Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek külföldre, vagy maradjak?

Menjek külföldre, vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Kaptam munkát, épp ma szóltak. Minimálbér, az utat, kaját nekem kell állni. Szüleimmel élek. Párommal igy csak 1-3 éven belül tudunk közös életet kezdeni. Van lehetőségem külföldre menni, hivtak. Nem tudom mit csináljak, válasszam a (sokkal) több pénzt, jobb módot, önállóságot, uj tapasztalatokat, vagy maradjak?
2015. okt. 19. 12:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Csak mert sokan azt mondják menjek, hülye vagyok, ha nem megyek, stb. Mindig a páromra hivatkozok mert ő nekem fontosabb. De bevallom őszintén én is belefáradtam a minimálbérbe és az az alattiba, a nem megbecsülésbe. Az önállótlanságba.
2015. okt. 19. 12:28
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Menj!
2015. okt. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kimennék, főleg, hogy amúgy sem éltek még együtt. Ha kint úgy alakulna, hogy nem 1-2 hónapra szól az állás, akkor megpróbálnék olyan körülményeket teremteni, hogy ő is utánam tudjon jönni, és kint összeköltözni, na meg persze, segítenék neki állást szerezni.
2015. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire komoly a kapcsolat, a párod mennyire támogat a kiutazást illetően. De a leírtak alapján, úgy látom, Te is inkább mennél. Menj. Próbáld meg, talán kicsit később kiviheted a párodat is, lehet hogy lesz rá lehetőség. Ha meg nagyon nem bírod, akkor haza jössz. Semmit nem veszítesz a dologgal.
2015. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

NEm egésze egyértelmü a kérdésed.


A minimálbéres munka itt lenne vagy külföldön? Mert elsözör azt írtad, kaptál egy minimálbéres munkát, utána meg lenne küldföldi munkalehetöség. Ez két különbözö munka vagy ugyanaz? Fertételezem, hogy nem azonos a kettö.


Milyen végzetttséged van, mi lenne a minimálbéres munka, és mi lenne a külföldi? Hol van a külföld és ott mennyit keresnél és mit kellene neked fizetni?

2015. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Menj. Ha Magyarországon minimálbér alatt fizetnek, akkor gondolom nincs olyan végzettséged, amivel lényegesen feljebb tudnál kapaszkodni itthon. A rosszabb munkákat viszont kint sokkal jobban fizetik, így érdemesebb a te esetedben külföldön munkát vállalni. A párkapcsolat ha nem bírja ki, akkor úgyis mindegy, ha kibírja, akkor ti egy erős páros vagytok, sok nehézséget ki fogtok bírni együtt.
2015. okt. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Lefordított szerződéssel történik a foglalkoztatás , leinformált megbízható a munkáltató ? A lakás szállás körülmények elfogadhatók , nyelvet beszéled ? Egyedül mennél vagy társsal ? Körültekintően érdemes intézkedni , indulj ha biztos és kecsegtet . Feketén és változó feltételek esetén lépj le . Van hova vissza jönnöd , mindent nem érdemes feltenni semmire .
2015. okt. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Párommal átmentünk már nehézségeken, olyanokon amiken sokan nem mentek és nem is fognak (egészséggel kapcsolatos pl, szóval nem megcsalásra gondoljatok). Kibirtam erős akaratom van. Kibirom ezt is, ha kell. De nem tudom mit tegyek, ismerősök hivtak, lenne munka, szállás, a nyelvet beszélem jól. Ez most jött és dilemmázom mert ott lenne lehetőségem fejleszteni magam, azzal foglalkozni amit szeretek, amire nem volt pénzem sem iskola a városban, hogy tanulhattam volna az.
2015. okt. 19. 13:23
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
te tudod,döntsd el hogy megéri-e a karrier azt,hogy szakítotok(mert ebből tuti az lesz)+ még megvan az esélye,hogy besül a munka,mellette egyesek tuti undorodni fognak mert te ott csak egy bevándorló leszel
2015. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne menj. Ezek szerint beszélsz valami idegen nyelvet? Mert akkor itthon se minimálbért kéne keresned.
2015. okt. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!