Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés lejárta után visszatarthatja-e a munkáltató a kilépő papírokat ha nem adom le az eszközöket? Pl. belépőkártya, szekrénykulcs.

Figyelt kérdés
Június 30-án lejárt a határozott idejű szerződésem, az idő alatt táppénzen voltam. Bevittem a táppénzes papírt majd kértem a kilépő papírokat. Azt mondták akkor le kell számolnom és körbe kell mindent járnom. A munkáltatónak kötelessége 5 munkanapon belül a papírjaim kiadni vagy postára adni minden esetben. Mi történik akkor ha nem adom le az eszközöket amiket kaptam? Úgy tudom akkor a fizetésből kellett volna levonniuk. Vagy mit tehet a munkáltató ha csak úgy eltűnik a munkavállaló? Visszatarthatja-e addig a kilépő papírokat?
2015. júl. 3. 08:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Miért akarsz ilyet csinálni? MIért nehezíted meg a saját dolgodat? A belépőkártyáért és a kulcsért jó kis összegeket vonhatnak le az utolsó fizudból. Pl. nekem az előző helyemen, ha nem adtad le a belépőkártyát, vagy elhagytad, akkor 10ezer Forint levonás. Kulcsért ugyanez. És ha arra apellálsz, hogy majd te be tudsz menni vele később, felejtsd el, azonnal letiltják a kártyát, és a zárat cserélik.
2015. júl. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A fizetésem már megkaptam, de nem akkor mikor igazából kellett volna tehát az utolsó munkanapon hanem ma reggel. Nem azért nem akarom leadni mert bármi dolgom lenne ott hanem mert nem akarok találkozni a volt főnökömmel. S ugye itt van egy procedúra, hogy mindenkinek alá kell írnia. Csak nem tudom mit mikor lejárt a szerződésem. Nem kell beleegyezniük. Max azt írják alá, hogy leadtam mindent. Ha nem adom le akkor nem adja ki a papírjaim? Ilyen nincs.
2015. júl. 3. 08:53
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tehát mondjuk ki: Lopsz a cégtől, és még te háborodsz fel.
2015. júl. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Határozott idejű szerződés esetén visszatarthatja-e a dolgozó az eszközöket? NEM.


"A munkáltatónak kötelessége 5 napon belül kiadni a papírokat"

Neked meg kötelességed visszaadni, leadni a belépőkártyát, stb. - még akkor is, ha le leszek húzva emiatt.


De játszunk el a gomdolattal, hogy nem adod vissza... Tegyük fel, a munkáltató kiadja a papírodat, s egy hét múlva lopás történik a munkahelyeden. Ki lesz az első számú gyanusított? Hát Te, mert nem adtad le a belépőkártyát. Még akkor is Te leszel a gyanusított, ha semmi, de semmi közöd nincs hozzá...

Ráadásul, ha nem adod le, a munkáltatóval nem tolsz ki, neki nem fog "fájni", Neked annál inkább (anyagilag is és erkölcsileg is)

2015. júl. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Határozott idejű szerződés esetén visszatarthatja-e a dolgozó az eszközöket? NEM.


Te miről beszélsz? Nem is ezt írtam.


A kártyát nyilván letiltanák, a zárat kicserélnék, kamera is van az öltözőnél, gondolkodj. Leírtam miért nem akarok oda visszamenni. S sok helyen olvastam, hogy nem mentek be leszámolni de ugyanúgy kipostázták neki a papírjait. Azt nem találom sehol, hogy abban az esetben is ha nem adta le a kilépő eszközöket.


"A munkáltatónak kötelessége 5 napon belül kiadni a papírokat"

Neked meg kötelességed visszaadni, leadni a belépőkártyát, stb. - még akkor is, ha le leszek húzva emiatt.

2015. júl. 3. 09:00
 6/22 anonim ***** válasza:
Igen, kipostázzák, aztán behajtják rajtad a pénzt, amiért elloptad az eszközöket. Mi a retekért nem tudod bevinni? Lefeküdtél a főnökkel?
2015. júl. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Le, főleg, hogy nő ahogy én is. Hülyék kíméljenek. Már leírtam miért nem akarok bemenni. Határozott idejű szerződésről beszélünk nem határozatlanról. Tehát nem az van, hogy egyik napról a másikra eltűnök és ez jogellenes munkaviszony megszűntetés lenne. Lejárt a szerződésem 3 napja. Azt nem csinálhatja meg, hogy amíg én nem számolok le nem adja ki.
2015. júl. 3. 09:08
 8/22 anonim ***** válasza:

Akkor küldd vissza postán az eszközöket, így nem kell szerencsétlenkedni. Beleírsz egy papírt, aláírva, két tanúval, beszkenneled.


Nincs lehetőségem személyesen bevinni, kérem tekintsék az eszközöket átadottnak. Kelt, város, név, aláírás, tanúk.

2015. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

De megcsinálhatja.Mindenki mindent megcsinálhat, hiszen Te is megcsinálsz olyan dolgot, amit nem lehetne.



"Határozott idejű szerződés esetén visszatarthatja-e a dolgozó az eszközöket?

Te miről beszélsz? Nem is ezt írtam"


Persze, hogy nem ezt írtad, ezt én írtam :-)

Gondoltam, ebből rájössz, hogy nemcsak a cégnek, de NEKED IS vannak KÖTELESSÉGEID!

De látom, itt hiába fecsérlem az időmet: mivel nem azt írtuk, amit hallani szerettél volna, ezért átmentél támadásba. Szerintem inkább gondolkodj el egy kicsit, nem kellene-e változtatni a hozzáállásodon?


Sok-sok éve dolgozom már, láttam egy s mást, de sosem értettem, miért kell asztalt borogatva eljönni egy munkahelyről. Volt olyan kollégám, aki Tombolva, ordítozva mondott fel, "jól megmondta" a főnöknek, majd 2 év múlva rákényszerítette az élet, hogy visszakönyörögje magát...

2015. júl. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

ma 09.15. Szerinted ezt megtehetem? Nekem semmi szükségem azokra az eszközökre, de a főnökömmel se akarok találkozni.


Utolsó. Ne haragudj, de nem olyan végzettségem van ahol nem találnék máshol munkát. Tehát a "vissza könyörgés" nálam nem nyert.

2015. júl. 3. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!