Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora a próbaidő max....

Mekkora a próbaidő max. hossza? És utána lehet-e határozott idejű a munkaviszony?

Figyelt kérdés
Egyre többször látni ilyen hirdetést: 6 hónap próbaidő, utána határozott idejű munkaszerződés. Én tudom rosszul, hogy max. 3 hónap lehet a próba, és utána mindenképpen határozatlan szerződés kötelező? Határozott idejű szerződésnél pedig tilos a próbaidő?
2008. szept. 10. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, határozott időnél is van próbaidő. Az meg hogy mondjuk 6 hónap után határozatlan lesz-e a munkáltatón múlik. Legtöbbször csak beetetés!
2008. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Totál rosszul értelmeztem a kérdésedet, bár a válaszom jó. Szóval 6 hónap próbaidő nincs. Max 3 hónap lehet!! Ha határozott akkor is három hónap max, ha határozatlan, akkor is!
2008. szept. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig közalkalmazotti, köztisztviselői munkakörben alkalmazható hat hónap próbaidő.

Próbaidő határozott idejű munkaszerződés esetén is kiköthető.

2008. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg tudod mutatni a megfelelő törvényeket?
2008. szept. 10. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval "normál" munkaviszony esetében max 3 hónap a próbaidő és természetesen ezt határozott idejű munkaviszonynál is lehet alkalmazni. Erről a munkatörvénykönyve rendelkezik (1992. évi XXII. törvény)

A köztisztviselők, közalkalmazottak esetében viszont 6 hónap a próbaidő, és itt is lehet határozz idejű a munkaviszony, erről a köztisztviselők/közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény rendelkezik (1992. évi XXIII. és 1992. évi XXXIII. törvény).

2008. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
max 90 nap de a munkaadótól függ hogy mennyi időt köt ki.
2008. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet pl. olyat csinálni, hogy közalkalmazottnál egy 6 hónapos fix munkához 6 hónap próbaidőt kötnek ki?

Ill. normál 3 hónapos munkához 3 hónap próbaidőt?

2008. nov. 25. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!