Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feleségem egy év munka keresés...

Feleségem egy év munka keresés után ajánlatot kapott álmai állására.9 hetes terhesen. Ti elfogadnátok?

Figyelt kérdés
Nőgyógyász azt mondja, gond nélkül. Viszont mit mond majd a munkaadójávak amikor kezd nőni a pocak? Szóljon most? Akkor viszont hello meló... Adjatok tanácsot legyszi!

2015. júl. 10. 17:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

aha, és hopp próbaidő pápá.

talán mondja el a munkaadójának és kiderül így alkalmazzák e.


Persze ha a terhesség után nem akar otthon maradni pár évet, akkor talán van esélye.

2015. júl. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

" Ráadásul

szerintem 9 hetesen ne keressen

már állást."


Nem 9 honapos! 9 hét az semmi.

Ha nem veszelyeztetett akkor szinte utolso napokig dolgozhat szellemi munkát.


Vallalja el! Ha probaido vegen kirugjak akkor is kap legalabb addig is fizut. Jobb mint otthon ülni.

2015. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
48%

Én megmondanám.

Egyrészt ha valóban ez álmai állása, akkor nem érdemes azzal elrontani, hogy hazudik, kockáztatva azt, hogy próbaidő alatt kiderül és elküldik (jogszerű, az alatt még nem védett).

Ha valóban felajánlották neki az állást, akkor rá van szükségük. Inkább mondják azt, hogy kösz, hogy szóltál, várunk a babázás után...

2015. júl. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
0%

Ez nem egy egyszerű eset...

Első körben ott van a mai kazdasági helyzet, ebben az esetben ez jól jellemzi az egy évig tartó állás keresés. Mindenki normális megélhetésre hajt, főleg ha jön a baba. Ha ezt az oldalát nézzük, akkor simán elvállalnám, főleg azzal a tudattal, hogy én mindkét gyekőccel szülés előtt két héttel hagytam abba a munkát.


A másik oldal az etikáé.

És én most nem a munkáltató felé gondolom. A mai világban, az otthoni körülmények között nekem belefére hogy hazudjak egy melóért... De!

Letagadni a gyerekemet???

Tudom butaság, hiszen ő még nem tud semmiről, semmit. De akkor is.

2015. júl. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
64%

"Nem 9 honapos! 9 hét az semmi.

Ha nem veszelyeztetett akkor szinte utolso napokig dolgozhat szellemi munkát. "


Tudom jól, viszont nézd munkaadói szempontból: általában nem pár hónapra keresnek alkalmazottat.

Első pár hónapban a betanításról szól, míg belejön addig jóval kevésbé értékes munkát végez teljes fizetésért. Habár munkája válogatja, általában azért amikortól egy munkaadónak valóban megéri az az a pont, amikor már rutinosként jól végzi a munkát.

Na pont eddig nem nagyon fog eljutni a terhessége miatt, a munkaadó meg (jogosan) úgy érzi, hogy át lett verve: ő felvett valakit azzal a tervvel, hogy esetleg évekig ott dolgozik, majd hipp-hopp pár hónap múlva az illető elmegy szülni és újra meg kell oldani a munkaerőhiányt 2-3 évre.

2015. júl. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%
De mi az, hogy hazudni meg letagadni, miért jönnek egyesek ilyenekkel, meg hogy ez nem etikus? Kérdezték az interjún, hogy terhes-e a feleség, és azt mondta, hogy nem? Ezt én sehol se látom leírva a kérdésben. Arról van szó, hogy nem került szóba, nem kérdezték, így nem is beszélt róla, mert minek, ha nem kérdezik (mellesleg nem is kérdezhetik, épp azért, hogy egy kismamának vagy gyerekvállalást tervező fiatalnak is legyen esélye álláshoz jutni még arra a pár hónapra). Ha én most nem mondom meg nektek, hogy milyen színű póló van rajtam, azzal hazudok?
2015. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönjük a hozzászólásokat! A következőn gondolkodunk: etika ide vagy oda, ha most szól, elveszti a lehetőséget. A a próbaidő végen, akkor is. Ezért inkább dolgozzon csak, mutassa meg magát. Imád dolgozni, képes éjfélig ülni egy problémán, vagy meg tovább, addig, amíg meg nem oldja. A 9. heten meg a rokonoknak sem szóltunk, nemhogy idegeneknek. Mi van, ha ne adj valami nem stimmel a picivel? Ha most szól, 2 szék közül a földre.
2015. júl. 11. 10:08
 18/25 A kérdező kommentje:
Aztán, ha elégedettek a munkájával, értelmes emberekről lévén szo, mindig lehet mindenkinek megfelelő megoldást találni.
2015. júl. 11. 10:10
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

A próbaidő alatt ne szóljon!!!! Ha már véglegesítették akkor sem addig amíg nem lesz nyilvánvaló, amíg nem látszik.

Ma már olyan hogy etika nem létezik. Nekem voltak ilyen kollégáim akik csak a gyes miatt jöttek dolgozni és aztán leléptek és nem dőlt össze a világ.

2015. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
63%
Ebben azért ne nagyon bizakodj - valami nagyon kiemelkedőt kell ahhoz produkálni pár hónap alatt, hogy elfogadják azt, hogy szülni menjen - ez ugyanis extra költség és kiesett munka bármelyik cégnek (pl. a felgyülemlett fizetett szabikat ki kell majdadnia, kell a pótlására ember, stb..)
2015. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!