Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most tulajdonképpen minden...

Most tulajdonképpen minden lényegi segélyt megszüntettek? Vagy közmunkához kötnek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, most végeztem a főiskolával, de még munkát keresnék.

Gondoltam addig amíg munkát keresek, a robotolás helyett igénybe veszek valami támogatást, amiből maximum élelmiszert fedeznék.

Nem lesz ilyen, ugye? Vagy közmunkához kötött.

jah, gyerek nincs csak tervezünk a párommal.


2015. aug. 23. 11:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
79%

Valami olyasmit írsz, hogy jogod van véleményt formálni.


Milyen jog ez, mire van alapozva? Mit tettél érte?


Kifizetted a fölnevelésed költségeit, a taníttatásodat?


A jogol a kötelességek után jönnek. Mi tettél eddig másokért, hogy úgy gondolod, neked jár valami a puszta létedért?

Nem értem, igazán.


+ "jah, gyerek nincs csak tervezünk a párommal" HIHETETLEN

2015. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
A fene megeszi, ha még sokan jönnek Németországba segélyért... Két éve vagyunk itt, romániai magyarok, és amennyit apám keres, arra kérhetnénk szociális segélyt, de nem kolduli jöttünk. Sajnos ezt nem mondhatom el nagyon sok magyar és román (mert sokszor annak mondanak, a kutyaúristenit..) "bevándorlóra", akik idejönnek koldulni (pedig takarítani bárkit felvesznek és abból már nem halsz éhen, vagy ha mégis, a mellé is kérhetsz valamit). Ha dolgozol és mégsem élsz meg: kétlem, de ha mégis megesik, kérj hozzá még, adnak. De a semmire pénzt kérni pofátlanság. És minket, akik itt vagyunk és dolgozunk (vagy tanulunk) és adót fizetük ezekkel a szrháziakkal azonosítanak, akik koldulni jönnek. Tudom ám, hogy nem olyan könnyű állást találni. Egyáltalán nem az. Se diplomával, se anélkül. De aki akar, rövid időn belül talál valamit- akármit, közmunkát, Tescoban árufelpakolást, szalagmunkát, stb., ahonnan aztán tovább tud lépni, ha talál jobbat. Ezzel én most senkit nem akarok megsérteni (bocs a stílusért), csak úgy gondolom, ha becsület nem is(mert az sokakból sajnos hiányzik..), de büszkeség legyen annyi az emberben, hogy nem kér pénzt a semmire.
2015. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Amúgy milyen főiskolát végeztél, ha szabad kérdeznem?
2015. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!