Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így mehetek Ausztriába mosogatni?

Így mehetek Ausztriába mosogatni?

Figyelt kérdés
Keresek egy munkaközvetítőt Bécsbe, magyar nyelvűt mert a német nyelvet nem beszélem. A magyar-osztrák határ közelébe költöznék, így nem költöznék ki tehát csak dolgoznék kint és nem lenne probléma a nyelvvel, + többet férre is tehetnék mintha Bécsben bérelnék lakást. Amint 18 leszek elkezdeném. Betanított munka ugye - megérné? Itthon venném a kaját meg minden busszal járnék be. Van magyar munkaközvetítő Bécsbe? Csak hogy megértessem magamat a munkaadóval és fordítva. Angol nyelvet társalgási szinten beszélem ha ez számít valamit.
2015. okt. 29. 14:50
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

De meg lehet élni 1250 eu-ból sopronban, mondjuk egy mosogatónak ritkán fizetnek ennyit burgenlandban.

Amit én mondok az az hogy nem tudsz egy faluból tömegközlekedve

2015. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

"Az jó ott lennék takarító."


Irodákban este takarítanak, ugye nem gondolod, hogy mindenki a takarítót fogja egész nap kerülgetni, mert csak délután 5-ig ér rá.


El vagy egy kicsit tévedve ezzel az "én nem olyan munkát fogok keresni" hozzáállással, nem olyan nehéz képzettséget nem igénylő munkakörbe jelentkezőt találni, hogy megtehesd, hogy válogatsz.

2015. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

De van 8 órás is, nagyon ritkán. Pl bevásárlóközpontok, repterek éttermei. Viszont ezeken a helyeken 1050 eu ami fizetnek, heti 40 órára és jó nyelvtudás nélkül esélyed sincs bejutni.

De miért ragaszkodsz a legaljább melókhoz? Inkább tanulj egy szakmát, Ausztriában sokkal több van mint elmenni mások piszkát pucolni.

2015. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
De akkor nincs normális beosztás, biztos? Igaz a tömegközlekedéses dolog, de férre szeretnék tenni így nem megyek sopronba. Nemtudom hogyan kéne faluból feltaxizni vagy nemtom.
2015. okt. 29. 16:02
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom, hogy még 18 se vagy, én sem értem, nem lenne jobb valami kényelmesebb munkát végezni 2-3-szor annyiért, mint mások piszkát takarítani és napi 4 órákat utazgatni? Ráadásul egy ilyenből előrelépési lehetőséged sem nagyon van, mert 10-12 óra munka + 4 óra utazás mellett semmi energiád nem lesz képezni magad.
2015. okt. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
Olyan meg nincs hogy "bécsi minimálbér". De Osztrák sincs. Azaz Ausztriában nincs államilag meghatározott nemzeti minimálbér. Kollektív szerződések vannak helyette.
2015. okt. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
25: Teljesen jogos a kérdésed, egy hatalmas hibát követtem el. Gimnáziumba jelentkeztem de időközben nem akarom elvégezni az egyetemet ami még 6 év, így érettségivel meg sz ra se megyek. Egyébként programozást tanulok csak itthon ezt nehéz mert lassú a net. Sima érettségivel meg nem nagyon találtam eddig jobb megoldást. :(
2015. okt. 29. 16:06
 28/43 anonim ***** válasza:

Egy sopron-bécs vonatjegy 34€ oda-vissza.

Egy mosogató keres 6€/óra kb. Azaz nem nehéz kiszámolni mennyire éri meg vonattal Bécsbe ingázni mosogatni.

Plusz add hozzá az itthoni albérletet, kaját, stb.

2015. okt. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Londonba meg nincs tőkém kimenni, és ott is ugyanazt a sz munkát végezhetném. Elcs tem az életem.
2015. okt. 29. 16:09
 30/43 anonim ***** válasza:

#27: Az egyetem 3 év. Ha a programozás érdekel, szerintem megéri elvégezni 3 év alatt egy programtervezői szakot és simán keresni vele 3000-4000 eurót, mint életed végéig minimálbérért robotolni.

A lakhelyeden nincs valami más internetszolgáltató, ha a jelenlegi ennyire gáz?

2015. okt. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!