Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit választanátok? Elmennétek...

Mit választanátok? Elmennétek az interjúra, ha igen azt hogyan tennétek?

Figyelt kérdés
Másfél éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, ahol kb. 3 ember munkáját végzem egyszerre, állandó konfliktusforrás, hogy ez miért nincs kész, az miért nincs kész, miért azt a munkát csinálom, miért nem azt...stb. Ezenkívül borzasztó a légkör, a fizetés sem kiemelkedően jó és még sorolhatnám. Viszont kaptam most egy lehetőséget a volt gyakornoki cégemtől, (fix munkakörrel, és kb. a jelenlegi fizetésemnek a duplájáért). A gond csak az, hogy az éven már nincs lehetőségem szabadságra menni az interjú napjára? Ti hogyan oldanátok ezt meg? (táppénz is kilőve, mert meg van tiltva) 24/L
2015. okt. 18. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Hogy lehet a táppénz megtiltva? Én simán megcsinálnám, hogy felhívom a főnököt, hogy aznap nem megyek be és kész. Ebbe Te is bele fogsz rokkanni, előbb-utóbb lépned kell valamit, és most itt a remek lehetőség. Ne hagyd elveszni!
2015. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Valahogy mindenképpen menj el az interjúra!

Lehet többé nem lesz esélyed egy ilyen jó ajánlatra.

Olyan pedig nincs hogy táppénzre nem lehet menni mert meg van tiltva ...ez vicc!

Elmész orvoshoz bekamuzol valami egészségügyi problémát (becsípődött a derekad, vagy beált a nyakad, vagy valami hasonló), vagy ha olyan az orvosod konkrétan megmondod kell egy nap, és kész...

Én sokszor a végsőkig húztam több munkahelyen, annyira hogy már egészségügyi gondjaim voltak emiatt. Utolsó két helyemen már nem csináltam ezt. Ahol ilyen körülmények között kell huzamosan dolgozni, ott nem fogják a te érdekeidet nézni, jobb minél előbb távozni, ha jön valami lehetőség

2015. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ide, de jól figyelj, mert csak egyszer írom le.

A közös falra írom, mert másnak is hasznos lehet.

El kell menned az interjúra!

Erre két lehetőséged van:

1. Olyan időpontban mész el az interjúra, amikor nem dolgozol, azaz munkaidőn kívül. A legtöbb értelmes cég szervez interjúkat már reggel 7, 8 körül, de akár este is. Voltam én már este 6-kor is interjún.

Milyen a munkaidőbeosztásod? Milyen típusú céghez pályázol?

2. Ha mindenképpen munkaidőben kell elmenned interjúra, na azt is meg lehet oldani. Másfél éve vagy ott, nem vagy próbaidős, gondolom, határozatlan idejű a szerződésed.

Elmondom a lehetőségeket:

- betegállomány (necces, mert táppénzcsalás, és amúgy is "gyanúsak" az egynapos betegségek, de ha például kiíratod magadat csütörtök-péntekre, vagy csak péntekre, arra rá lehet fogni, hogy szombat-vasárnap meggyógyultál, és az OEP-et sincs idejük rád küldeni)

Fontos! A keresőképtelenséget a munkaidő kezdete ELŐTT fél-egy órával jelentsd be a főnöknek, hívd fel, de írj sms-t vagy e-mailt is, tehát legyen írásban is nyoma. A rózsaszín táppénzes papírt, amelyet a doki ad, fénymásold le magadnak, és az eredetit tértivevényes levélen küldd el a munkáltató részére. Bonyolult, de így tudod bevédeni magad.

- szabadság - ugye ez sajna nem játszik, mint írtad

- elkéredszkedsz - jön a kéményseprő, vízóra-leolvasó, be kell menned a polgári hivatalba a Jenő úrhoz, útlevelet kell csináltatnod, postára, bankba, akárhová kell menned, aztán ledolgozod a kiesett munkaidőt... mennyire flexibilis a munkaidőd? Olyat is csinálhatsz, hogy előre ledolgozod azt az 1-2 órát, amíg az interjún vagy.

- Jövő 7-en október 23., pénteken. Ez nekünk ugye nemzeti ünnepünk, de sok cégnél dolgoznak, mert külföldi partnereik / ügyfeleik vannak. Ha te pénteken nem dolgozol, és tudod péntekre kérni az interjút, nyert ügyed van.


Nézd, dolgozni mindenhol kell, de nagyon nem mindegy, hogy hol, hogyan, mennyit és mennyiért. A mai munkaerőpiac kemény dió, bonyolult rendszer; hosszú évekig is eltarthat, mire az átlag munkavállaló kiismeri magát. Ez normális "tanulási" folyamat, csak mire kiismered a helyzetet, már éveket dolgoztál egy sz*r helyen sz*r fizetésért. Az meg nem jó.

Kérdés esetén írj. Ne b*szd el a lehetőségeidet.

2015. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Eddig az összes interjúmnál meg tudtuk oldani, hogy munkaidőn kívül kerüljön rá sor.


Ha pedig mégsem, akkor igenis táppénz, elromló bojler, sürgős vészhelyzet.

2015. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként a helyedben annyira nem félnék. 3 ember munkáját végzed el, tehát nagyon kirúgni nem fognak, ha közlöd, hogy otthon kell maradnod valami miatt. Ilyen embert ritkán találnak csettintésre ;)
2015. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!