Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van a hogy ugyanazért a...

Miért van a hogy ugyanazért a munkáért valahol 2 eurót adnak óránként, valahol 0,50 eurót, valahol 8 eurót, és van ahol 15 eurót? Mi ennek a pontos magyarázata?

Figyelt kérdés
Azt nem fogadom el hogy a 15 eurós 30 szor hatékonyabban dolgozik mint a 0,50 eurós....
2015. okt. 12. 08:32
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Megvannak a forgalmai adatok. Megvan hány ember csinálta. Megvannak az emberek bérköltségei is.


Ha kiszámolod hogy rád mekkora forgalom jut azért az elég jó kiindulópont...


A LÉNYEG HOGY NEM JUTOTT RÁ SOKKAL TÖBB FORGALOM MINT A BUDAPESTI MEKIS SRÁCRA!


És ő négyszer kevesebbet kapott ezért! EZ itt a lényeg!


Négyszer kevesebb bér, de nem forgalmazott négyszer kevesebbet! Alig forgalmazott kevesebbet!

2015. okt. 12. 11:42
 32/44 anonim ***** válasza:

"Ha kiszámolod hogy rád mekkora forgalom jut azért az elég jó kiindulópont... "


Dehogy. Ez egy semmire sem jo mutato. Ugyanis nem ismered az egyeb koltsegeket.

2015. okt. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

#31


A 10. válaszomban említett 3 tényező közül melyik nem illett a jobban kereső csoportra?


A meki egy jobban fizető helyhez jobban oda van kötve. Nyereségesebb, a magasabb ár, azonos alapanyagköltség miatt.

Továbbá gondolom a munkanélküliségi ráta is alacsonyabb, ahol te dolgozol

2015. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Ne ragadjunk le a mekinél, ez csak egy példa, ezen keresztül mutattam be a dolgot... mert ezt tapasztaltam meg testközelből.


Ez a magyar mekis kevesebbet termel akkor lenne igaz ha az árszínvonal is töredéke lenne pl a mekiben...


de egyáltalán nem a töredéke...otthon is 900 huf egy big mac... 300 egy sajtburger... (itt pl 3,20 eur a bigi, 1 eur a sajtos)


egyáltalán nem olcsóbb nagyságrendekkel a meki..

2015. okt. 12. 11:56
 35/44 A kérdező kommentje:

Egyébként nálznk azért lehet éttermi árszínvonalban a meki mert gfondolom kiisebb a vásárlóerő...


Nyugaton a meki kb a legolcsóbb kategóriás "étterem"


Egy normál étteremben 10 euró egy fogás pl Ausztriában.


Ez nálunk 3-4 euró.

2015. okt. 12. 12:01
 36/44 anonim ***** válasza:
AFA, adok, jarulekok?
2015. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

egyebkent meg irtam korabban a munkaero kereslet-kinalat viszonyokat is, az is befolyasolja a bereket.


Amig nem erted meg az alapelveket, nem fogod erteni az ok-okozati viszonyokat sem.

2015. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

ÁFA : 20 % itt

adók : adóék hasonló szinteken van mint Magyarországon.


Várom a magyarázatokat hogy otthon miért 2 euró az órabér, itt meg miért 8?


Szerintem egyszerűen le van rabolva a keleti régió.


A valutánkon is jól látszik, évente két évente gyengül 10-15 % ot eurhoz, usdhez képest.


Normális esetben sokkal erősebb forintunknak kéne lennie.

2015. okt. 12. 12:07
 39/44 anonim ***** válasza:

[link]


Aszondja Ausztria 3,71 dollar, Magyarorszag 3,18 dollar.


Ha Ausztriaban 20% az AFA, akkor netto 3 dollar a bevetel, Magyarorszagon 27%-os AFA mellett 2,32 a netto bevetel.


Meg kellene nezni azt is hogy pontosan mennyibe kerul egy melos Ausztriaban es mennyibe Magyarorszagon, maris valosabb viszonyokat latnank (meglepodnel szerintem).


Es persze ott van az is, hogy Magyarorszagon 2 euroert is kapsz alkalmazottat, Ausztriaban meg nem, hogy miert nem azt meg elmagyaraztam korabban.


Szo sincs semmifele lerablasrol, ez szimplan butasag.


Mint ahogy az arfolyamos megjegyzesed is az.

2015. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Ausztriában 1800 euróba kerül egy melós havonta


Magyarországon 450 euróba.


Ezeket mekis melóra számoltam, minimálbérekre.


Ausztriában gastronomie minimálbérre. (van még sok)

2015. okt. 12. 12:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!