Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek valodi a munka...

Szerintetek valodi a munka vagy csak atveres?

Figyelt kérdés

[link]


Felhivtam, es mondta, hogy kuldjek oneletrajzot. Elkuldtem,majd mondta,hogy ki kell fizetni a bankba a utazas arat, ami 45 font.



2015. júl. 12. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen kamu
2015. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kamu. Több okból is


1. Előre soha nem fizetsz semmiért, hiszen munkát azért keres az embert, hogy fizetést kapjon és nem azért, hogy fizessen. Amúgy meg törvényellenes pénzt kérni munkaközvetítésért

2. 45 font fix bér naponta.

Ha 8 órát dolgozol( és elhiheted nekem, hogy nem 8 óra, hanem 10-12 órát szoktak dolgozni) de ha 8 órát dolgozol akkor óránként 5.62 font. Ami a létminimumnál is jóval kevesebb. Ami szintén törvényellenes.

Ha 10 órát dolgozol akkor 4.5 font óránként ami már nevetségesen alacsony.

3. A szállás többnyire egy hatalmas fészer vagy konténer amiben egyszerre 10-20 ember lakik összezsúfolva. A legközelebbi városka vagy falu is több km-re van. Bár nem írták, de jobb ha tudod. A tömegközlekedés sokszor nagyon körülményes.

4. Nem írt a N.I számról, vagy a bankszámláról.

Vagyis "feketén" dolgoznál. Ha ellenőrzésnél kiderül (és bizony ellenőrzik rendszeresen) akkor te is nagyot bukhatsz.


A végére hagytam: Többször volt már a tévében, újságon, facebookon, hogy ez a munka egy igazi rabszolga munka. Durvább helyeken még az irataidat is elveszik, hogy ne tudj elmenni.

2015. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bob the builder ***** válasza:
66%
Lehet hogy nem kamu(bár szerintem az), de rabszolga munka a javából.
2015. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%
Hát ha most kell menni meggyet szedni, akkor az már régen bukó. Amit eddig nem szedtek le, abból már pálinka sem lesz.
2015. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Bob the builder ***** válasza:
54%
Angliában most érik a megy. Csak jelzem.
2015. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

KAMU!


1. Aláírt szerződés nélkül semmit nem fizetünk

2. Úgy sem, te vagy a dolgozó

3. Az utazásod megszervezed magad. Vagy ők vesznek helyetted repjegyet? :)


Ne légy már ennyire hülye.

2015. júl. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ok koszi a velemenyeket, munka lefujva :D
2015. júl. 12. 17:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Írsz nekik egy e-mailt angolul: info@cherrygardensfarm.co.uk


Vagy felhívod őket: 01892 862307, Magyarországról országhívóval tárcsázd: +44 1892 862307


A munka egyébként kamu.

2015. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Angliában most érik a megy. Csak jelzem."


Lehet, éppen ezért hirdetnek a kamuk is, mert valaki beszopja.

2015. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A közvetítőnek a megbízó (munkáltató) fizet, nem a munkás.


Ez az egész arra megy ki, hogy ha csak 100 embert bepaliz egy ilyen hirdetéssel, akkor is keresett 4500 fontot (kb. 2 millió forintot!) 2 perc munkával az illető...


Ráadásul ekkora összeg csak szabálysértés, vagyis a rendőrség elhajt a fenébe, csak akkor kaphatna a csaló komolyabb büntetést, ha az összes sértett összeállna és közösen tennének feljelentést (csak a valóságban sokszor nem is ismerik egymást).

2015. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!