Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanom kéne ha nem érzek...

Váltanom kéne ha nem érzek változást?

Figyelt kérdés

Elég sokáig nem volt rendes, bejelentett állásom, így örülök hogy most van. 1 hónapja vagyok itt, de ez idő alatt rendesen 1 heti munkám volt. Többnyire magam elé bámulok. Jó lenne, mert jó munkaidő, mindenki normális és szakmámban lennék, de a részleg ahol vagyok, nem indult be és nem tudják mikor fog. Más részleg rendesen megy, amikbe nem tudok besegíteni sem. Számítanak rám, mert a tudásom fenntartására pénzt is áldoznak majd, de eléggé idegesít, hogy alig van dolgom most és azon agyalok egész nap, hogy lépnem kéne. Persze, haverok szerint tök jó, ülök és kapom a minimálbért, de nem jó, amikor minden reggel úgy megyek be 8 órát, hogy üssük el az időt. Felettesem néha rámsózza az ő dolgát, csakhogy lébecolhasson fél napig, rendesen ez nyújt örömöt.... Max szakmai blogokat olvasok néha a neten munkaidőben... Néha úgy vagyok vele, hogy 1-2 feltételt leszámítva, most más állásokat is bevállalnék....


Egyelőre két lehetőséget látok. Felteszem magam 1-2 álláshirdető oldalra, és csak szakmán belül keresgélek maximum, hátha kapok más ajánlatot. Második. Várok még pár hónapot, ha nem látok normálisabb kilátásokat, akkor azonnal lelépek, akár szakmai, akár nem (1-2 kivétel max ). Azért kérdezem, mert aki volt hasonló helyzetben, mit tett, mit tenne?



2015. aug. 15. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ezt a kérdést már feltetted és többen válaszoltunk is rá.

Nem tudjuk, milyen környéken van a munkád, mennyi munkalehetőség van ott, de én a helyedben inkább örülnék, hogy van egy bejelentett munkám. Itt, Pesten rengeteg ismerősöm van, aki x idő után tudta meg, hogy vagy nincs bejelentve vagy volt olyan, hogy azt hazudták neki: 8 órára van bejelentve , de egy NAV-os ellenőrzésnél kiderült, hogy az elmúlt 1 évben 2 órára volt bejelentve. Nyugdíj előtt áll, képzelheted...


Én nem mennék el egy biztos helyről. Ha unatkozol a munkaidődben, akkor kezdj el nyelvet tanulni munkaidő alatt (internet, könyv, diktafon, stb.)

2015. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azert kellene valtanod mert minimalber semmire sem elég.
2015. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Pesten rengeteg ismerősöm van, aki x idő után tudta meg, hogy vagy nincs bejelentve vagy volt olyan, hogy azt hazudták neki: 8 órára van bejelentve"


Ti nem kaptok bérszámfejtő lapot, meg nem írtok adóbevallást? Orvos nem szólt, hogy két órára nem jár TB?

Olyan hihetetlenek ezek a sztorik...

2015. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bérszámfejtő lapot? :D

Próbálj meg egy maszekhoz elmenni eladónak egy büfébe. Életedbe nem fogsz látni a szalvétán kívül semmilyen papírt. Lehet, hogy számodra hihetetlen a történet, de a nyugdíj előtt álló, 1 éve ott dolgozó eladónő ismerősömnek sajnos "véres" valóság volt :-( Egy NAV-os ellenőrzésnél bukott ki a dolog - azonnal fel is mondott. Mondjuk 1 hét múlva a villanyt is kikapcsolták a boltban.


Másik ismerősöm 4 órára volt bejelentve és 2 naponta 12 órát dolgozott. De ezek a dolgok sokak számára nem ismeretlenek, nyilván jópáran alá tudnák támasztani, amit írtam.


Ezért javasoltam a kérdezőnek, hogy örüljön, hogy van bejelentett állása és szinte semmit nem kell csinálnia érte - inkább hasznosítsa az idejét.

2015. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!