Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így mehetek Ausztriába mosogatni?

Így mehetek Ausztriába mosogatni?

Figyelt kérdés
Keresek egy munkaközvetítőt Bécsbe, magyar nyelvűt mert a német nyelvet nem beszélem. A magyar-osztrák határ közelébe költöznék, így nem költöznék ki tehát csak dolgoznék kint és nem lenne probléma a nyelvvel, + többet férre is tehetnék mintha Bécsben bérelnék lakást. Amint 18 leszek elkezdeném. Betanított munka ugye - megérné? Itthon venném a kaját meg minden busszal járnék be. Van magyar munkaközvetítő Bécsbe? Csak hogy megértessem magamat a munkaadóval és fordítva. Angol nyelvet társalgási szinten beszélem ha ez számít valamit.
2015. okt. 29. 14:50
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Nem, csak egy ilyen alföld-szerű helyre költöznék (tehát nem városba, sopron stb mert a drága), hanem valami kis községbe, telekhelyre, alacsony létszámú faluba Bécs közlében. Elég ha van net. Tudnál esetleg valami Bécsi munkaközvetítőt? Vagy kis parasztházat bérelnék egy községben stb. de nem hiszem, hogy még annyira sem lenne elég egy Bécsi minimálbér. A nyelv miatt aggódom, de azt még fejlesztem.
2015. okt. 29. 15:36
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted az éttermek bezárnak 17:00 - kor Ausztria keleti felén, hogy az ingázók szépen haza tudjanak érni?

Aki vendéglátásba ingázik azok kocsival mennek, vagy kint alszanak.

2015. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Nem. De felváltanak, gondolom nem 12 órát kell dolgozni......itthon sem ez van. Ha meg 0-24 es a tesco akkor az eladók ott alszanak? Nem, felváltják őket. Ahány munka annyi beosztás stb. van, de azt nem hiszem el, az biztos, hogy nem tart az ÖSSZES BETANÍTOTT MUNKA munkaideje 10 ig. Mint mondtam a mosogatás csak 1 példa, de még ott sincs ez, még akkor is ha sok helyen. Azért meredek lenne..Vagy lehetetlen ilyet találni? Ahol a munkaidő vége 17:00?
2015. okt. 29. 15:42
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapsz egy tyúkólat sem 1M - ért a határtól kb 80km-es sávban sehol. Azaz onnan ahonnan még megéri ingázni. Pont az ingázók miatt verték fel az árakat. Nem csak sopronban, a kis falvakban is. Ha csak sopron lenne drága, de a szomszéd Balf már nem, akkor evidens hogy mindenki Balfra akarna költözni. Magyarul hipp-hopp felmennének az ingatlanàrak.

Munka közvetítő meg hiába magyar, Ausztriába közvetít, ott meg nem fog megtanulni semelyik munkaadó a te 2 Szép szemedért.

2015. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Úgy dolgozol, ahogy beosztanak. Irodai munkánál van vége a munkaidőnek 17:00-kor, de ott se mindig.
2015. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

A Vendéglátásban nem 12 óráznak??

Igaz, van hogy 14! És nem, nem váltanak le egy 14 órás műszakban se. (Nekem a rekord 19 óra volt. Igen, egy nap.)

2015. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Ok, de akkor is a bécsi minimálbér többszöröse a magyarnak, az min 350 nettó, abból nem lehet megélni sopronban? Vagy egy kis faluban, bérlőként? Persze vannak magyar vállalkozások is kint, magyar dolgozókkal főnökökkel. Vagy tévedek? Mert ha igen akkor leteszek erről a tervről - megyek Londonba.
2015. okt. 29. 15:48
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként had kérdezzem meg, hány éves vagy? Olyan 12-re saccolok.
2015. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Úgy dolgozol, ahogy beosztanak. Irodai munkánál van vége a munkaidőnek 17:00-kor, de ott se mindig.


Az jó ott lennék takarító.


A Vendéglátásban nem 12 óráznak??

Igaz, van hogy 14! És nem, nem váltanak le egy 14 órás műszakban se. (Nekem a rekord 19 óra volt. Igen, egy nap.)


De én nem ilyen munkát keresek, mert van egy rekord, az nem azt jelenti hogy csak ez van. Vagy minden mosogatói, takarítói állás Bécsben 10 órás min? Nincs is egyetalán 8 órás munkaidő? 6, 4 esetleg? Mert akkor azokra mondanák, hogy rabszolgák, nem a magyarokra, és az emberek nem mennének oda dolgozni.

2015. okt. 29. 15:52
 20/43 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok.
2015. okt. 29. 15:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!