Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan és mikor tudtatok...

Hogyan és mikor tudtatok venni magatoknak saját házat/lakást és mennyiért?

Figyelt kérdés

Hány évesen tudtatok saját házat venni? Mennyi volt akkor a keresetetek, milyen munkát végeztetek?

Jelenleg hány éves vagy és hol tartasz?


(Elegendő az alap kérdésemre is válaszolni, ha valaki nem akar mindent leírni)


2015. ápr. 26. 17:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#7

Szerinted szűk egy év alatt hogy a túróba tudtam volna félrertenni 10 misit havi 480-ból?

2015. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nincs házam, Budapesten, jó kerületben, jó környéken van lakásom egy új építésű ingatlan.

Már 38 éves vagyok.

Az első kis belvárosi lakásomat szülői segítséggel, munkával, hitellel tudtam megvenni az akkori vőlegényemmel közösen, mivel ez 15+ éve volt, nem releváns, hogy mennyiért, mai értéken olyan 10-12 MFt lenne.


Egy darabig bérbe volt adva, hogy a törlesztőrészleteket, munkáltatói kölcsönt tudjuk fizetni.

Aztán elváltak az útjaink, én maradtam a lakásban, átvállaltam a hitelt teljesen és sokat dolgoztam- volt egy főállásom és mellette kiegészítő tevékenységgel váltottam adószámot, így plusz számlázós munkáim is voltak.

Így fizettem ki teljesen és lett az enyém néhány év alatt átlagosnál egy kicsit jöbb keresettel.

Munkák: diplomás szakértői munkák, a számlázós pedig hasonló, csak tanácsadói munkakörben.


Közben sajnos meghaltak a szüleim, onnan is örököltünk a testvéremmel valamennyit.


Amikor férjhez mentem, akkor ezt a belvárosi lakást eladtam és belement az ára a jelenlegibe. Kizárólagos tulajdonként, saját erőből (az első lakás ára és még megtakarítás (munkából és az örökség egy része), valamint egy kicsi hitel).

A hitelt végig én fizettem, a jelenlegi lakás is saját tulajdonú volt.

Jelenlegi piaci értéke kb. 30 MFt.

Bankszektorban dolgozom, pénzügyi területen.


Időközben elváltam, a lakást ez nem érintette, mert házassági szerződésünk volt és természetesen végig én fizettem a fenntartását és azt a kis felvett hitelét is, az én korábbi lakásom és megtakarításom/örökségem árából volt- így ebben változás nem történt.


Jelenleg már nincs rajta hitel, most azon dolgozom, hogy a gyermekemet is el tudjam valamivel indítani az életben, illetve legyen mindig keret a felújításra, állagmegóvásra, nekem a nyugdíjas évekre, a gyereknek a minőségi oktatására stb.


Így kb. az életem felénél az átlagostól egy hajszálnyival jobban élünk, de sokat dolgozom még ezért a színvonalért is.

2015. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi nemrég vettünk párommal egy házikót nagyon olcsón telekár alatt, persze lepukkant.3 évig gyüjtögettünk+ egy pici hitelt is felvettünk 3,5 évre így sikerült megvenni.Saját erőből fogjuk felújitani.Nekem egy ideje sajnos nincs munkám, párom dolgozik mint a güzü ő olyan 200 körül vagy többet keres.27 évesek vagyunk.
2015. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!