Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti melyik munkát választanátok?

Ti melyik munkát választanátok?

Figyelt kérdés

Adott két lehetőség nekem, ezek között kellene döntenem. Ebben kérném a véleményeteket, ti melyiket választanátok:


1) Helyben lévő élelmiszerbolt, tehát nem kell utaznom miatta. Napi 12 óra, nettó 450 forintos órabérért. Semmilyen biztosíték nincs arra, hogy pár nap múlva nem rúgnak ki.

2) Másik városban lévő turi, naponta 40 perc buszozás oda, 40 perc vissza. Napi 9 óra meló, viszont igénybe vennének utánam egy támogatást, ami biztosítja, hogy 9 hónapig fix munka lenne, nem rúghat ki. Minimálbér, "természetesen".


A második lehetőség jobban vonz, főleg, hogy fix lenne 9 hónapra, illetve emellett tudnék vállalni részmunkaidőt, ami félig-meddig fixálva van, az havi 10ezer plusz.


23N


2015. aug. 25. 19:41
 1/9 anonim válasza:
22%
Élelmiszerbolt többet fizetne, milyen végzettséged van? - Mert ha középfokú dolog akkor nem hiszem, hogy kirúgnának mivel a diplomásokat nem veszik fel a magas fizetési igény miatt, az általánost végzetteknél te meg feljebb vagy. A turi nem tudom milyen támogatás lehet, de benne van a pakliban ha véget ér a 9 hónap megszűnik a munka, mivel egy élelmiszerboltban nagyobb forgalom van szerintem, mint egy turiban. (Meg a sok Kínai termékkel lehetetlen felvenni a versenyt még használt alapon is.)
2015. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
22%

Egyiket se! Menj külföldre ha mást nem menj ausztriába mosogatni én is azt csináltam tirolban 3 hétig nettó 1000 eurót kerestem .

16/f!

2015. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

450 forint a minimálbér alatt van vagyis feketemunka, tehát semmi járulékot nem fizet utánad, tb-d se lesz


a második legalább bejelentett

2015. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
90%
Nincs lehetőséged más munkakörben tevékenykedni?
2015. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
#3 Nem.
2015. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőségem mást keresni, se külföldre kimenni :-/
2015. aug. 25. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

" 450 forint a minimálbér alatt van

vagyis feketemunka"


nem, a minimal ennel kevesebb...

2015. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7es, én úgy tudom, ez évben 604 forint a minimál órabér. Vagy nem?!
2015. aug. 26. 17:40
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Jol tudod. Csak az brutto ami 396 Ft nettot jelent. (illetve ha van adokedvezmeny, pl gyerek vagy betegseg miatt akkor picit több)


Te netto 450-et irtal, az bõven minimalber felett van.

2015. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!