Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedül megtudnék élni ~100....

Egyedül megtudnék élni ~100. 000 forintból albérletben?

Figyelt kérdés
19 éves srác vagyok és meguntam ami itthon megy. El szeretnék költözni. 25000-35000 forint körül néztem albérleteket nagykanizsán, mindegyik bútorozott. Erre jönne rá a rezsi, közös költség. Akkor kéne még kajára, háztartási dolgokra meg minden egyébre még pénz. Szerencsére olyan a munkahelyem, hogy minden nap munka után letudok ott zuhanyozni, így a vízzel is tudnék spórolni otthon. Van amikor elmegyünk 4-5 napra vidékre dolgozni ahol a munkáltatónk fizeti a szállásunkat, reggelinket, vacsoránkat, szóval ott sem kell nagyon költeni, max ebédre venni néhány szendvicset. Valamint ha eleget túlórázok, annyit amennyibe még nem szakadok bele, akkor a nettó fizetésem elérheti a 120.000-130.000 forintot. Soha nem tévézek, így arra sem kéne fizetnem, áramot is spórolnék. Max számítógépezni szoktam néha. Szerintetek megtudnék élni?

2015. máj. 16. 12:31
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Azért valljuk be, minősített hegesztők nem keresnek olyan rosszul még itthon, kis hazánkban sem.
2015. máj. 16. 13:32
 22/44 A kérdező kommentje:
Mindegy, ez így már eléggé off topic.
2015. máj. 16. 13:34
 23/44 anonim ***** válasza:
29%
Hány százalék lett a matek és a fizika érettségid gyerek? Ha 70% alatt, akkor jól tetted, hogy nem mentél mérnöknek.
2015. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Én világéletembe soha nem készültem főiskolára, vagy egyetemre, lusta lennék annyit tanulni. :) Amúgy gondolkozz, 19 vagyok. 19 évesen hogyan lenne érettségim, úgy hogy meg van mellette a szakma? Szóval igen, érettségim még nincs, de most végzem esti suliban munka mellett, hátha valamire jó lesz egyszer. De a fenébe is, visszatérhetnénk az eredeti kérdéshez?
2015. máj. 16. 13:38
 25/44 anonim ***** válasza:
46%
Igen. Mindenképpen jobban jársz ha van egy lakótársad. Vagy két lakótársad. Nekem elhiheted. Közgazdász vagyok.
2015. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
48%
Persze, a kereslet kínálat határozza meg, azonban mindenki, aki dolgozik biztosítani kellene egy minimális életszínvonalat. A magyar minimálbér ma a létminimum alatt van. Nem azt mondom hogy egy mosogató is 300-at keressen, de a mindenkori létminimum őt is megilletné pl.
2015. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
46%
#26: Ha megemeled a minimálbért a vállalatnak több költsége lesz. Ha több költsége lesz kevesebb embert tud foglalkoztatni ugyan annyi ráfordítással, ezért néhányat kirúg. Ők munkanélküliek lesznek. És a vállalat is rosszul jár mert kevesebb embere lesz és kevesebbet tud termelni. Érted?
2015. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
78%

27!


Értem, ezért kell az adórendszert is átalakítani. Azonban az nem jut el sokak agyáig, hogyha egyre több ember keres keveset, akkor előbb vagy utóbb a fogyasztás is meredeken csökkenni fog, így a nagy arccal rendelkező vállalkozó is majd kevesebbet tehet zsebre. Addig nem veszik észre még ez nem történik meg. Talán azért látom másként a világot, mert mielőtt lediplomáztam, és elértem azt, hogy ennyit keressek, mint most, előtte magam is minimálbéres voltam, igaz külföldön, de láttam, hogy a kisemberrel mit csinálnak. Ezért nem tudom elfogadni azt az érvet, hogy csak a tanulás megoldás, mert nem mindenki alkalmas mérnöknek, orvosnak, stb-nek. Valakinek a kétkezi melót is el kell végezni, és bizony ezt ma Magyarországon sajnos nem fizetik meg.

2015. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
77%

Te komolyan közgazdász vagy? Csak mert MÉRNÖK mik-makon az első dolog kb amit elmondanak gazdaságpolitikából, hogy ha csökkented az adókat azzal még nem lesz szükség több munkaerőre. Járulékcsökkentéssel a cég jár jól, nem a munkavállaló.

Azt lehet csinálni, hogy növeled a garantált bérminimumot, csak arra meg a gazdaság nem érett.

2015. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
54%
illetve még az állam és ezzel együtt az újraelosztósdi is rosszul jár, tehát a járulékcsökkentéssel pont a szegények járnak rosszul
2015. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!