Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért alap...

Magyarországon miért alap hogy ha egy munkahelyen egy komolyabb beosztásban levő ember kegyvesztetté válik akkor kirúgják és megy vele a sleppje a holdudvara is?

Figyelt kérdés

És még mondják hogy a munkahelyen a tudás és a képesség számít és nem az hogy ki kinek a kije!

A lóf***szt.

Ha egy céghez valaki révén kerülsz be (és hogy másképp kerülnél be, ha nem kapcsolat révén. Az utcáról esélyed sincs) akkor ha az az illető aki révén bekerültél hirtelen kegyvesztett lesz, jön a helyére egy új valaki akinek első dolga a régi vezető sleppjét holdudvarát embereit kirugdalni. Tök mindegy értenek hozzá nem értenek hozzá-jönnek az újak. Akiknél szintén nem szempont a hozzáértés csak az hogy kinek a seggét nyalják éppen.

És még a takarító meg a portás ússza csak meg a vezetőcserét mert ők túl kicsik ahhoz hogy foglalkozzanak velük. De aki ennél feljebb van az repül a vezetőcserénél.


És még mondják hogy végzettség meg tapasztalat meg tudás!



Kamu kamu kamu!


Seggnyalás haver-koma ma te segítesz holnap én- ez kell. Valakinek a valakije és egyből jó vagyok még ha 1+1-et se tudok összeadni.


Miért van ez így?


2015. jún. 23. 19:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk kérdező, az baromság, hogy a GDF-nél azért mondtak volna fel nekik, mert megy a vezérigazgató.

Szimplán azért megy el onnan ennyi felső vezető, mert a GDF is beolvad az új állami közműcégbe, és a mostani helyükön nem lesz rájuk szükség.


Egyébként ismerek olyan magyar multit, ahol tényleg az számít, hogy ismersz-e valakit, ha valamilyen normális pozíciót akarsz.

2015. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

" Mezei kutya közönséges emberek

nem párttagok csupán akkor kapták

meg az állást mikor még maszop volt.

Na jött a fityisz és röpte

mindenkinek."


Ne legyél naiv. Mszp emberei, ismerosei voltak ott. Kormanyvaltas utan pedig a fidesz emberei.

Most ezzel mi is a baj? A mostani ilyen pozicioban dolgozo emberek is pontosan tudjak, hogy legfeljebb addig biztos a helyük amig fidesz van hatalmon.

2015. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

" aki marhára szeretne "simán"

munkát kapni."


Aki szeretne az kap szerintem. Legfeljebb nem tetszik neki mert sokat kell dolgozni kevés penzert.

2015. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk k***va nehéz ám megfelelően "kommunikálni" ha egyik reggel beállít az új vezér és első dolga mielőtt még egy szót váltottatok volna hogy kezedbe nyomja a felmondást.

Azt se tudod ki az, de már ki is rúgott.


A testvérem egyik munkahelyén volt olyan hogy a cégtulaj eladta a céget, az új vezető meg életében először bement a frissen vett céghez és közölte: van embere minden pozícióra úgyhogy pakoljon mindenki.

De mindenki. Még a takarító meg az árubeszerző is.

Azt se tudta kiket rúg ki, egy pillantást se vetett a személyi anyagukra. Érdekelte azt hogy tapasztalt képzett szakemberek vannak ott esetleg? Leszarta.

Jött a saját slepp kellett a hely.


helyezkedni,megfelelôen kommunikálni.

2015. jún. 24. 18:37
 15/19 A kérdező kommentje:

Na ez NAGYON MELLÉMENT.

Valamely állami szerv (Vagyonkezelő talán? Keresd meg) van egy "hatástanulmány" mely szeritn -teccik figyelni??? - az összeolvadást követően várhatóan MEGNÖVEKSZIK a vezetői és egyéb dolgozói igény. Vagyis, SZIMPLÁN az a helyzet hogy több ember fog kelleni.

Erre mit teszünk? Kivágjuk a most ott dolgozókat és felveszünk a helyükre 1,5x annyit.

Mert spórolunk ugye.

Ja és egészen véletlenül a mostani vezér és sleppjének fizuja (üvegzseb állami szerv teccik érteni) MAGASABB mint a mostanié nem is kevéssel.


Teccik érteni? Spórolunk! Mondom SPÓROLUNK!

Ezért veszünk fel több embert mint ahányat elküldünk több fizetésért.

Orbanisztán.

De nem, nem mutyi. Á, dehogy.


Szimplán azért megy el onnan ennyi felső vezető, mert a GDF is beolvad az új állami közműcégbe, és a mostani helyükön nem lesz rájuk szükség.

2015. jún. 24. 18:45
 16/19 A kérdező kommentje:

Megmondom mi ezzel a baj. Az a baj hogy sokan azt pofázzák (itt is ezen a fórumon meg egyéb helyeken állami szinten is) hogy semmiféle politikai vonal nem lehet oka az alkalmazásnak elküldésnek. Csak a képesség, iskolázottság stb számít.

És úgy tűnik van olyan segg (ld az itteni fórumot is) aki ezt be is nyalja.


Teccik érteni? Nincs politikai ok, de azért kormányváltáskor a régi kormány embereit egy napon belül röptetjük A-Z-ig.

De nem, ez nem politika. Hiszen csak képesség. Úgy tűnik, hogy több száz ott dolgozó ember lett egyik napról a másikra alkalmatlan.

Orbanisztán.



Most ezzel mi is a baj? A mostani ilyen pozicioban dolgozo emberek is pontosan tudjak, hogy legfeljebb addig biztos a helyük amig fidesz van hatalmon.

2015. jún. 24. 18:49
 17/19 A kérdező kommentje:

Hova vihetem hozzád (cím) azokat az embereket akik hajlandóak sokat dolgozni kevés pénzért?

Úgy gondoltam ha már ilyen oltári baromságokat böfögsz, jót is állsz a szavaidért.

Felkerekednék mondjuk az egyik fővárosi kerület közmunkás brigádjával (laza 1000 ember mondjuk) és szerezz már nekik melót!


Aki szeretne az kap szerintem.

2015. jún. 24. 18:55
 18/19 anonim ***** válasza:

Jaj te megint az a hulye vagy akinek ez a sokezredik idiota kérdése?


Na neked teljesen mindegy ki mit mond, csak mantrázod ugyanazt.

2015. jún. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy a világon mindenütt ugyanúgy menő dolgokat miért állítunk be úgy, mintha az csak és kizárólag Magyarországon lenne úgy.

Mint pl.ez a kérdés.

Ez nem sógor-komaság, egyszerűen az a tény, hogy a már ismert, kipróbált, megszokott emberrel könnyebb-egyszerűbb-hatékonyabb-stresszmentesebb együtt dolgozni. Mindenütt.

2015. júl. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!