Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cégalapításhoz társat, hol...

Cégalapításhoz társat, hol érdemes keresni vagy olyat aki besegít az indulásnál?

Figyelt kérdés

Olyanra lenne szükségem aki jó az üzletkötésben, marketingben. Magyarul jó szövege van és jól tud értékesíteni. Nem vackokat kellene rábeszélnie emberekre, hanem keresett és biztos tudással támogatott IT szolgáltatást értékesíteni.


(Itt nem részletezném jobban, hogy konkrétan miről lenne szó.)


Annyi lenne a kérdés lényege, hogy ilyen emberkét milyen formában érdemes alkalmaznom. Mint fix alkalmazott, vagy mint kiegészítésképpen egy már meglévő munkahellyel rendelkezőt. Utóbbi esetben arra gondoltam, hogy így nem kellene alkalmazotti bejelentéssel bajlódnom, viszont nekem akár úgy is megérné hogy megszerzett ügyfelenként 100e ft-ot fizetnék vagy tárgyalásonként (mondjuk 1-2óra max) 10-20e -t.

Szerintetek ez így megfelelő lehetne egy profinak?


2015. máj. 24. 18:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ehhez csábíts át magadhoz egy biztosítási ügynököt. Azokat a nyomorék kis tizenéves srácokat, akik öltöny/nyakkendőben adnak pénzügyi tanácsokat vállalkozóként egy kávézóban.


Egyébként az első pillanatban kidobnak egy komolyabb cégtől, ha az előre megírt mondandón túl nem tudnak az embereddel alapvető kérdésekről sem beszélni.

2015. máj. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Azért leírhatnád pl, hogy hány éve fejleszted ezt az IT szolgáltatást és hogy hányan vagytok a cégben, milyen referenciák vannak stb.


Ez azért is fontos, mert bár a szemetet is el lehet adni, de sokkal könnyebb, ha megvan támogatva ilyen releváns adatokkal.

2015. máj. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Felesleges lenne csak így leírni, nem ez a kérdés témája. Röviden annyi, h még nincs megalapítva a cég, ezt most fogom meglépni és nem fejlesztettem semmit hanem egy szolgáltatást kínálnék, mondhatjuk úgy is h üzemeltetést.
2015. máj. 25. 17:46
 14/20 anonim ***** válasza:
400 - 500 ezrekről beszélnek itt, a nagy francokat... annyi fiatal emberke van, akár munka mellett is, aki töredék összegért vállalja a feladatot.. csinálsz egy két interjút megbízod néhány feladattal, tanuljon, hogy hiteles legyen, ha jó a dolog a Te tudásoddal menni fog, ha nem, akkor ugyis bukta.
2015. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen én is veled értek egyet. Többek között nemrég csináltattam weblapot a cégnek és egy kezdő diák gyerek hiper szuper weboldalt készített amit más 50-100e között vállalt volna és egy cseppet se lett volna jobb. És a srác még pénzt se akart kérni, alig birtam rábeszélni h fogadja el :)
2015. máj. 25. 23:55
 16/20 anonim ***** válasza:

Mi itt arról beszéltünk, hogy hiteles embereknek kellene értékesítési és IT tudás is.


De felismertem, hogy a kérdező csak egy Micimackó Bt-t csinál, amit csődbe is visz pár héten belül, mert full nem ért az egészhez.

2015. máj. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha első évben egy 7-8 millás 1 főre jutó bérköltséģgel bentebb van, de ő tényleg ért hozzá mint ahogy állítja, már nyert a Micimackó bt, ha bukta, akkor kis bukta, ettől utána még Medve Kft is lehet :-)
2015. máj. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Engem is érdekelnének a részletek.
2015. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

17-es,

pont így gondolom én is, hogy kicsiben kell kezdeni, nem úgy h rögtön van profi kereskedőm, profi pénzügyem meg titkárságom amig még bevétel sincs..


Alkalmazottként pont ugyan ezzel foglalkozok egyébként és eddig 3 cégnél dolgoztam, hogy minél több információt szerezzek egy ilyen cég teljes működéséről.

Tehát nem csak a rám eső munkával foglalkoztam hanem belenéztem mindenkinek a munkakörébe, szerződésekbe, szabályzatokba, mindent próbáltam összeszedni ami egy cég működéséhez elengedhetetlen / hasznos.

Nem sajnáltam az időmet se, sokszor hétvégéken is dolgoztam, besegítettem mindenkinek a munkájába, hétközbe is rengeteget túlóráztam, volt h reggeltől éjfélig ment a munka..

Addig a legtöbb kollégám bejött reggel 9 -re és 5 kor már azon pörgött h végre mehet haza és majd h fog lustulni otthon.

Persze ettől függetlenül igaz az h a szakterületemhez értek a legjobban és azzal is foglalkoztam a legtöbbet, folyamatos képzések, stb.. ezért is lenne szükségem profi értékesítőre aki ért az emberek nyelvén, meg tudja őket győzni miért jó neki x dolog, mert én nem vagyok olyan kommunikatív. Ennek ellenére nem szeretnék ez az 1 dolog miatt lemondani a saját cégről, tekintve h a pénzügyi hátterem is megvan hozzá.

2015. máj. 30. 11:04
 20/20 anonim ***** válasza:
Én a 14 és 17 -es hozzászóló voltam, summa summárom bármit is akarsz szolgáltatni szerintem, ha megvan hozzá a tudásod és meg vagy róla győzödve hogy menni fog, vágj bele. Ne fektesd bele minden pénzedet, ne ugorj nagyon nagyot, de próbáld meg. Mondom ezt én, aki fiatalon vállalkoztam, mindenem kockáztattam. Sok a buktató, de ha nem lépsz azt is bánni fogod. Hajrá!
2015. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!