Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudnak kérdezni állásinter...

Mit tudnak kérdezni állásinterjún ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
2015. nov. 24. 20:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lemaradt a lényeg, mindjárt írom.
2015. nov. 24. 20:37
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval pályakezdő vagyok, még sehol sem dolgoztam. Nem hirdetésre jelentkeztem, hanem csak besétáltam és leadtam egy önéletrajzot, hátha egyszer behívnak. Az igazgató fog interjúztatni. Felhívott, h csütörtökön menjek be, ha érdekel még a meló. Mivel már kb. 1 hónapja adtam le az önéletrajzot, meglepődtem a hívás miatt és nem is kérdeztem tőle semmit, azt se tudom, h most a diplomámat vagy valami papírt vinni kéne-e.
2015. nov. 24. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Az interjúra egy kinyomtatott önéletrajzot szokás vinni, diplomára, nyelvvizsgára és egyéb papírokra csak akkor lesz szükséged, ha ajánlatot tesznek és ellenőrizni akarják, esetleg az utolsó körben (tőlem pl több helyen is csak akkor kértek ilyet, amikor már gyakorlatilag a szerződést mentem aláírni).



Kérdezni pedig bármit kérdezhetnek, ha az igazgató interjúztat, akkor nem lehet túl nagy cég (komolyabb cégnél a vezetők nem nagyon érnek rá pályakezdők interjúztatására), szóval gyakorlatilag egy mezei elbeszélgetésre számítanék

2015. nov. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Így sokkal jobban jársz, ha az igazgatóval kell beszélned, mint egy hülye hr-es pi..ával! Ők általában javarészt idősebbek, érettebbek, megfontoltabbak, emberibbek!
2015. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hr-esekkel még nem volt dolgom. Eddig azt hittem, hogy pont azzal jár jobban az ember, ezek szerint mégse.
2015. nov. 25. 20:13
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

"Így sokkal jobban jársz, ha az igazgatóval kell beszélned, mint egy hülye hr-es pi..ával! Ők általában javarészt idősebbek, érettebbek, megfontoltabbak, emberibbek!"


Gondolom a hr vs igazgató összehasonlításod azon alapul, hogy nagy cégek igazgatóival is interjúztál már... ugyanis ott azért van HR-es, mert több száz/ezer alkalmazottat értelem szerűen nem az igazgató fog interjúztatgatni, egy nagy cégnél napi szinten vannak ki-be lépések.


Az egész összehasonlításod innentől sántít, mert ahol az igazgató felvételiztet az max pár tucat fős cég, és egy ilyen helyen az elvárások is kicsit mások, mint ahol HR van.


Aki jó, az tud kezelni egy HR-est, egy közép vagy felső vezetőt is, ha elutasít a HR-es kislány, akkor lehet, hogy nem benne kellene a hibát keresned.

2015. nov. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

utolsó: csak nem te is hülye fiatal hr-es pi..a vagy? :))


Te vagy az aki nagyon sántít... Kérdésre kéne válaszolnod nem a másik válaszolóra válaszolni! :))


Okoskodó tóni

2015. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy példa a százból h milyen fontos a HR-es: Az ember jelentkezik egy műszak poziciora. A HR-nek nem sok haszna van ott. Kérdez hasonlokat: MIk a céljai az életben? Mik az elvárásai? Olyan kérdéseket amiket egy ottani csoportvezető is fel tud tenni és kiszűrni h az illető alkalmas e az adott pozicio betöltésére. A HR-es azert van h ha a csoportvezető v valaki hozzáértő nem ér rá addig ő is elkezdheti az interjuztatást, majd megjön a csoportvezető is és ugyanazokat a kérdéseket ujra felteszi. Nem sértésnek szánom, de ez így megy a legtöbb cégnél. És tapasztalataim szerint külföldön sem találkoztam nagyobb tudású HR-csajokkal akikkel ha elkezdtem beszélni a szakmai dolgokról csak néztek és bólogattak miközben látszott rajtuk h fogalmuk sincs h miről van szó és mindketten alig vártuk h egy hozzáértő is megjelenjen végre a tárgyalóban.
2015. nov. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!