Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kínai boltban fekete meló...

Kínai boltban fekete meló óránként 300-ért? Ezt komolyan gondolta vajon?

Figyelt kérdés

Állást keresek jó ideje, semmit se találok (nő vagyok). Már nézelődök fekete munkák terén is.

Kínai bolt (ruha cipő) felvenne. Totál feketén semmi papír semmi bejelentés. Munkaidő napi 10 óra heti 6 nap. Mindet kell csinálni kasszázni pakolni tolvajokat figyelni.

Fizetés: 300f ft/óra naponta zsebbe.



!!!!


Ezt komolyan gondolták?

Nem vállaltam el.


De nézem már ott van egy szerencsétlen a boltban a lakótelepről aki nem kínai, szóval komolyan gondolták és lám találtak is embert.


3000 FT napi 10 órás melóra és pakolj dobozolj kasszázz és ha lopás van még rajtad verik le hogy miért nem vetted észre.


!!!


2015. nov. 21. 10:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
91%
Minimálbérről beszélni a ledolgozott órák számát nem figyelembe véve, ritka nagy ostobaságra vall. Ennyi erővel dolgozhatna 300 órát is a 75 ezerért, és akkor minden rendben van, mert többet kap a minimálbérnél? Vicc vagy.
2015. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
10: ő nem Balázs. Ő hagyja hogy látszon a felhasználóinak a neve. Hova tűnt?! Hiányolom.
2015. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Szerintem is úgy van értelme minimálbérről beszélni hogy heti 5 nap napi 8 óra havi 160 órás keretről van szó.


Hiszen ha én luxusprosti vagyok lezavarok egy menetet egy hónapban egy óra alatt 70-ért akkor minimálbéres vagyok? Mikor egy óra alatt kerestem meg a 70-et? Igaz hogy a hónapban az volt az össz munká, de ha havi 25 napra a nettó 75 több mint minimálbér akkor ezen logika alapján a prosti is csak minimálbéres.

2015. nov. 21. 14:28
 14/43 anonim ***** válasza:
33%

a végösszegről beszéltem, könyörgöm, ennyire nem tiszta?

ha ezt nem sikerül értelmezni, akkor nem is vagyok meglepve, hogy semmiféle munka nem jön össze.

azért a legtöbbnél felelősség is van, meg gondolkodni kell, aki tényleg semmit nem talál, azzal van vmi.

írtam ki egyszer kérdést erről: vannak munkanélküli ismerőseim. ajánlottam munkát nekik ismerősön keresztül.

az egyik egy pékség lett volna, a csaj évek óta munkanélküli, elég nagy sz-rban van, jelzáloghitel, stb.

a másik szintén hiteles, fiatalember, ő mehetett volna egy dohányboltba eladónak. kb. ott tartanak, hogy enni sincs mit. nem kisebbség egyik sem, mégis mindkettő a kifogásokat kereste. a pékség: hát, aznap épp nem járt arra. személyesen kellett volna bemenni.

a dohányboltos: de hát ő nem is dohányzik!

2 hét múlva kérdezem a lányokat a pékségben, találtak-e már valakit. a válasz: senkit, nem akar senki dolgozni.

basszus, mindenki kifogásokkal jön, semmi nem jó, bezzeg a gyárakba állandóan van felvétel, de az nem jó, mert 3 műszak van!

ja kérem, hát akkor nem is akarnak igazán dolgozni!

úgy van ez itt előadva, mintha ez lenne a világon az a munkahely, ahol a legeslegtöbbet kell dolgozni, a legeslegkevesebb pénzért.

dolgoznak ám napi 10 óránál többet is mások, és vannak, akik még ennél is kevesebb pénzt kapnak!

nem sírni kell, hanem elmenni valahova, addig sem vagy munkanélküli, és talán hihetetlen, de közben is lehet ám mást keresni!

és itt még bejelentés sincs, azaz neincs felmondási időd, ha találsz egy jobb helyet, már másnap mehetsz!

én 8 órában dolgozom, de oda is és vissza is 1 óránál többet utazom, ergo napi 10 óránál több időm megy el a munka miatt. neked meg ott van a lakótelepen, ahogy írtad.

tudod, ha egy átlagos dolgozó találna másik, jobb munkát, beadná a felmondását, nem ritkán több hónap felmondási időt kéne letöltenie, emiatt bukná a jobb munkát. neked 1 nap sem lenne. így sokunknak esélye sincs jobbat keresni, pedig képzeld, az én melóm sem álommunka. de akarok dolgozni, nem csak sírok.

nem olyan tragikus a helyzet, nincs is igazán szükséged a pénzre, vagy nem is akarsz igazán dolgozni. tudom, hogy vérig leszel sértve, és majd jól kiosztasz, de akinek nem telik kenyérre, vagy a végrehajtó küldözgeti a levelet az árverezésről, annak nem itt sír a szája, hanem elmegy dolgozni. akár hétvégén és éjszaka is.

2015. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

a végösszegről beszéltem, könyörgöm, ennyire nem tiszta?



Igen, ennyire nem tiszta.

Azt mondani hogy aki egy hónapban 25 napot dolgozik és megkeres 75öt az jobb minimálbér az bicskanyitogatóan cinikus megjegyzés.

Hiszen 12 órázni, hétvégézni 75-ért és mindez azért hogy ha kiszámoljuk az óra/napidíjamat még annyit se kapok mint egy minimálbéres a heti 5 nap / 8 órára.


Ez bicskanyitogató és elképesztően pofátlan dolog igen, és egyben totálisan érthetetlen.

2015. nov. 21. 14:57
 16/43 anonim ***** válasza:
37%

rendben, akkor további sok sikert az otthon üléshez, és önmagad sajnáltatásához, biztos van olyan, aki beveszi.

közben ne felejtsétek el szidni az államot, a gazdagokat, a politikusokat, mert csakis ők tehetnek mindenről. te magad véletlenül sem, hisz te csak egy áldozat vagy.

ez egyértelműen látszik abból is, hogy újfent a kifogásokat keresed, és tvábbra is számolgatod a ledolgozott órákat. és szerinted ez még bicskanyitogató is? holott megtehetnéd, hogy egész egyszerűen elmész dolgozni, és próbálsz tenni valamit a SAJÁT boldogulásodért.

a panaszkodástól nem lesz jobb semmi, viszont a lelked tönkrevágja. de ha neked ez kell...

2015. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Nettó minimálbér 68.775 HUF


Legyen 69.000.

Ez teljes munkaidőre szól, tehát heti 5 nap, napi 8 óra = 160 ó/hónap.

Vagyis nettó órabér: 431 HUF


Itt kapnék 300-at. Ez hol minimálbér?

2015. nov. 21. 15:03
 18/43 A kérdező kommentje:

és tvábbra is számolgatod a ledolgozott órákat.



??? Tessék mondani egy órabéres ember MIT számolgasson ha nem az órákat?????? Azok után kapja a pénzt!!!


Vagy ne számolgassa és dolgozzon 8 órás pénzért 12-t?


Vagy hogy?????


Komolyan mondom ekkora barmokat honnan szalajtanak?

2015. nov. 21. 15:05
 19/43 A kérdező kommentje:

hogy egész egyszerűen elmész dolgozni, és próbálsz tenni valamit a SAJÁT boldogulásodért.


Igen elmehetnék dolgozni napi 10 órákat szar 3000-ért ahol a belemet kidolgozhatnám úgy beszélnének velem mint egy kutyával még szarni is csak engedéllyel mehetnék el se szabadság se semmi, menjek tönkre egészségileg és lelkileg egy életre, és ugye tettem a BOLDOGULÁSOMÉRT????


??????

2015. nov. 21. 15:07
 20/43 A kérdező kommentje:

FEJLEMÉNY!!!!!

Újra üres az állás. Akit felvettek kemény 2 napot töltött ott.

Hát istenem egy lakótelep itt minden kiderül.

2015. nov. 21. 15:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!