Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez törvénybe...

Szerintetek ez törvénybe ütköző? Tanulóként hamis dokumentációt kell aláírnom.

Figyelt kérdés

Szakácstanuló vagyok egy 5 csillagos étteremben.

Minden ott dolgozónak dokumentálni kell hogy mettől-meddig dolgozik és alá kell írni.

Én naiv fejjel a tényleges munkaidőmet írtam be.

Ugyanis 7-től 6-ig dolgoztattak és csak 14-30ig tartott a munkaidő.

A séf persze leb*szott és azt mondta hogy a papír szerinti munkaidőt írjam be,ne a valós munkaidőt.

Ezeket a túlórákat persze nem fizetik ki.

Ha mondjuk lenne egy ellenőrzés az étteremben,akkor keményen megbüntetnék őket?


(Aztán persze ott vannak az étel átcímkézések,de ez már más téma. És ez nem egy sarki büfé,ráadásul)



2014. nov. 23. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy törvénybe ütköző.

Bár engem nem az érdekelne, hogy most kit hogy fognak megbüntetni, mert hamis dolgot írtam alá, hanem az, hogy nem fizetnek ki rendesen. Ingyen nem dolgoznék semennyit, az tuti.

2014. nov. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tanuló vagy. Nyugi. Ha élesben megy, jobban kiállhatsz majd a jogaidért. Itt még sajnos nyelni kell kicsit. Egyébként a vendéglátás ilyen. Sokszor más a túlóra. A legtöbb helyen ezért két jelenlétit vezetnek. Egyet a bérezés miatt, egyet meg azért, hogy lássák a túlórákat. Na azért ez sem szép. Ha jó helyre kerülsz a későbbiekben, akkor a valós munkaidőt íratják be majd veled és vagy kifizetik hó végén, vagy a munkaidőkeretnek megfelelően lecsúsztathatod. Mindenesetre ahol most vagy, görény egy hely ebből a szempontból, de rá se ránts! Ez csak gyakorlatnak kell! Itt végzel nem soká és jön egy igazi. Amúgy meg a jó szakács mindig hiány, szóval csak arra koncentrálj, hogy jól csináld. :) Egyébként magam is a hoteliparban dolgozom, így tudom mit írok.
2014. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!