Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 15 éves gyerek nyári...

Egy 15 éves gyerek nyári szünetben dolgozhat?

Figyelt kérdés
Még csak 14 vagyok, de jövőre már szeretnék dolgozni
2015. jún. 24. 15:15
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Törvény szerint 14 éves kortól lehet diákmunkát végezni, de :

1. Az isolaszövetkezetekhez sokszor úgy érkezik munkaigény,h 18 éves kortól foglalkoztatnak, max 16 éves kortól,de az is kevés.

2. Szüleid be kell,hogy kísérjenek, amikor jelentkezel a munkára. Ha van esetleg ismerösötök, családnak ismeröse, jobb eséllyel tudsz elmenni pl gyümcsöt szedni.

2015. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát nagyon kevés az esélyem hogy 15 évesen munkát tudjak válalni
2015. jún. 24. 18:16
 3/3 anonim válasza:

Sajnos ige, de internetetn nézegesd az iskolaszövetkezetek honlapját, néhány felszokta tüntetni, hogy milyen munkáik vannak megyénként, illetve hány éves kortól tudod elvállalni.

Nem a reklám helye, de gondolom nem sokat ismersz 14 évesen, szóval írok néhány nevet: Fürge Diák Iskolaszövetkezet, Multijob, Mind Diák, Meló Diák, diák detektor(ha jól emlékszem ez a neve), illetve még érdeklődj, ha vannak dolgozó diák ismeröseid, a legjobb, egyébként az lenne, ha jövőre körbe járnátok az Iskolaszövetkezeteket,s beregisztrálnál, a legtöbb helyre a beiratkozás ingyenes, s az első fizetésedből vonnak le ezer FT-ot, mert rész tulajdonos leszel az Iskolaszövetkezetnél. De,ha kilépsz azt az Iskola szövetkezet, vissza utalja.

AMi szükséges a beiratkozáshoz: Személyi iratok (taj szám, adószám, lakcímkártye, személyi

Diák Igazolvány,

Iskolalátogatási igazolás

Saját névre szóló számla szám, illetve bankkártya

Valamelyik iskoalszövetkezetnél először neten kell beregisztrálni, ezeket a honalpokon csekkold le, pl. Fürgénél így van.

Remélem segítettem, Szép Napot! :)

Ha kérdésed van még, írj nyugodtan, első is én voltam.

2015. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!