Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kínai boltban fekete meló...

Kínai boltban fekete meló óránként 300-ért? Ezt komolyan gondolta vajon?

Figyelt kérdés

Állást keresek jó ideje, semmit se találok (nő vagyok). Már nézelődök fekete munkák terén is.

Kínai bolt (ruha cipő) felvenne. Totál feketén semmi papír semmi bejelentés. Munkaidő napi 10 óra heti 6 nap. Mindet kell csinálni kasszázni pakolni tolvajokat figyelni.

Fizetés: 300f ft/óra naponta zsebbe.



!!!!


Ezt komolyan gondolták?

Nem vállaltam el.


De nézem már ott van egy szerencsétlen a boltban a lakótelepről aki nem kínai, szóval komolyan gondolták és lám találtak is embert.


3000 FT napi 10 órás melóra és pakolj dobozolj kasszázz és ha lopás van még rajtad verik le hogy miért nem vetted észre.


!!!


2015. nov. 21. 10:17
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Azért ne tulozzunk már hogy a gyárban 12 óra belunk kidolgozása.....ugyan már. Gyárban dolgozom 12 órás műszak és azért kényes nőként simán megcsinaltam.

Voltak nehezebb napok persze de azt állítani hogy kemény és megszakad az ember erős túlzás.

Nekem a legnehezebb elviselni az acelbetetest és a ronda ruhát sapkát. Ha ezek nem lennének semmi bajom nem lenne

2015. nov. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

simán találNA állást, ha akarna.

de látod, hogy régóta keres, és nem talál.

azért ilyen nincs, hogy semmi se lenne, csak neki nem felel meg semmi.


a gyár meg nem mind egyforma, van abból is lazább, meg olyan is, ahol 12 óra munka után bedőlsz az ágyba és véged.

viszont van minden fele az országban, ez tény, úgyhogy aki tényleg akar, az ha mást nem, hát ilyen helyen talál magának munkát. csak tudod, ezt sokan nem akarják, mert lusták. nem a kérdező az első ember, aki munkanélküliként válogat, nekem is van ilyen ismerősöm, aki gyárba nem ment el, azóta sincs munkája, de éjszakázni meg vasárnap menni nem hajlandó. pedig nem kell benne ragadni a 70 ezres állásban 40 évre.

a párom szakmunkás, gyárban. 80 ezerrel kezdte. igaz, évek óta műszakol, és ma is dolgozik, míg én netezek meg pihenek. és szokott éjszakzni is. DE! ügyes volt, kitartó, és ma 300 ezerhez közelít a fizetése. nettóban! az én fizetésem duplájánál is többet keres. mindezt úgy, hogy nettó 80-ról kezdte. a szalagról fel lehet ám kerülni gépvezetőnek, műszakvezetőnek, stb, ezeknek semmilyen végzettség nem kell, viszont ha látják, hogy akarsz és tudsz is dolgozni, és feljebb kerülsz, akkor csökken a munka mennyisége, te dirigálsz másoknak, és jóval többet keresel. de mondom, ehhez tenni is kell, nem csak vakargatni a seggét.

2015. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

" nem

számít, hogy hány órát dolgoztál

érte,"



Azért ez megér egy Darwin-díjat! Apám, és ilyenek szabadon járkálnak nem kényszerzubbonyban....



Mindegy szerinte hogy havi fizetés a 70, vagy mondjuk egy ügyvéd tanácsadás címén egy óra alatt elkér ennyit.


Szerinte mindegy...

Apám, és ezek szabadon vannak?

2015. nov. 22. 09:43
 34/43 A kérdező kommentje:

Mondjuk jelenleg takarítást vállalok csak úgy ismerettségi körben, azt vállalom el ami nekem tetszik, nincs főnököm nem szakadok meg, és összekeccsölökm egy százast egy hónapban ezzel a semmivel.


Csak ugye nem bejelentett meló.


Épp ezért röhögtem a 300-as órabéren. Hát van olyan barom aki ezért hajlandó akár a cipőjét bekötni? És hajlongani napi 10 órákat egy retek kínai felügyelete alatt 3000/napért?


Hát takarítással és az se egy nagy meló 2 óra alatt megkapom ezt! És nem áll felettem senki.

2015. nov. 22. 09:48
 35/43 anonim ***** válasza:
4%

szabadon bizony! a nap nagy részében, mert a többi idejüket a MUNKAHELYÜKÖN töltik, amiért FIZETÉST kapnak.

nem itt hisztiznek.

te tipikusan az vagy, aki egy szón lovagol hetekig, hónapokig, és semmi másról nem tud beszélni.

érettségid van egyáltalán?

szerintem az sincs.

egy buta, flegma p-csát úgyse lehet meggyőzni, büdös a munka, majd a börtöntöltelék barátod lopásokból tart fenn téged meg a 6 purgyédat, mert kb ennyit nézek ki belőled. vajon miért nem akar senki alkalmazni? nincs annyi eszed, hogy elgondolkozz rajta, igaz? odaállítasz valahova nagy pofával, sokallod a munkát, kevesled a bért, holott semmihez nem értesz. van az a népcsoport, ami mindent akar, de semmit sem tesz érte, ilyen lehetsz, leopárdmintás cicanadrágban, hozzá rózsaszín csecskidobós felső, meg óriási aranykarika fülbevaló a százasboltból. egy interjúra is ez a kiöltözés, aztán csodálkozol, hogy a szemét munkaadók nem vesznek fel. ezen is csak hisztizni fogsz és felhúzni magad, de hogy nem változol meg sosem, az tuti.

2015. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

PPKE-BTK politológia-filozófia szakon végeztem.


Vagyis van egy semmit se érő szakpáros bölcsészdiplomám.


Elkezdtem a másoddiplomás képzést, de halasztó vagyok jelenleg sztem sose fejezem be. Minek-hogy legyen még egy semmit se érő papírom?



érettségid van egyáltalán?

2015. nov. 22. 10:12
 37/43 anonim ***** válasza:
9%

nem minimálbérért mosogatok. egy irodában ülök, szakirányú végzettséggel rendelkezem, ez alapján kapom a fizetésem is.

nem úgy kezdődött ám, hogy az illető kiírt egy kérdést, és az volt rá az első reakció, hogy egy munkakerülő cigány. elolvastad a 4 oldalt? nagyon-nagyon sok minden kiderült már, és milyen meglepő, csak a 4. oldalon lett az illetőből diplomás, akinek egyébként van munkája is. aha, hihető...

szóval nem, nem így indulok neki, hogy ezt nézem ki másokból. csak azokból, akik nem hajlandóak dolgozni, és mindig a kifogásokat keresik. nem ő az egyetlen, ezt is írtam már korábban, ismerek olyat, akinek már szinte enni sincs mit, de akkor se ment el dolgozni, pedig lett volna hova.

egyszerűen szánalmas, ahogy egyesek hozzáállnak a munkához, nem kéne már a kínai bolton rágódni, ez a kérdés már messze túlmutat ezen. de a kérdező nem bír leszakadni erről, egyet hajt, mint a pereces.

2015. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

ó, hát már fenyegetőzöl is? :DDDDDDDD

tanultam jogot. elárulom neked, hogy amit én írtam, az nem büntethető. akkor sem, ha nem névtelen lenne az oldal.

ugyanis mindig úgy fogalmazok, hogy SZERINTEM, vagy én úgy KÉPZELLEK EL, stb.

szándékosan nem tényként írom le. nem is tehetném, hisz nem ismerlek. én véleményt írok, ami pedig nem tilos.


ellenben a te írásaiddal, pl. "ezek szabadon mászkálhatnak, nem kényszerzubbonyban", ami egyértelmű tényként állapítja meg valamit, nem pedig véleményt formál.


kérdező, ha nem értesz valamihez, akkor lehetőleg ne vágj fel rá, mert csúnyán beégsz. én sem vagyok jogász, de bejártam az órákra annak idején.

2015. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

nem kéne már a kínai bolton rágódni



Elvállaltam a melót? Nem.

2015. nov. 22. 12:18
 40/43 anonim ***** válasza:

Én kínai étteremben dolgoztam feketén 300 Forintért 4 napig, borzasztó volt, szívesebben mentem volna ruhaboltba.

A nehéz kint asztalok kipakolásától a krumplipucolásig mindent én csináltam, egy perc nyugtom nem volt, folyamatosan mondta mik lesznek a következő feladatok.

Aztán mivel házhoz szállítást is vállaltak (de futárja még nem volt, egy haverja vitt párszor dobozt) kitalálta, hogy a közeli kiszállításokat is csináljam, azaz ő addig beáll a pultba én meg gyalog rohanok, kiadva, hány perc alatt érjek vissza.

Miután leléptem beszéltem párszor egy új lánnyal (ismerős ismerőse), őt a saját kocsijával kiküldte a Tescoba nyitás előtt, mert épp elfogyott valami... persze a székek és a felmosás megvárta.

Vajon hány ember dolgozhat így a kínaiakban?

2015. nov. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!