Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nappali ösztöndíjas PhD...

Nappali ösztöndíjas PhD mellett lehet-e teljes munkaidős állást vállalnom?

Figyelt kérdés
Nappali ösztöndíjas PhD mellett lehet-e teljes munkaidős állást vállalnom úgy, hogy teljesen más területre mennék dolgozni? (Biológusból az IT Servicieshez)? Ha igen, milyen módon tudom ezt megtenni úgy, hogy az eddig kiutalt ösztöndíjakat ne kelljen visszafizetnem?

2015. nov. 9. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem lehetett, csak félállásom (bár az egyetemen, nem tudom, hogy külsős helyen lehetett-e volna több, szerintem nem). Viszont azt tapasztaltam, hogy még egy húzósabb félállás mellett is elég nehéz PhD-zni.
2015. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem is szeretném befejezni a PhD-t,mert nem látom értelmét, mivel nem akarok szakmában maradni, hiszen eléggé hanyatlóban van. Csak munkára decemberben lenne lehetőségem, viszont akkor még javában tartani fog a félévem és nem tudom megszüntetni a jogviszonyomat decemberben anélkül, hogy ne kellene visszafizetnem a kiutalt ösztöndíjakat. Ezért is szeretném tudni a kibúvókat :) Sajnos muszáj voltam elvállalni a PhD-s lehetőséget,mert akkor nem volt más munkalehetőségem :(
2015. nov. 10. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!