Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jogon kérdezhetnek...

Milyen jogon kérdezhetnek valakit egy állásinterjún a magánéletéről meg a szüzességéről?

Figyelt kérdés
Mióta van joga feltenni az interjúztatónak olyan kérdéseket hogy valaki kivel él, volt-e már barátja/barátnője, esetleg hogy szűz-e még? Ilyenért fel lehet jelenteni az interjúztatót?

2015. nov. 17. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen állásinterjún voltál, hogy ilyeneket kérdezgettek? :D
2015. nov. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Programozói munkára jelentkeztem volna egy üzleti cégnél.
2015. nov. 17. 20:50
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

"Mióta van joga feltenni az interjúztatónak olyan kérdéseket hogy valaki kivel él, volt-e már barátja/barátnője, esetleg hogy szűz-e még?"


Ezt miért nem az interjúztatótól kérdezted? Vagy legalább megkérdezted volna, hogy ez egész pontosan miért fontos nekik, ha egy párszavas válasszal próbálnak terelni, akkor szépen, diplomatikusan megkéred, hogy fejtse már ki, meg szeretnéd érteni.


Méghogy feljelenteni! :D Tesztelték, hogy mennyire professzionálisan kezeled a kellemetlen szitukat, én arra tippelnék, hogy buktad az állást.

2015. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

"Programozói munkára jelentkeztem volna egy üzleti cégnél."


Ja akkor valószínűleg übercsicskának tűntél amellett, hogy szakmailag is gyenge is voltál, és az interjúztatók levezették rajtad a többszáz inkompetens jelentkező miatti frusztrációt.

2015. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy csöppet sem védem az interjuztatókat, ők is a legalja fajtából valók, de ez is csak kis nevenincs magyar KFT-nél fordul elő.
2015. nov. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
nincs joga, lehet ellenük bejelentést tenni az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál...mondjuk, én az első ilyen kérdésnél sétálnék ki
2015. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem akarok rosszindulatú lenni, de nem felháborodni kellene ezen, hanem el kéne veszíteni azt a fránya szüzességet...
2015. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én visszakérdeztem volna valami hasonló baromságot...
2015. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak jelentkeztél volna, hol kérdeztek?
2015. nov. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kérdésekre csiípőből vissza kéne vágni, hogy anyádnak hála már nem. Aztán felállsz és elhúzol az ilyen alja helyről.
2015. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!