Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cégalapításhoz társat, hol...

Cégalapításhoz társat, hol érdemes keresni vagy olyat aki besegít az indulásnál?

Figyelt kérdés

Olyanra lenne szükségem aki jó az üzletkötésben, marketingben. Magyarul jó szövege van és jól tud értékesíteni. Nem vackokat kellene rábeszélnie emberekre, hanem keresett és biztos tudással támogatott IT szolgáltatást értékesíteni.


(Itt nem részletezném jobban, hogy konkrétan miről lenne szó.)


Annyi lenne a kérdés lényege, hogy ilyen emberkét milyen formában érdemes alkalmaznom. Mint fix alkalmazott, vagy mint kiegészítésképpen egy már meglévő munkahellyel rendelkezőt. Utóbbi esetben arra gondoltam, hogy így nem kellene alkalmazotti bejelentéssel bajlódnom, viszont nekem akár úgy is megérné hogy megszerzett ügyfelenként 100e ft-ot fizetnék vagy tárgyalásonként (mondjuk 1-2óra max) 10-20e -t.

Szerintetek ez így megfelelő lehetne egy profinak?


2015. máj. 24. 18:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem. Én nem mennék el micimackópénzért valamit értékesíteni.

Annál is inkább, mert egy IT account managernek az eladáshoz és az IT-hez is értenie kellene.


Emellett lehet, hogy szerinted a terméked jó, de a piacon nincs rá kereslet, így az eladás megint kb lehetetlen. A legjobb, amit tehetsz, hogy valakinek adsz egy korrekt alapbért 4-500 körüli nettó, és ehhez teljesítményarányosan pénzt. Így lesz egy normális IT szakembered, aki tud értékesíteni, és megmarad a motivációs drive is.

2015. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ez olyan összeg amit nem sokan kapnak meg, az én általam említett összegek viszont elég magasak szerintem.

Ha a hirdetéseket figyelem, nettó 200 és 250e közötti béreket adnak mások havonta. És akkor ott kell ülni 8 órában egy irodában.


Egyébként IT tudás nem feltétlenül kellene, inkább csak jó szöveg és könnyű kapcsolatteremtés másokkal. Mert a szakmai részről már akár én is tudnék beszélni, viszont én nem vagyok annyira nyílt/barátkozós/kommunikatív stb.. Inkább jó szakember vagyok.


Azért is lenne jobb egyébként az én verzióm mert nincs szükségem folyamatosan arra h havi x új ügyfelem legyen, hanem az indulás miatt lenne szükség most 10-20 ügyfélre és utánna egy darabig nem lenne ilyen jellegű munka.

2015. máj. 24. 22:09
 3/20 anonim ***** válasza:

"Azért is lenne jobb egyébként az én verzióm mert nincs szükségem folyamatosan arra h havi x új ügyfelem legyen, hanem az indulás miatt lenne szükség most 10-20 ügyfélre és utánna egy darabig nem lenne ilyen jellegű munka."


ez kb az álom kategória, hogy indítasz egy új céget, jön valaki, szerez neked 10-20 ügyfelet, és onnantól önjáró a cég, elvagy mint a befőtt a világ végéig.


Egyrészt az induló cégek 99%-a pont azért megy csődbe, mert nem sikerül megszerezni azt a kritikus tömeget, ami már eltartja a céget. Így tuti bukóra vagy ítélve akkor is, ha szerzel valami értékesítőt.

2015. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az üzleti modelled így hülyeség. Egyébként ki viselné az üzletszerzés kockázatát?

A te esetedben kizárólag az új "kollégád". Pont ezért nem fogsz sosem normális értékesítőt találni.


Az az elképzelés is hibás, hogy csak egy haverkodó gépet keresel szakmai és sales tudás nélkül, mert nem leszel hiteles az embereknek.


A havi 400-500-as nettó pedig belépő fizu egy jó szakembernél.

2015. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az megvan egyébként, hogy kinek fogod eladni? Vagy az értékesítőnek ügyfeleket kellene hoznia (saját ügyfélkör), és azon belül értékesíteni



Hidd el az az 500 ezer nem komoly összeg, ha az illető még a kapcsolati hálóját is beveti.


Egyébként, ha van biztos tudás a területen, és keresett is, akkor miért nem kezded a saját jelenlegi partnereidet megkeresni, hogy inkább a te cégedre bízzák a dolgot (már ha nincs jó kis záradéka a munkaszerződésednek erre nézve ;)), olcsóbban vállalod, több figyelmet adsz, kicsiben érdemes elkezdeni.

2015. máj. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kezdjük azzal , h magyar o-n senki sem keres 500-at nettóban, főleg nem egy értékesítő/marketinges..

de m1 is , most nem ez a lényeg.


Most (még) alkalmazott vagyok IT -sként, én sem keresek 500-at, pedig elég sűrűn megkeresnek cégek ,hogy menjek át hozzájuk dolgozni, de 3-350-nél többet még senki nem adott volna. A kereskedők/üzletkötők pedig jellemzően 50e -el keresnek kevesebbet mint én. Legalábbis a ott ahol most dolgozok. És nem rosszak ők sem, simán hoznak folyamatosan új ügyfeleket. De ennél a cégnél elég nagy a trehányság ,így folyamatosan bukjuk az ügyfeleket + a tulaj célja a növekedés így folyamatosan veszi fel az embereket és bővíti a céget, tehát szüksége van folyamatos üzletkötőkre.

2015. máj. 24. 23:27
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen területen dolgozol, de nálunk a 350-400 az a junior programozók belépő fizuja + cafi.
2015. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy nagyon tévedsz :P
2015. máj. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nemhiszem h annyi lenne.. tény h a programozók jól keresnek de nem a belépők.

A kapcsolati háló egyébként tényleg értékes lehet, de arra nekem nem lenne szükségem mert megvannak a kapcsolataim meg minden. Nekem arra van szükségem, hogy valakit odaküldek az összeírt listámon szereplő cégekhez ahol ő előadja az előre megbeszélt mondókáját és ha van némi érdeklődés akkor én is elmegyek és már komolyan beszélek velük a továbbiakról.

2015. máj. 25. 00:05
 10/20 anonim ***** válasza:

Kérlek írd le részletesebben, hogy miről is van szó. Írhatsz privátot is, ha gondolod.

Engem érdekel a téma, de részletekre volnék kíváncsi.

2015. máj. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!