Milyen lesz egyedül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az idén érettségizem, utána külföldön próbálnék szerencsét. Anglia az úti cél, bár nem tudom hogy fog menni egyedül. Segítségeket, tanácsokat szeretnék kérni hogy mire figyeljek, mire vigyázzak, hol éri meg vásárolni, hogyan utazzak, hogyan létesítsek kapcsolatot Angliában élő magyarokkal. Az angolom az eddigi érettségi szerint 4es lesz. Kíváncsi lennék hogyan vigyázzak a tárgyaimra, vinnék egy laptopot pl. Mi történik ha munka után hazamegyek és nem találom? Nekem egy "barátom" másfél éve él kint, ha minden jó tőle fogok segítséget várni. Ti mit gondoltok a kinti magyarokról? Stb. Köszönöm a válaszokat! 20 F

2015. jún. 9. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:

NE INDULJ NEKI.


Angolul nem tudsz (a jeles erettsegi is a nullaval egyenerteku kint), szakmad nincs, kapcsolataid nincsenek, munkad nincs, alaptoked nincs. Mibol fizetned az alberletet? Mibol vennel vonatjegyet, metrojegyet? Hova mennel dolgozni?


A kinti magyarok (tisztelet a kivetelnek) abszolute nem tartanak ossze, nagyon vigyazz kivel koltozol ossze, kiben bizol meg, mert gyorsan penz es utlevel nelkul talalhatod magad egy vadidegen orszagban.

2015. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Alapfokon eltudok beszélgetni, mint pl. egy boltban, utcán. Alaptőkém megvan hozzá, kb 800e ft van erre a célra. Szakmám nincs, kint tanulnék munka mellett programozást, úgy olvastam ez keresett kint ehhez ugye egy internet is elegendő. Itt Magyarországon nem maradnék programozói célból még 2 évet egyenlőre.
2015. jún. 9. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:

erettsegi 4-es szintu angollal meg egy boltban sem boldogulsz el. mi lesz egy allasinterjun?


Programozast tanulnal, munka mellett? Csak ugy, magadtol? Es azt hiszed, hogy a total kezdo programozokat keresik? szerinted hany indiai meg pakisztani van, aki nalad nagysagrendekkel jobban tud programozni, es sokkal, de sokkal olcsobban elvallal barmit? Elarulom, ezrek.

2015. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Imádom drága honfitársaim pozitív hozzáállását, és segítőkészségét, hogy elérd a céljaid álmaid :D ... bár jelen esetben szerintem csak óvni szeretnének a csalódástól, akkor nézzük sorban:


- 800e Ft kezdőtőke, na ennyi bőven elég feltéve, ha kint lesz munkád, érdemes lehet munkaközvetítőn keresztül menned, az biztosabb, mintha csak nekivágnál


- Teljesen mindegy hányas az érettségid, nekem is 4-es volt, mert egyáltalán nem értettem a nyelvtant, de folyékonyan beszélek azóta is, külföldi partnerekkel dolgozom gond nélkül, a kérdés csak az, hogy mennyire vagy gyakorlott, mennyire tudsz beszélni, ezt ha van külföldi ismerős ő le tudja mérni rajtad


- A laptopod kint is ugyanúgy ellophatják, ahogy itt is, ez ellen nem tudsz pluszba védekezni, nyilván tárold olyan helyen, ahol biztonságban érzed.


- A magányról, társaságról annyit, hogy ha van kint egy ismerősöd, ugye akkor az már nem 0 ember, plusz ha közvetítőn keresztül mész, akkor ott is szerzel új kapcsolatokat


- Ha programozó szeretnél lenni legyél, tanuld akár online, akár kinti iskolában, ahogyan csak szeretnéd, ha van hozzá érzéked, akkor lehetsz benne jó, én nem hiszek ebben az (Úgyis van nálad 1000 jobb mindenütt) mentalitásban


Szóval mérlegelj, és ha érzed magadban az erős, hogy végigcsináld vágj bele!

Sok sikert!

2015. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%

"kint tanulnék munka mellett programozást, úgy olvastam ez keresett kint ehhez ugye egy internet is elegendő. "


Jo vicc, mondom ezt ugy, hogy 10 eves korom ota a programozas a fo hobbim es szakmailag eleg magas szinten allok.


Laptopot ne vigyel, mert ha sikerul is munkat talalni, napi 12+ orat fogsz dolgozni, hogy tudd fizetni a koltsegeket.


"hogyan létesítsek kapcsolatot Angliában élő magyarokkal."


Ne ragaszkodj a fajtadhoz, naiv vagy, ha azt hiszed, hogy minden magyar egybol segiteni fog es rendes lesz. (Magyarok abszolute nem rosszabbak vagy jobbak e tekintetben sok mas nemzethez kepest!) Akik jol keresnek komolyabb irodai munkaval, azok szemeben te ugyanugy a legalso kaszt vagy, mint itthon, nem vonzo szamukra a tarsasagod. Akik meg legalja melot vegeznek, nem kifejezetten a tisztesseges, rendes emberek. :)

2015. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végre kaptam valami pozitívat is. :D Nem az, csak ha 1 házba vagyunk négyen vagy öten akkor hogyan védjem az értékeim míg nem vagyok otthon? Simán eladhatják, stb...
2015. jún. 9. 21:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy az értékeidet hova rakod, ha rossz hazba költözöl, eltünedeznek a dolgaid. Az első helyemen a kajámat kiették a hűtőből. Érted? Egy 70 pennys dobozos sza*t. Ilyenektől ezután mit várjak? Leléptem, azóta sem lakom magyarokkal.
2015. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

800 talán még Londonba is elég. Valami angol tudásod csak van, ha 4-es vagy. Egy-két szót, mondatot ki tudsz nyögni, azért nem kell azt mondani, hogy nulla az az angol. Azt erősen kétlem mondjuk, hogy lazán elbeszélgetsz, mert ismerem az érettségi tételeket-próbál a mindennapi életre kivetíteni témákat, de azért az vajmi kevés. De bele tudsz jönni akár gyorsan is.

Idekinn online tanulás: Per pill én a 3. curzust végzem egy eléggé elismert honalpon keresztül. Azt, hogy mennyire fogják elfogadni, az csak akkor derül ki, ha októberben elkezdek munkát keresni és felvesznek olyan munkakörbe, aminek tanulok. Elég könnyű szövegezete van számomra, de pl húgomtól kérdeztem, hogy ő mennyire vágja és azt mondta, hogy sok részt nem ért belőle. Húgom most kezdte a fősulit, kábé 4-es volt angolból. Szóval szerintem kezdetben még nem nagyon tudnál online tanulni, mert egyrészt, még magyarul is újat tanulnál, másrészt meg programozásnak eleve nehéz a nyelvezete-fősulin én is belekukkantottam, nem mélyen. Ahhoz még bizti kell várni.

Most én is számítástechnikai dolgokat tanulgatok egyébként, mert 2007-ben végeztem fősulin és a 2003-as office-t használtuk, azóta nem használtam újabbat, így meg kell azt tanulnom, és ezt tanulom.

Ahhoz, hogy kapj programozói állást, ahhoz meg nem 4-es angol kell, hanem perfekt. 8 év kinnélés után se merem azt mondani, hogy perfekt vagyok. 24 évesen jöttem ki, ami igaz, az igaz, elég lassan ragad rám.:D De kábé én ugyanazt merném csak állítani magamról, hogy elbeszélgetek bármiről...na jó, autókról, politikáról nem-de arról magyarul se tudnék nagyon beszélgetni:D

Lopás meg annyi van, amennyi otthon is. Ha jó arcokkal kerülsz össze, nem lesz gond.

Én is egy "barát" által jöttem ki, de ne számíts túl sokra a "baráttól" Örülj, ha intéz neked szállást, többet ne is várj el tőle, hisz nem kötelessége cserélni a pelenkádat. Én is ennyi segítséget kaptam tőle. Én nem közvetítőn keresztül mentem ki, mert ő igen...ezzel el is árultam, hogy ő bízony megszívta...rendesen. (a segítőm)

Egyedül nem vágnék neki, páran jobb, ha vagytok. Én párommal jöttem ki.

Vállalj el minden genyó melót, amíg össze nem szeded magad, aztán lehet válogatni. Költözz nagy város közelébe, de ne nagy városba, mert ott hamarabb éhen halsz. Hiába találsz gyorsan melót, az minimálbéres lesz és ott egyedül minimálbérből csak az albi szobára futja és nem ettél semmit. Londonban ugyanannyit fizetsz egy szobáért, mint kisvárosban egy egész lakásért.

2015. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasz tetszett, köszi!
2015. jún. 10. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!