Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben hogyan lehet...

Ebben az esetben hogyan lehet normálisan lerendezni a dolgot?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Adott két munkahely.

Az egyikre áprilisban jelentkeztem, ahonnan nem érkezett jó darabig visszajelzés. Június elején jelentkeztem egy másik helyre, ahova felvettek és csak azért vállaltam el, hogy valami legyen. Egyszerűsített foglalkoztatásban, 60 ezer forintért napi 10-12 órában. Itt kezdtem tegnap.

Közben múlthéten visszaszóltak a másik helyről(amit nagyon szerettem volna), hogy mennem kellene interjúzni. Nagyon pozitívak voltak és biztató dolgokat mondtak, így őszintén reménykedem. Jobb munkaidő, jobb pozíció, jobb fizetés, emberibb környezet, normális, teljes munkaidős bejelentés, szimpatikusabb főnök... Ha visszahívnak, egyértelműen elfogadom a lehetőséget.


A két munkahely nem tud arról, hogy nekem máshol is van/volt lehetőségem. Az új helyen két hét múlva kell kezdenem, ha visszahívnak. Ez azt jelenti, hogy a mostani helyemen két hetet dolgoztam. Hogyan lehet úgy megköszönni a lehetőséget és elbúcsúzni a régi helyemről, hogy ne legyen belőle sértődés, vita, neheztelés?

Tudom, túl sok a HA, de elég tutinak érzem az új helyet, így mindenképpen szeretnék felkészülni. Amíg viszont nem tudok biztos választ, nem tehetem meg, hogy elutasítsam ezt az átmeneti megoldást.


Ezen felül a jelenlegi főnököm többször is kihangsúlyozta, hogy neki azért jó ez a foglalkoztatási forma, mert bármikor elbúcsúzhatunk egymástól mindenféle következmény nélkül akár egyik napról a másikra. Bűntudatom nincs, egyszerűen csak szeretném ha normál emberek módjára válnánk el egymástól.


Érdeklődnék, hogy ti hogyan alakítanátok a dolgokat? Mit mondanátok, ha összejön az új hely?



2015. jún. 30. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy munkahelyből nem szabad érzelmi és személyes kérdést csinálni...


Ha megkapod az új munkát akkor a jelenlegi munkahelyeden a műszak végén szólsz, hogy köszönted a lehetőséget, kaptál egy jobb ajánlatot és a'viszont látás, kérnéd a papírjaidat.


Ennyi, nem kell magyarázkodni, nem kell anyázni vagy megsértődni. Ha egyáltalán kérdezik miért akkor megmondod, hogy mert ott sokkal jobb a fizetés és pénzből él az ember. Erre úgysem tudnak majd mit mondani és elköszönnek.

2015. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jelenleg rèszben feketén dolgozol szoval ne csinalj ebbol érzelmi kèrdèst! A jelenlegi helyen durvan kihasznalnak.
2015. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!