Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás pályakezdőként...

Diplomás pályakezdőként mennyire gyakori, hogy nem talál munkát az ember?

Figyelt kérdés

Több esetről is hallottam,hogy sokan nem találnak munkát friss diplomásként.

Én Kelet-Magyarországon élek,szóval itt nyilván nagyobb az esély erre,mint BP-n vagy Dunántúlon.

Mennyire gyakori az,hogy a diplomások nem nagyon tudnak elhelyezkedni hazánkban.?

Sokszor több éves tapasztalatot kérnek. De ha nem veszi fel az embert sehova,akkor honnan lenne tapasztalata?

Olvastam többször is itt a fórumon,hogy azt mondják a kérdezőnek,hogy menjen külföldre. Ok,de ha mindenki külföldre megy,akkor ki fog itt maradni? Ali Afganisztánból és Lakatos Ármándó Borsodból?



2015. szept. 14. 22:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
89%
Van olyan szakma amivel már a BSc befejezte előtt el tudsz helyezkedni. És van olyan amivel Phd után sem. Erről ennyit.
2015. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szak, egyetem és településfüggő. Egy közepesen keresett szakon, de híres egyetemen (direkt hírest írtam és nem jót, mert ez nem feltétlenül ugyan az) végzett ember a fővárosban szerintem könnyen talál munkát.

Ugyan még nem végeztem, de az én közepesen keresett szakomon szinte az egész évfolyam már gyakornokként vagy juniorként dolgozik valahol és szerintem ez leginkább az egyetem hírnevének és annak köszönhető, hogy Budapesten van. Így viszont alapból plusszal indulunk majd az "igazi" munka világában. Hogy miért? Te kit vennél fel? Kevésbé ismert egyetemről Jóskát, vagy a neves egyetemről Bélát, akinek nem mellesleg másfél év munkatapasztalata van? Na ugye.

2015. okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
48%

1. A diplomával rendelkezők mindig kisebb arányban és rövidebb ideig munkanélküliek, mint a csak középfokú végzettséggel rendelkezők.

2. Minél magasabb szintű a képzettség (BSc-MSc-PhD) annál kisebb az esélye, hogy nem, vagy nem igényei szerinti munkát talál.

3. Lényeges szempont az angol tudás. Ez ma a legfontosabb világnyelv, közvetítőnyelv és a szakirodalom nyelve.

4. Lényeges továbbá, hogy ténylegesen értsen valamihez, amiről referenciákat (publikációk, alkotások, projektrészvételek, ajánló személyek) tud felmutatni ez a TDK, szakdolgozat-készítés, doktori során teremtődhet meg egy jó témavezető esetén.


Fentiektől jobban függ a siker, mint a szak típusától, jellegétől és a képzés módjától.

2015. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!