Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ilyen feltételek...

Szerintetek ilyen feltételek mellett érdemes itthon maradni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és jogász végzettségem van, most sikerült munkahelyet váltani.

Eddig kb nettó 180 ezer forintért dolgoztam, most úgy néz ki, hogy kb 260-270 körül fog mozogni.

Jah meg lehet megdobnak egy 25 m2-es lakással vagy lakástámogatással.

Más végzettségem nincs, szakmunkákhoz nem igazán értek(tehát festés, burkolás, kopácsolás kizárva).

Annyi, hogy van két nyelvvizsgám, egy angol és egy német középfok, amit tudok is beszélni, tehát nem csak "épphogy" meglett.

Ennyi.

A problémám pedig az, hogy egyszerűen elegem van ebből az országból, mindent építenek le, szüntetnek meg.

Nincs jövőképem, lassan már azon se csodálkoznék, ha nem tudnám felvenni az automatából a pénzem.

Tehát hiába a viszonylag jó fizetés, a körülmények aggasztóak.

Külföldön ugye a diplomám semmit nem ér(tudom, hogy van átképző, de az nem csak úgy van), mosogatni meg nem látom értelmét, mert rengeteg ismerősöm van, aki már beszívta, nem olyan egyszerű az élet ott sem.

Egymás hegyén hátán élnek, alig jönnek ki ott is a pénzből, a 99% ha hazajön akkor rakatja rendbe a fogát is, mert nyugaton állítólag olyan drága(ahogy a kocsit is itt szereltetik??!!!).

Gondoltam arra, hogy szerzek még egy diplomát, egy közgázt vagy pénzügyest, az eleve jól jön a jogi mellé, de azzal talán külföldön is kapok munkát.

Vélemény?

Valaki érez még így?

Mit tennétek?


2015. júl. 3. 14:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%

Jogi diplomával is tudsz rohadt sokat keresni. Középkategóriás ügyvédem van, minden óra "tanácsadás" amikor szükségem van rá 20 rongy / óra + áfa. És néha 2-3 napra tud csak időpontot adni, mert napi 10-12 órákat van az irodában. Természetesen én még sohasem kaptam számlát az ottlétemről (mondjuk a +áfát nem is szokta elkérni).


Azért számolj, hogy ez forintban mennyi... És nem sztárügyvédről beszélünk, hanem egy "egyszerű" jogászról.

2015. júl. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%

Pénzügyi cégeknél (adózás, befektetés) jól lehet keresni jogász + közgazdász diplomával és nyelvismerettel. Levelező közgazdász másoddiploma jogászoknak 2 év. Szerintem megéri. De úgy általánosságban magánszektorban megfelelő képességekkel - és sokszor ismerettséggel - élhetsz, mint hal a vízben. Pénzügyi diplomával akkor tudnál jól elhelyezkedni külföldön, ha eleve ott végeznéd el. De külföldön is nagy a közgazdász túlképzés.

Az ügyvédkedés nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik. Hiába vagy tele ügyféllel, amíg ezt eléred, az több év, fizetni kell a biztosításokat, az iroda bérleti díjat, szjt-at, asszisztens-t, ha van, akkor a jelölteket. Amíg bojtárkodsz nincs álomfizetésed, utána ha saját praxist viszel évekbe telhet, míg ténylegesen jövedelmező lesz. Ha betársulsz egy már jól működő irodához, akkor könnyebb.

2015. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

Ingyen lakásod van, innentől kezdve a fizud funny money... arra vered el, amire akarod.


Simán nem mennék ki a helyedben. Ha szarabb lesz a helyzet, akkor talán.

2015. júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
42%
Veled egykorú vagyok, kicsivel többet keresek, máshol ilyen pozícióra a dupla ilyen fizetést hallottam, ugyanakkor csak azt nézem, hogyan lehetne külföldre dobbantani. Egy dolog, hogy jól keresel, a másik meg hogy ebben az országban minden retek.
2015. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Ne törődj az országgal csak magaddal. Ennyi a kulcs. Szar az egzségügy? Ekkora fizetéssel menj maszek dokihoz, én is ahhoz járok harmad ennyit keresek és szarok a világra.
2015. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%
Mi a rosseb Séf fiú már a nevét sem adja egy kérdéshez? Eljött a világvége?
2015. júl. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Kössz az értelmes válaszokat.
2015. júl. 4. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!