Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű részmunkaidős...

Határozott idejű részmunkaidős szerződésem van az Auchannál árufeltöltőként,1 hónap eltelt, és december31. ig szól még, de fel szeretnék mondani, ezt hogy tehetem meg?

Figyelt kérdés

A próbaidőm lejárt, tehát úgy nem mondhatunk fel egymásnak. Ez nekem csak úgy megy, hogy tájékoztatom az Osztályost, hogy fel szeretnék mondani? Vagy december végéig akkor már kötelező ott maradnom? Mert azóta most fogom elküldeni az önéletrajzom egy másik munkahelyre, itt pedig minél előbb szeretném megszüntetni hogy ne kelljen bemennem többé.

Segítene valaki, hogy mi a procedúra?


2015. nov. 10. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
8%

holnap felmondasz van 30 nap felmondási időd vagyis dec 11-ig dolgozol a 11-31 lévő időszakra meg kifizeted a kártérítést


amúgy azt mondták már, hogy attól, hogy elküldesz majd egy önéletrajzot, még nem kell felmondani a meglévő munkahelyen, mert lehet, hogy el sem olvassák a sajtcetlidet?

2015. nov. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
70%
Miért mondanál fel?
2015. nov. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha én felmondtam volna az első helyen még azelőtt,hogy a nagy reményekkel kecsegtető állásajánlatra beadtam volna az önéletrajzom, fél évig munkanélküliként keresgéltem volna tovább, mert az áhított helyre nem kerültem felvételre. -.- A helyedben nem nagyon ugrálnék,ha ennyire naív lennék. Nagyon könnyen, nagyon hamar pofára fognak ejteni.


Voltam próbanapon. Ki is fizették, mondták,hogy még a héten hívnak. Következő héten hétfőn én írtam rájuk e-mailt,hogy mi van. Visszabüfögték,hogy bocs mégsem.


A másik helyen én láttam,hogy ez nem nekem való. A munkáltató idegbeteg. Mindenki ki van szolgáltatva az aktuális hangulatának. Minden ember más fizetést kap, még ha ugyan azt dolgozzák is. Ha megszakadnak, ha nem.


Az állásinterjún derül ki,hogy az a netto 160 igazából nulla, merthogy teljesítmény alapú,de ezt sehol nem írták eddig. Meg az se teljesen fedi a valóságot,hogy irodai munka,mert kiskosztümben járd a várost és zaklasd a járókelőket a kérdőíveddel.Fél óra duma hallgatás után kegyesen adnak alap 80-at,ha hetente be erőszakolsz 10 embert az előadásra -még,ha nem is vesznek semmit-de legalább megjelennek.


Csomó helyen már meg van az ember, csak kötelező kiírni a pályázatot. Volt olyan -barátnőm tapasztalta ezt-,hogy már 2 hete dolgozott az új munkaerő (csókos,rokon,jó barát) mikor még mindig folytak a kamu felvételi elbeszélgetések.


Máshol meg dolgozol 8-10-12-14 órát és 4-6 órában bejelentenek.


Más univerzumban élhetsz.

2015. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
én sem értem a dolgot, bár a kérdés nem is erre irányult, de én örülnék, ha bekerülnék egy hipermarketbe. ott is úgy működik, hogy határozott idejű szerződés, nyilván mindig meghirdetik, de maximum akkor jut be új ember, ha az ott lévők között valaki felmond, különben meg szerződéshosszabbítás, és már meg is van az ember továbbra is. nekem ugyan van egy érettségim, én nem ugrálok, neked nem tudom, milyen különleges végzettséged lehet, amivel ilyen laza mozdulattal felmondanál.
2015. nov. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó hogy a másik munkahely miatt hagyom el az Auchant, és nem arról szól a kérdésem, hogy máshova fel fognak-e venni, vagy nem. Itt amúgy sem vagyok már képes tovább maradni.

Mellesleg ha egyszerű pályakezdő árufeltöltő vagyok, milyen kártérítést kéne fizetnem? Hogy be voltam jelentve dec31ig, de már előtte felmondtam és a helyemre nem tudnának mást találni..? Kész vicc, erről nem is tudtam.

2015. nov. 10. 23:22
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem kész vicc, hiszen te aláírtad a szerződést nem? És pontosan tudta, hogy mi mit jelent nem?


Legközelebb eladod a vesédet is, mert aláírsz valamit, amiről fogalmad sincs és nem olvasod el?


Az ilyeneket nem tudom sajnálni..

2015. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Leírod egy papírra, hogy a mai nappal felmondanál és beadod. Majd kikapod a papírjaidat, nem kell kártérítést fizetned.
2015. nov. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt csináltam, mint te. Én azért hagytam ott, mert többször igazságtalanul bántak velem, értem ezalatt, hogy kértem, hogy vegyék figyelembe a buszmenetrendemet, és nem vették, így taxiztam 2x, aztán a szünetemet folyton eltolták, addig, amíg már lejárt a munkaidőm, de ott telt be nálam a pohár, amikor szülinapomon (!!!!) 12 óra munka után (!!) éjszakára akartak bent tartani még plusz 12 órát, úgy, hogy amúgy ömlött az orromból a takony, és véresre fújtam már az orromat, mert a kenőcsöt sem engedték használni..(éjszakára egyébként volt már 1 ember, de azért a fúdenagyonsok munkáért 2 kell, és belehalt volna az az 1 ha egyedül marad)..Persze azonnal felmondtam, megmondtam, hogy vagy most megyek és aláírom a felmondási szerződést, amit ÉN adok (ne az legyen, hogy az övékét fogadod el, mert abban lehet cinkes dolog), vagy hagyják, hogy hazamenjek aludni..ja ugye teát se tudtam inni, mert bevinni tilos az innivalót.. Én 1,5 hónap után hagytam ott, nekem is dec. 31ig szólt (ez tavaly volt). És fizetés után 2 héttel volt a felmondás ugye, és a 2 hétre alig kaptam valami fizut, mert kamuzták a beosztást, valami másikat mutogattak, hogy én alig dolgoztam (gondolom gyorsan kinyomtattak valamit), és a munkaügyi bíróság meg sokba lett volna, úgyhogy hagytam az egészet a pi..ába..
2015. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, remek, már sietek, pont kimaradt,hogy lejárt a próbaidőd.. Hát, így van 30nap felmondási idő sajnos, amit végig kell szenvedni velük..Nem kötelező december végéig maradni, csak a felmondási idő végéig illetve amíg nem találnak mást. De arra figyelj ettől függetlenül, hogy te add meg a felmondást, mert az övéké tényleg rejthet meglepiket, plusz ha te mondasz fel, úgy, hogy már kész van a szerződés, akkor jobban jársz, mintha közölnéd szóban, hogy felmondasz, ők pedig úgy adják a felmondói szerződést, mintha ők mondtak volna neked fel..

És ha tudsz, menj el táppénzre, mert nagyon szemtelenek lesznek, ha csak úgy felmondasz, tehát nincs hatalmas dolog, ami miatt otthagyod őket..

2015. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!