, otthon kell vele maradnod. Ezalatt a többi kolléga kell,hogy helyetted végezze a munkát, leterhelt legyen. Aztán,amikor a kis takony hazahozza az ovibol a betegséget,akkor majd kopkodsz,kohecselsz ra a kollegakra,akik majd szintén a te kolykod miatt mehetnek táppénzre.


Nálunk minden rohadt anyucika ezt csinálja,szívből gyulolom mindet a kolykeikkel együtt!

2015. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, az ilyen kedves emberek miatt nem lesz majd aki fizesse a nyugdíjunkat.

Minek is gyereket szülni, hiszen mennyi baja lehet belőle a kollégáimnak!

Persze, hogy a legtöbb anyuka visszamegy 2-3 gyerek után dolgozni. Mivel nem élnek meg a családok egy keresetből. De mikor? Az ország keleti részében a statisztikák szerint a nők a gyermek 7 éves koráig nem tudnak visszamenni dolgozni, mert óvoda egyáltalán nincs!

És akkor még nem beszélünk a munkahelyi előítéletekről.

Azért annyira valóban nem borús a helyzet, mint az utolsó írta, csak a magyar munkaadóknál. A külföldi főnök felfogja, hogy a család is az élet normális része, és nem csak azért élünk, hogy vérünket adjuk a munkaadónak.

Ennek ellenére a nagy többséget nem veszik vissza, sajnos most már a törvényi szabályozás is ezt lehetővé teszi.

Engem is kirúgtak, pedig gyes alatt csináltam meg a mérlegképes tanfolyamot, és jártam nyelvtanfolyamra is, hogy karban tartsam a tudásom. Bölcsibe nem vették fel a gyerekemet, mert azt mondták, hogy a 3 gyerekes és az egyedülálló szülők gyerekei előnyben, engem tartson el a férjem, vagy ha mindenáron dolgozni akarok, akkor vigyázzon a gyerekre a nagymama vagy fizessem a magánbölcsit.

De persze nem lett ilyen gondom, mert nem vettek vissza. A magyar főnököm kijelentette, hogy nem tudnám gyerekkel ellátni ezt a munkakört. Fél évig kerestem, mire találtam, egy osztrák főnököm lett, az ő szemében nem volt halálos bűn, hogy van gyerekem, rögtön senior pozíciót kaptam az önéletrajzom annyira tetszett neki.

A jelenlegi munkahelyemen engedélyezett a home office, amennyiben beteg a gyerekem, vagy én magam akár egy kicsit is náthás vagyok, akkor kifejezetten kérik, hogy otthonról dolgozzak, nehogy megfertőzzem a többieket. És nem gyűlölnek a kollégáim, mert nekik is van gyerekük.

Szóval én az egyetlen megoldást abban látom, hogy gyes alatt is tájékozódj, tanulj nyelvet, és lehetőleg külföldi multinál dolgozz. Hogy a betanított munkások hogy oldják meg, őszintén halvány fogalmam sincs róla. Szerintem ott valóban nem mennek vissza az anyukák dolgozni,amíg a gyerek iskolás nem lesz.

2015. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es.

Te nem megszülettél valahogy? Te is az "anyucikád" taknya voltál? Elmondanám neked, hogy nálunk a szingli karrieristák ezerszer jobban terjesztik az influenzát, mint egy családanya aki otthonmarad.

Annak az "anyucikáknak" a "taknya" fogja neked fizetni a nyugdíjadat.

Remélem egyedül, család nélkül, megkeseredve fogod tölteni hátralevő életed. Te vagy eltévedve...

Többieknek köszönöm.

2015. ápr. 7. 11:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem fogom egyedül tölteni. De ha te ezért szültél,ahhoz csak gratulálni tudok. :D ja es hasonló értékeket adj at a kolykodnek is,hogy ő is olyan példamutató legyen rosszindulatból mint a kedves anyucikaja :D
2015. ápr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem vagy tisztában a rosszindulatú jelentésével (nem én kezdtem a taknyozást meg seggtörlés témát)

28 évesen 5 év munkaviszonnyal szeretném én eldönteni, hogy mikor szülök...

2015. ápr. 7. 15:48
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja egyébként meg benézted, mert nem szültem még...
2015. ápr. 7. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!