Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feleségem egy év munka keresés...

Feleségem egy év munka keresés után ajánlatot kapott álmai állására.9 hetes terhesen. Ti elfogadnátok?

Figyelt kérdés
Nőgyógyász azt mondja, gond nélkül. Viszont mit mond majd a munkaadójávak amikor kezd nőni a pocak? Szóljon most? Akkor viszont hello meló... Adjatok tanácsot legyszi!

2015. júl. 10. 17:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%
Igen, elvállalnám. Egyenlőre nem szólnék, pár hét alatt úgyis kiderül milyen a munkahely, kollégák, akkor eldönteném, hogyan tovább.
2015. júl. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 K V válasza:
58%
Én is így tennék. Kicsit kivárnék, addig ők is rájöhetnek, hogy pont én kellek nekik, és nem akarnak megválni tőlem...
2015. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Attól nem félnetek, hogy eléggé rosszul vehetné ki magát, hogy nem szólt az elején? Már most gyereket vár, 9 hete, és ezen a héten interjúzott. Ma kapott ajánlatot. Konkrétan elhallgatta, még ha jogilag nem is köteles beszélni róla. De akkor is becsapás, nem egy féléves projektre vették fel...
2015. júl. 10. 18:33
 4/25 anonim ***** válasza:
54%
Ez egyáltalán nem becsapás. Nem köteles szólni, tudtommal még csak nem is kérdezheti meg a munkaadó.
2015. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Jogilag nem becsapás. Etikai szempontból annál inkább. Képzeld el, hogy emberek hosszú hónapokat keresnek, elküldenek egy rakat jelentkezőt, akik talán csak egy keveset voltak rosszabbak nála. Milyen légkörben fog dolgozni, ha ez kiderül?
2015. júl. 10. 19:18
 6/25 anonim ***** válasza:
50%

Ha tényleg álmai állásáról van szó, akkor nyilván élvezi és jó benne, azaz elégedettek lesznek a munkájával, tehát nem lesz ebből gond.

De amúgy sem neked kell elfogadnod az állásajánlatot, hanem neki. Ő pedig gondolom, dolgozni szeretne, különben nem keresett volna munkát, és az interjúra se ment volna el.

2015. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

nem kell sajnálni a munkaadókat


én is elvállalnám,aztán hopp,terhes vagyok,nem is tudtam!


aztán meg mit csináltok,ha nem fogadja el?írod,hogy egy évet volt munkakereső,ha továbbra is munkanélküli lenne,anyagilag is hátrányban lennétek.

2015. júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%
Hát... előzőekkel ellentétben én bizony nem vállalnám el, én becsapásnak érezném. Ráadásul szerintem 9 hetesen ne keressen már állást.
2015. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%
El kell fogadni és nem szólni, legalább addig amíg a próbaidő tart.
2015. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
61%

Most 9 hetes, lesz még 1-2 hét mire munkába áll a próbaidő pedig 3 hónap. Tehát letagadni esélye sincs.


Szerintem sem etikus így munkába állni.


Pláne, hogy az az 1-2 hónapnyi munka (amíg meglátszik majd a terhesség) megéri-e azt a megalázást, amikor a próbaidő alatt indoklás nélkül kirúgják majd. Mert erre minden reális esély megvan.

2015. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!