Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az ember akkor fogy, ha a...

Az ember akkor fogy, ha a napi alap anyagcseréje alá megy igaz?

Figyelt kérdés
Ha nekem 1400kcal a napi alap anyagcserém, akkor, ha napi 1100-1200kcal-t eszek egy nap, akkor fogyni fogok, igaz?
2014. szept. 21. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt a baromságot hol hallottad?

Pont hogy az anyagcserét fel kell pörgetni hogy a szervezet ne raktározzon hanem hasznosítson és ürítsen!

2014. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magarul értesz egyáltalán? Az anyagcsere egy fogalom, az a folyamat mikor a sejtből bármilyen molekula távozik és vele ellenben bármit felvesz. Nincs olyan, hogy az anyagcserém negítív vagy pozitív, és semmi köze az ENERGIAtartalomhoz! A második kérdésed ennél fogva értelmetlen.
2014. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én megértettem mit akar. Lehet velem is probléma van...
2014. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen fogyni fogsz ez 100%. Nekem teljesen világos amit írtál.


Nálad a BMI (Basal Metabolic Rate) érték 1.400 kalória. A BMI magyarul azt jelenti hogy alapanyagcsere. Az 1.400 kalória ez esetben azt jelenti hogy ennyi kalória kell hogy fenn tartsd a szervezet az alapfunkcióit. Működjön a szíved a tüdőd a májad stb ehhez energia kell és folyamatos anyagcsere. ennyire van szükséged alapból és ilyenkor nincs semmi fizikai megterhelés.


De mivel egész nap mozogsz, sétálsz, tanulsz, elmosogatsz ehhez mind energia kell. Ebben az esetben 1.400 kalóriától is fogyni fogsz mert durva kalória mínusz. Fogyni csak kalória mínuszban lehet. Tehát nem kell lemenj 1.100-1.200 kalóriára mert csak izmot fogsz bontani és leviszed az alapanyagcsere küszöböt. Utána meg gyorsan kevesebb kajával is visszaszeded a kilókat.


Minden embernek más a genetikája és más az alapanyagcseréjéhez szükséges kalóriabevitel is. Alapesetben ne menj 1.400 alá mert felesleges. Teszteld le, ha két hét alatt többet fogysz mint 2 kiló akkor emeld a kalória bevitelt. Ha kevesebbet fogysz mint 1 kiló akkor csökkentsd a kalória bevitelt. De nem elég csak a kalóriákat számolni. A fehérje, CH, zsír egyensúly a fontos + sport és pihenés.

2014. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm szépen! Az a baj, hogy már ráálltam erre az 1100-1200-as kalóriára (van hogy 1000) és már teljesen jól elvagyok vele, nem is kívánok többet. :/ és ha többet is ennék, akkor is bűntudatom lenne..
2014. szept. 21. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak az a nem mindegy hogy fog fogyni az ember!

Hogy egy anorexiás teste lesz vagy normális nőies teste!

2014. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit, szívesen :) Nem feltétlen baj ha rááltáll az 1100-1200-as kalóriára, mások vagyunk más genetikával és anyagcserével. Ha ettől jól tudsz működni akkor rendben van.


Viszont ekkora kalória mínuszban emeld meg a fehérje bevitelt hogy ne legyen hatalmas izomleépülés és inkább zsírból fogyj. Heti 3 edzéssel még gyorsíthatsz az anyagcseréden és ez segít megőrizni az izmot is. Nagyobb esélyed lesz rá hogy fogyókúra után is feszes maradj.

Sok sikert.! :)

2014. szept. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!