Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kínai boltban fekete meló...

Kínai boltban fekete meló óránként 300-ért? Ezt komolyan gondolta vajon?

Figyelt kérdés

Állást keresek jó ideje, semmit se találok (nő vagyok). Már nézelődök fekete munkák terén is.

Kínai bolt (ruha cipő) felvenne. Totál feketén semmi papír semmi bejelentés. Munkaidő napi 10 óra heti 6 nap. Mindet kell csinálni kasszázni pakolni tolvajokat figyelni.

Fizetés: 300f ft/óra naponta zsebbe.



!!!!


Ezt komolyan gondolták?

Nem vállaltam el.


De nézem már ott van egy szerencsétlen a boltban a lakótelepről aki nem kínai, szóval komolyan gondolták és lám találtak is embert.


3000 FT napi 10 órás melóra és pakolj dobozolj kasszázz és ha lopás van még rajtad verik le hogy miért nem vetted észre.


!!!


2015. nov. 21. 10:17
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
20%

kidolgozod a beled? egy ruhaboltban? jaj anyám...

te még sosem dolgoztál, ugye?

majd ha egy gyárban, szalag mellett állsz napi 12 órát, na akkor kidolgozhatod a beled!

hagyd már ezt az engedéllyel sz-rást, a legtöbb munkahelyen nem akkor mész, amikor te akarsz. hanem amikor szünet van, vagy amikor valaki be tud állni a helyedre.

jó napot kívánok, erről szól a MUNKA! így, csupa nagybetűvel!

nem arról szól, hogy akkor és azt csinálsz és annyiért, ahogy te azt megálmodod!

akkor el lehet menni vállalkozónak, és a saját főnököd vagy, azt csinálod, amit akarsz.

mit számolgass? mondjuk hó végén azt, hogy mennyi van a borítékban! meg hogy abból tudsz kaját venni!

mint írtam, más se 8 óra 0 percet szán a munkára, akkor én is átszorozgathatnám, és mehetnék balhézni, hogy én több, mint napi 10 órát cseszek el erre az életemből, akkor fizesse ki azt is. de nem teszem, mert ha holnaptól nem lenne munkám, akkor én valóban nem tudnék mit enni és számlákat fizetni!

ezek szerint neked van miből. vagy van valahonnan megtakarításod, örökséged, nyereményed, vagy valaki eltart.

én ezt nem mondhatom el magamról, ezért nem válogatok.

ha nincs végzettséged, és hosszú ideje nem találsz munkát, akkor nem pattogni kell, számolgatni, hanem DOLGOZNI!

de nagyon nem hasonlít a kettőnk hozzáállása a munkához. szóval hiába vitázunk, egyikünk sem fogja meggyőzni a másikat. flesleges is, úgysem fogadod el, mert azt hiszed, hogy a te munkád ennél sokkal többet ér. hát nem.

csak k-rva nehéz ilsimerni és feldolgozni, hogy nem ér még ennyit sem.

mert ha érne, akkor már ennyi idő alatt találtál volna valamit. többre értékeled magad. minden annyit ér, amennyiért el lehet adni.

én nem ilyen vagyok. persze néha én is puffogok, mert mint írtam, az én munkám sem egy álom. de nálam egyszer már jött a végrehajtó, és kiírták az árverést. nem akarom újra átélni. ezért ha tetszik, ha nem, ha ganában kell állnom -20 fokban, én akkor is dolgozni fogok, és nem a kifogásokat keresni. (azért szerencsére nem ezt csinálom, de a ruházati eladó sem ezt csinálja.)

2015. nov. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
85%
Semmi értelme feketén elmenni dolgozni egy ilyen helyre.Nem fizetnek utánad egészségügyi hozzájárulást,nyugdíjjárulékot,és ha kiderül,hogy feketén vagy ott,te is megütheted a bokád.Ráadásul a minimálbér alatti összegért jóval.Ilyen munkát csak a bolondok vállalnak el.
2015. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Ilyen munkát csak a bolondok vállalnak el.


Hát ja. És még azok is felnállnak pár nap után mint a mellékelt példa mutatja.

2015. nov. 21. 17:25
 24/43 anonim ***** válasza:

Brutto minimalber 604ft/ora, ami netto 396ft/ora.


Szoval a 300 nagyon durvan minimalber alatt van! Ha mar fekete munka akkor legalabb fizessen netto minimalbernel tobbet. De amugy feketemunkat en se vallalnek, esetleg ha nagyon sokat fizetnek - de olyan helyen ahol amnyit adnak nem dolgoztatnak feketen. :)

2015. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Azért kemény hogy mit válogat a kérdező meg mit pattog. 300 ért dolgozzon akinek 2 anyja van már bocsánat!!!

Én egy szaros gyára mentem ahol NETTÓ 650 Ft az órabér éjszaka plusz 30% pótlék. És plusz 20 ezer étkezési hozzájárulás, céges busz. Alap átlag hónapban nettó 130 megvan de inkább több és ha valaki hajlandó túlórázni vagy ünnepnap túlórázni akkor meg 160-180.000.

Szóval röhelyes azon vitázni hogy a rizszabáló csíkszeműek 300 Ft-os órabérét érdemes e elfogadni és dolgozni nekik vagy sem.

Amúgy itt felénk a tesconál is valami hasonló órabérért dolgoznak a kínaiban. Ráadásul helyes fiatal csajok nem hinném hogy ez az egyetlen lehetőség....

2015. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
15%

Nos, én végigolvastam, és nagyon próbálod kimagyarázni, kérdező, de nem ezeket írták neked.

Csak a hónap végén kézhezkapott összegről volt szó, aminél jelen esetben, amikor te gondban vagy és régóta nem találsz állást, akkor nem számít, hogy hány órát dolgoztál érte, csak az számít, hogy végre van munkád és ki tudod fizetni a számláidat. Ezt próbálta neked elég sokszor és elég szájbarágósan elmagyarázni több ember, amit érdekes, egyből megértettem, de te tényleg csak lovagoltál azon, hogy leosztod órákra.

De tudod, ilyenkor nem más a segghülye, meg a barom, mert ha az órákat nem nézzük, csak azt, hogy hó végén fizetést kapsz, akkor hiába barmozol le másokat, a 75 ezer mégiscsak több, mint a 28 ezer!

És senki sem írta, hogy az órabér több, csak hogy összességében többet viszel haza.

De valóban, aki nem akar dolgozni, az ezt csinálja, mint te.

De akkor írd le, hogy nem és nem, ne álltasd megadat és a környezeted azzal, hogy te munkát keresel. Nem keresel. Elég sokféleképpen leírták, hogy te miket keresel.

Azzal értek egyet, aki nem számolgat, hogy óránként 90 forinttal több vagy kevesebb, mert ha enni kell adni a gyereknek, akkor a 75 ezer több, mint a 0. Vagy a 22 ezres segély. Esetelg a 40 ezres közmunka.

2015. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
8%

Hát ez az, 26-os, hogy ha akarna, találna, de semmi nem jó.

Gyárakban nem fizenek ám rosszul, és még a műszakpótlék is megdobja. Csakhogy azért be kell menni 3 műszakba, éjszaka meg hétvégén is. Az ilyennek az nem jó... Végigolvastad? SEmmi sem jó. Régóta nem talál munkát. Mikor mindenhol hirdetnek, sok helyre 8 általános is elég. DE azok biztos nehezek és letörne a műkörme.

2015. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
11%

egyébként az elején írod, hogy ha nincs vevő, menni kell készletet rendezni, tologatni ide-oda.

hát nagyon sok tapasztalatod lehet, ha ezt így írod.

ez egy nagy baromság.

nem érkezik minden nap új áru, és nem ürül ki minden nap a fél bolt.

amit elvisznek, ahelyett raksz ki másikat, de ez nem csak a te feladatod, mert nem te vagy ott az egyetlen eladó.

én nagyritkán járok kínaiba, de amúgy utálom, mert rettentő gyenge minőség, és ma már többe kerül, mint bemenni egy márkásabb boltba. de a lényeg, hogy az eladó lánykák trécselnek, viháncolnak kb egész nap. nem feszülnek meg a munkától. ha nagyobb bolt, akkor is hallani a nevetgélésüket, bármerre mész. és nem az intelligencia sugárzik róluk, mert sokszor elég paraszt módon beszélnek a vevőkkel, nem egyszer hallottam már, hogy a vevő fizetés után kiment, és jól kibeszélték. és ez nem csak egyetlen bolt, a kínaik jellemzően ilyenek.

na de visszatérve arra, amit te írtál: látszik, mennyire komolytalan az egész, azt írod, tologatod oda-vissza, ha nincs vevő. hát ki hiszi ezt el? csak hogy ne állj egy helyben, egyik percben eltolod jobbra, pár perc múlva visszatolod balra? ha egyszer rendbe lett téve, szép sorban vannak a dolgok, akkor nem kell minden pillanatban rendezgetni! ezt senkinek sem adod be. egy ruházati üzlet 90%-ban csendes, nyugis, nem egy rabszolgamunka.

2015. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

egy ruházati üzlet 90%-ban csendes, nyugis, nem egy rabszolgamunka.


A most felvett ember mint írtam kettő nap után lelépett.

Vajon miért?

2015. nov. 21. 21:13
 30/43 anonim ***** válasza:

" nem

számít, hogy hány órát dolgoztál

érte,"


Mar hogy a fenebe ne szamitana?!?

Ha nem kapja meg a minimalbert se akkor tenyleg nincs ertelme elvallalni, raadasul feketén. Sok mas munka van ahol nem feketen foglalkoztatjak es legalabb a minimalbert megfizetik.


Erdekes en videkieket is ismerek akik talalnak legalis minimalberes állást nöként, kepzetlenul, 50 ev felett. Mert dolgozni akarnak, szorgalmasak.

Még nekik se kell feketen, minimalber alatti penzert dolgozni.


Szoval en megertem a kerdezot, siman talal jobbat.

2015. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!