Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most tulajdonképpen minden...

Most tulajdonképpen minden lényegi segélyt megszüntettek? Vagy közmunkához kötnek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, most végeztem a főiskolával, de még munkát keresnék.

Gondoltam addig amíg munkát keresek, a robotolás helyett igénybe veszek valami támogatást, amiből maximum élelmiszert fedeznék.

Nem lesz ilyen, ugye? Vagy közmunkához kötött.

jah, gyerek nincs csak tervezünk a párommal.


2015. aug. 23. 11:16
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Van egy két ötletem amiből szépen meg tudnék élni, de agyon adóztatnának. (vállalkozás, üzletelés) mégis sokan csinálják pofátlanul feketén és sosem buknak le. Hát úgy néz ki ebbe az irányba húz az ország.
2015. aug. 23. 11:41
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

örülj neki h sikerült megoldanod a fősulit,sokaknak még ez se adatik meg.

szerintem segélyt sehol nem adnak csak ugy munkaviszony nélkül,főleg nem 300ezret...hisz akkor ki menne el dolgozni???nem lenne érdeke senkinek.

menj be a tescoba legyél árufeltöltő,és onnan tovább tudsz lépni ha találsz jobbat.

2015. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz közmunkára. Ez van. Más nincs. Ha Pesten vagy és diplomás a kulturális közmunkára menj. Az legalább nem árokásás.A munkaügyiben mondd ezt és ott megmondják hogy kell intézni.
2015. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Három lehetőséged is van, csak azt mondd már meg, hogy miért éppen az a lehetőség kellene neked, hogy rejszolásért az adófizetők eltartsanak?


1. Mint írták, ha tényleg ételre kell pénz, akkor meg lehet próbálkozni a helyi multiknál (Tesco, Meki, esetleg bármilyen gyárban betanított munka)


2. Ha semmi nincs, akkor munkaügyi központ és közmunka


3. Ha Németországban ilyen jól fizetnek a semmiért, akkor oda is ki lehet menni: hagyd itthon minden papírod, szállj fel egy vonatra az illegális bevándorlók közé, menj el Németországba, mondd azt, hogy szíriai vagy és markold fel a pénzeket addig, amíg rá nem jönnek a "turpisságra". Állítólag ott amúgy is vendégszerető népek vannak, akiknek mindegy, hogy hány élősködőt kell eltartaniuk.

2015. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Azt meg elhiszem, hogy nincs ilyen hogy a semmire nem adnak semmit. (romáknál ez hogy megy?)"


Úgy, hogy a romáknál is egy urban legend az, hogy a két szép szemükért százezres segélyeket kaptak, régen sem így ment, csak jól hangzott a kocsmában két cigányozás közben.


Cserébe jól megszívta mindenki, mikor a munkanélküli segélyeket lerövidítették, lecsökkentették, mert abból pont nem a sosem dolgozók részesültek, hanem azok, akik sok év munka után az utcára kerültek (gyk, a munkanélkülihez elég sok munkaviszony kellett)

2015. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Áruld már el milyen diplomát csináltál...
2015. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen, már vannak nyomai, hogy kezd megszűnni a szocializmus kis hazánkban!
2015. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%
Csak úgy elárulom, hogy semmiféle 1000 EUR-t nem kapsz a Németeknél (sőt...), a legtöbb nyugati országban sokkal gyengébb a szociális háló, mint MO-n.
2015. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

" Ha nem találok munkát az utcára is kerülhetek."


Akkor szerintem inkább munkát keress, ne állami támogatást meg szociális hálót.

Barát, ahol lakik, ott nem maradhatsz? Az Ő lakása vagy albérlet?

2015. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Aszongya: "Nem akarok ingyen élni, élősködni, semmi. " De, pont ezt akarod. 25 éves, diplomás ember vagy és te kiabálsz a szociális háló miatt? Uramisten, mi lesz veled 45-50 év múlva, ha már most így állsz hozzá?


"Gondoltam addig amíg munkát keresek, a robotolás helyett igénybe veszek valami támogatást"


Aha, tehát munkát keresel, de közben büdös a munka. Gondolom van valami piacképtelen diplomád, és várod az álommelót, de addig sem mész el árut feltölteni vagy hamburgert sütni, mert az rangon aluli, ugye? Javíts ki ha tévedek, de nehéz másra következtetni az általad leírtakból.

2015. aug. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!