Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedül megtudnék élni ~100....

Egyedül megtudnék élni ~100. 000 forintból albérletben?

Figyelt kérdés
19 éves srác vagyok és meguntam ami itthon megy. El szeretnék költözni. 25000-35000 forint körül néztem albérleteket nagykanizsán, mindegyik bútorozott. Erre jönne rá a rezsi, közös költség. Akkor kéne még kajára, háztartási dolgokra meg minden egyébre még pénz. Szerencsére olyan a munkahelyem, hogy minden nap munka után letudok ott zuhanyozni, így a vízzel is tudnék spórolni otthon. Van amikor elmegyünk 4-5 napra vidékre dolgozni ahol a munkáltatónk fizeti a szállásunkat, reggelinket, vacsoránkat, szóval ott sem kell nagyon költeni, max ebédre venni néhány szendvicset. Valamint ha eleget túlórázok, annyit amennyibe még nem szakadok bele, akkor a nettó fizetésem elérheti a 120.000-130.000 forintot. Soha nem tévézek, így arra sem kéne fizetnem, áramot is spórolnék. Max számítógépezni szoktam néha. Szerintetek megtudnék élni?

2015. máj. 16. 12:31
1 2 3 4 5
 41/44 anonim válasza:

"Igen, sokat ér a diploma. El lehet hegesztgetni szar bérért és belerohadni egy garzonba, aztán majd megöregszel és azt veszed észre, hogy semmit nem értél el az életben.

Attól, hogy neked elmondták a szakmunkássuliba, hogy jajj egy jó szakma ezerszer többet ér mint egy diploma... ja persze, mint egy szar diploma, de soha a büdös életben nem lesz olyan életszínvonalad mint egy mérnöknek."


Miért ne lehetne olyan színvonala? Mellesleg kedves sokdiplomás, honnan veszed hogy neked nem kell majd kétkezi munkát végezned a "nagy életszínvonaladdal" és a majdani családodnak? Lehet hogy most brillírozol, de egyszer hopp, aztán kopp. Ne akard már mindenkire ráhúzni ezt a diplomásdit. Nem születhet mindenki mérnöknek vagy közgazdásznak. Mellesleg rengeteg szakmunkás ismerősöm dolgozik külföldön, köszönik, remek az életszínvonaluk diploma nélkül is!


Kedves kérdező, nagyon nehézkesen jönnél ki az egyedül éléssel. Amíg van lehetőséged otthon maradni, használd ki. Esetleg barátokkal együtt fizetni egy lakást.

2015. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
nahát ha majd mérnökként lecsúszok akkor biztos lehetnek a kétkezi munkások, hogy nekem előbb lesz munkám mint nekik
2015. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Maradj otthon, hidd el, így sokkal jobban fogsz kijönni. 19 éves vagy, még jóformán takony, és most ezen ne sértődj meg, én is ugyanúgy gondolkodtam olyan idősen mint te, most meg 26 évesen totál kivan az idegrendszerem. Egy jó szakma mindennél többet ér. És tökmindegy hogy az diplomával vagy szakmunkással szerzett. Ha megvan mögötte a tudásod, hegesztőként is jól megtudsz élni, igen magas színvonalon, mint ahogy közgazdászként is megtudnál. Csak ugye mindenhol meg kell mászni azt a bizonyos szamárlétrát. Most egy mérnököt vagy informatikust ne vegyünk már ide, irdatlan nehezek ezek a szakok, kőkeményen kell tanulni, és még ez sem garancia, hogy jó szakember leszel, nettó 500+ ezer forintos fizetéssel Magyarországon.


Én csak azt tudom neked ajánlani, maradj otthon, fizetésed nagy részét eltudod rakni, szerezz tapasztalatot a munkahelyen, majd pár év múlva a félre tett pénzedből mozogjál. Akár felvenni hitelt egy lakásra, házra, mert bizony én még mindig jobbnak gondolom ezt, mint hogy egy totál vadidegen embernek fizesd gyakorlatilag a semmire a méregdrága albérleti díjat, és majd semmit nem enged csinálni a lakáson, illetve ha elromlik rád fogja. Hidd el kutya emberek vannak, szerintem amíg lehet maradj a szülőknél, manapság Magyarországon még 30 évesen sem szégyen velük élni, amilyen életszínvonal és bérezés van az országban.

2015. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
#43: Nem érted meg hogy tele van a töke? Ott írja az első mondatban. Ha otthon marad könnyen lehet a pszichológus meg a gyógyszerek többet el fognak vinni mint az albérlet. Lehet kárt is fog tenni magában.
2015. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!