Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jó magatartás az,...

Szerintetek jó magatartás az, ha egy diplomás nem talál diplomájának megfelelő munkát és egyre lejjebb adja, míg végül szart lapátol éhbérért-és örül hogy ez is van?

Figyelt kérdés

Ugye ha egy ember kikerül az egyetemről próbál elhelyezkedni. Nyilván először azon a téren amire a diplomája is képesítené.

De nem talál semmit, hát bővíti a kört. Olyan munkákat is megpályáz amik nem feltételen az ő területéhez tartoznak. Így se talál semmit hát bővíti a kört. Egyre lejjebb és lejjebb. Egyre okádékabb melók amiket nyilván csak azért vállalna valaki hogy pénze legyen és más nincs. De így se talál semmit.

Míg végül egy hulladék minimálbéres melónál köt ki, ahova nyolc elemis alkesz börtönviselt embert is felvesznek csak jöjjön. Segédmunka, iszonyatos körülmények nevetséges pénz.

De ha más nincs, kenyeret meg venni kell a boltban hát elvállalja.


Vajon jól tette a diplomásunk hogy egyre lejjebb és lejjebb nézelődött és végül itt kötött ki?

Másik oldalról: mi más tehetett volna? Ha én fel akarok mászni egy fára de nem érem el az alsó ágat se-akkor bizony maradok a földön.


2015. szept. 7. 09:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
A munka nem szégyen!
2015. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%
Igaz vidéken, de közgazdász végzettséggel végül az irodai közmunkánál kötöttem ki, a kollégák között van pályakezdő, külföldről visszatért, máshonnan leépített és mindenki diplomás.
2015. szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%

Ez magyarország...Itt azért elvárás a diploma, hogy arra is elbassz egy vagon pénzt, teljesen feleslegesen.Az egész oktatási és munkaügyi rendszer egy teljes csőd és katasztrófa.Szerencse alapon működik az egész.Persze nem rossz, ha van egy diplomád, még jól jöhet, de semmire nem biztosíték.Ráadásul vannak munkahelyek, ahol meg az a hátrány, ha "túlképzett vagy".Szerintem továbbra is küldözgesd az önéletrajzokat, átmenetileg megteszi ez a meló, ha meg lesz jobb, otthagyod.a ratyi munkák ugródeszkának, vagy átmeneti eltengődére valók, ne ess kétségbe, mintha nyugdíjas állás lenne.

Amúgy nekem az összes diplomás ismerősöm jó helyen dolgozik, pedig nem valami különleges diplomájuk van.

2015. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnökként voltam favágó, benzinkutas, utcaseprő, közmunkás, irodai alkalmazott, laboráns, mezőgazdasági idénymunkás.


Szakátlagunk fizetés terén nettó 480e Ft, de a végzett 8 főből 3 munkanélküli, 4-en pedig külföldön próbálkoznak betanított munkásként, illetve a fizetési átlag szerint 1 valaki nagyon magas pozícióban dolgozhat, de titkolja a többiek előtt.

2015. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Hadd kérdezzem meg: Cisco CCNA, Microsoft Host Admin, Hálózattervező - ezek piacképesek? Akármilyen statisztikát vagy hasonéót nézel-igen azok.

És vajon akkor miért van, hogy egyetlen kérdést tesznek fel nekem (vagy még egyet se!!): releváns szakmai tapasztalat?"


Felteszem a képzési időd alatt rárúgtad az összes cégre az ajtót, hogy adjanak neked gyakorlati helyet, most pedig mivel valamiért nem jött össze, éppen levelezően csinálod a proginfót, hogy legyen B terv. Hiszen te mindent megteszel azért, hogy ne kulimunkázni kelljen.

2015. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Felteszem a képzési időd alatt rárúgtad az összes cégre az ajtót, hogy adjanak neked gyakorlati helyet,



Nem, ez még csak fel se merült, mert a képzési idő alatt(esti) teljes állásom volt 8-10 órákkal és annak is marhára örültem ha egyáltalán az órák egy részén ott lehetettem. Még ez is állásom vezstésével fenyegetett, vizsgázni alig tudtam elmenni mert nem adtak szabit így kamu betegállomény kellett, amiért meg majdnem kirúgtak.

Örültem hogy levegőt venni volt időm, nem gyakorlati hely. Hogyan? Mikor? A napi 10 óra meló után?

???

2015. szept. 8. 12:39
 17/17 A kérdező kommentje:

És persze a munka már akkor (se) volt kérdés.

Ha nincs munka = nincs tanfolyamra pénz

Ha van munka = van pénz tanfolyamra, de órákra járni már idő alig, ilyenek meg hogy gyakorlat, az szóba se jöhet. Mégis mikor?

2015. szept. 8. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!