Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MLM - Mennyi ideig érdemes...

MLM - Mennyi ideig érdemes kitartani az mlm üzletben? Mennyi idő alatt lehet felépíteni egy havi nettó 200. 000 Ft bevételt hozó üzletet?

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 16:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

"Nem stabil fix jövedelem. "

Ez igaz, és ez elmondható gyakorlatilag minden vállalkozásról, ugye?


"Ajánlgatás meg beszervezés. Erről szól."

Ah, már értelek. Amúgy te melyik cégnél csináltad ezt? Ja, hogy egyiknél sem. Akkor viszont megkérdezhetem, honnan van az információd, hogy az iparág erről szól? Vagy hogy ezt kell csinálni? Érdekel, hogy milyen minőségű információk alapján alkotsz magadban véleményt...

2015. máj. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
90%

Ja, és még két kérdés:

- Mihez nincs gyomrod, az "ajánlgatáshoz"? (Te még valóban senkinek nem ajánlottál semmit? Nem is kérdezi senki a véleményedet semmiről? Milyen szociális életed van?)

- Mihez nincs gyomrod, a "beszervezéshez"? Műszakvezető vagy. Vettél már fel dolgozót? (Vagy ilyen felelősséget nem adtak még a kezedbe?) Mert ha igen, figyelj, beszervezted!!! Fú, ehhez aztán kellett gyomor!

2015. máj. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
9%

Rátukmálni egy terméket valakire nem ugyan az mint felvenni egy embert aki ÖNKÉNT jelentkezett.


Gyakorlatilag így lehet tönkrevágni az ismerősi kört. Neten írták már páran hogy mindenki megutál ha rájuk akarod tukmálni a dolgokat.


Nyilván minden vállalkozásban van kockázat de a piramisjátéknál nincs undorítóbb dolog.

2015. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%

"Rátukmálni egy terméket valakire nem ugyan az mint felvenni egy embert aki ÖNKÉNT jelentkezett."


Nem vetted észre, hogy ez két része volt a hozzászólásnak. Na még egyszer nézzük...


"Rátukmálni":

Ajánlottál már bárkinek bármit? Rátukmáltad? Vagy van pl. Tesco pontgyűjtő kártyád? Sparos? DM-es? Auchanos? Shelles? Rádtukmálták? :) Istenem...


"felvenni egy embert aki ÖNKÉNT jelentkezett":

Szerinted MLM üzletet kényszerből kezd valaki, vagy önként? Hallottál már a fejvadászokról? Tudod bizonyos képzettség, képesség, tapasztalat stb. felett az embereket már *megkeresik* ajánlatokkal. Ha téged még nem, az utal az álláspiacon betöltött pozíciódra, de hidd el, én például a 4 munkahelyem közül az utolsó háromra fejvadász megkeresése alapján mentem... Jézusom, de rég voltak ezek! Ezek szerint a fejvadászok rámtukmálták a lehetőségeket? Úristen! Vagy beszerveztek?!? :D


"a piramisjátéknál nincs undorítóbb dolog"

Ebben egyetértünk, csak ennek semmi köze a kérdéshez. Amúgy szerinted miért undorító a piramisjáték? Csak kíváncsiságból...


Aztán arra is válaszolhatsz, hogy szerinted undorító dolog-e ajánlani egy olyan fodrászt, éttermet, boltot, filmet, amivel te elégedett vagy, ami neked tetszett. Pl. képzeld, a wizzair pár napja ingyen adott minden második repjegyet. Egy barátom szólt róla. Undorító szerinted? Mert akkor visszatérhetünk a szociális életed boncolgatására.


Ja, és pl. MLM vállalkozásom előtt egy webáruházat üzemeltettem. Kezdett sok munka lenni, kellett egy ember, és képzeld, megkerestem unokatesómat, nem akar-e besegíteni. Nem önként jelentkezett, én kerestem meg, de örült. Te még talán ebben is találsz valami undorítót.


Vagy csak egyszerűen buta és ignoráns vagy, és neked az MLM az csakazértis tukmálás és beszervezés, amihez nincs gyomrod.

2015. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 acelsziv ***** válasza:
87%

Mindig jókat röhögök amikor kisemberek piramisjátékról fröcsögnek, miközben nyakig benne ülnek ők is :D :D :D

Nézd már meg a céged hierarchiáját és tegyél mellé béreket. Na az valóban piramis. a Csúcson kevés ember megkeres annyit, mint az alul lévő tömeg- téged is beleértve.

Az MLM -ben viszont annyit keresel, amennyit dolgozol. És rengeteg példa van arra, hogy a struktúrában lentebb lévő ember a többszörösét megkeresi a fölötte lévők jutalékának. De nem értem, miért vagy ennyire kikelve magadból. Nem kért senki, hogy kezd el MLM -ezni. Nem is neked való. Te egy tökéletes gyári munkás vagy. NEm akarsz sokat, nincsenek nagy céljaid. Viszont teljesen beveszed a maszlagot a "fix bér" fantasztikusságáról.

2015. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%

Nem fix és biztos jövedelem? Dehogy nem. Csak fel kéne fogni egy vállalkozás jellemzőit.

De nézzük az alkalmazotti létet. Bármikor kirúghatnak?? Igen ki!! Akkor mitől biztos a jövedelem??? Semmitől. A vállalkozótól függ, hogy kapsz-e pénzt.

Ezzel szemben az MLM-ben a hálózatépítő van ráhatással a saját jövedelmére. Az alkalmazotti létnél eléggé szük az a réteg aki ha jobban teljesít, akkor több fizetést is kap az adott hónapban. De a következő hónapra általában minden nullázódik és kezdheti előlről. Van ilyen ismerősöm.

Sőt olyan is van, hogy bement dolgozni és közölték vele, hogy bezárják a helyet és mehet ahová akar. És ez mindenkire vonatkozott aki ott dolgozott, mert a vállalkozónak nem ment úgy ahogy kellett volna és nem fizette a bérleti díjat. Persze annyi gerinc nem volt benne, hogy ezzel érdemben foglalkozzon és tegyen is valamit. Az összes ott dolgozót ismertem.


Persze fogalom nélkül fröcsögni azt egyszerű. Végiggondolni és rájönni, hogy hülyeséget írkálunk azt már nehezebb.

2015. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Írj egy 200 fős név listát és a listádon hátralévő nevek száma, akiknek még nem mutattad meg az üzleted (években) sokkal közelebb lesz a mikorhoz, mint az itt eddig leírt bármelyik válasz, vagy mint amilyen választ egy ilyen oldalon kaphatsz.


Ha meg kiderül, hogy nevenként 2 évet vagy 5-öt is levonhatsz na puff tévedtem, ha pedig nulla évet akkor annak a tanulsága az, hogy legközelebb a szponzorodat, felső vonalad kérdezd az üzletedről és ne a GYK tudósait.


Egyébként amíg itt kérdezed, ezt a 200-at akár meg is szorozhatod 5-el.


Azaz a képlet a következő egy 200 fős névlistából kiindulva:


A célodig hátra lévő évek száma = 200*(ahányszor nem a felső vonalad kérdezed az üzletről*5) – Azoknak a száma akiknek megmutattad az üzleted.


A nem is annyira viccet félretéve pedig, addig érdemes kitartani az üzleted mellett, amíg az erőfeszítéseidnek eredménye van, már pedig szerintem elég komoly eredmény minden egyes emberrel 1 évvel közelebb kerülni a célodhoz.


A végére pedig egy kis meglepi adalék -Nem vagyok MLM-es- Lehet, hogy cégem van, lehet, hogy csak egy troll vagyok, lehet, hogy a konzervgyárban én mosom a gépeket, lehet, hogy tini vagyok. Gondold végig, kitől is akarsz üzleti tanácsot kérni, kire is bíznál olyan döntést, hogy abba hagyd a vállalkozásod vagy sem.


Vajon kérnél-e bármilyen más vállalkozás esetében az üzleti döntéseidhez, tanácsot itt a GYK-n idegenektől ?

2015. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
7%

Mire odáig eljutnál, Kérdező, a főszervező felmarkolja a zsetont és meglép, a piramis meg összedől. Mindig ez van.

Először a Zeekrewards meg a Botanoo is marhajó király dolognak tűnt, be is lépett a sok kis hálózatzombi, aztán mikor a tulaj lenyúlta a pénzeket és eltűnt, zengett a net a jajveszékeléstől...

Egyáltalán szerinted mennyire valós az a jövedelemforrás, ami nettó 200 ezret hoz a konyhára és 8 általános végzettség se kell hozzá?

Ki kéne már nőni a tündérmesékből.

2015. júl. 28. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
53%

tündérmese..

a cégek amivel érdemes kezdeni valamit legalább 5 éves.. ha tovább keresel létezik 23-40 évesig..

ez elmúlt 20 évben hány cég omlott össze?


J.K.Rowling is valami csaló? és ő nem 200.000ret keres..


a Tescoban ki keres többet? Te vagy az igazgató.. próbáld meg lerajzolni, hogy épül fel :)

2015. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

tegnap 04:01

Meg tudod különböztetni az MLM-et és a piramisjátékot?

Miből gondolod, hogy a zeek meg a botanoo MLM volt?

2015. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!