Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkahely elintézheti a...

Egy munkahely elintézheti a fizetések csúszását annyival hogy technikai probléma és "szóltunk előre"? Ennyi? És a szerződés? És ha én holnap nem megyek be mert szóltam előre?

Figyelt kérdés

Kórházi dolgozó vagyok itt egy kedves cikkecske rólunk:

[link]


Több ezer ápoló nem kapott fizetést

Több ezer egészségügyi dolgozó, főként a részmunkaidőben, szerződéssel, nyugdíj mellett foglalkoztatott ápolók és mentős szakemberek nem kaptak időben fizetést

A kórház igazgatója szerint technikai problémáról van szó, és szóltak előre.

A decemberi bérek utalása sem lesz problémamentes.Akkor ugyanis egy újabb technikai változtatás miatt a teljes hónap helyett csak december 25-ig tudják majd elszámolni a munkabért – írja a lap.



KÉRDÉSEM: Mi az hogy szóltunk előre? És ennyi? Szerződés stb?

És ha én holnap szarok bemenni vagy késve végzem a munkám, tőlem is elég lesz annyi magyarázat hogy szóltam előre?

Vagy azt nekem a kis semmi alkalmazottnak nem szabad? Azt csak odafönt szabad?

Vagy netán felképelem a főnököm és szólok előre? Akkor rendben leszünk?

Vagy szólok a boltosnak hogy a kenyeret csak jövő héten fizetem és szóltam előre?

25-én kezdik számfejteni a fizut??????????????????????????????


És ki fogja azt 25-én számfejteni? Mely pénzügyes bérszámfejtő dolgozik 25-én? Mekkora szar kamu ez??????????????????


2015. nov. 30. 12:19
 1/4 A kérdező kommentje:
És ugye olyan hogy bocsánat vagy pénzbeli kompenzáció a csúszás miatt ez fel se merül. Örülj hogy dolgozhatsz!!
2015. nov. 30. 12:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Őszintén nagyra becsülöm azokat az embereket, akik ennek ellenére dolgoznak, és fenntartják az egészségügyet. Nekem ehhez nem lenne idegrendszerem, az biztos.


Az egészségügyi dolgozóknak igen kemény sztrájkba kéne lépnie, és nem csak a fizetések csúszása miatt, hanem az egész rendszer jelenlegi állapota miatt. Akkor lehet Orbán király is hirtelen elkezd foglalkozni az egészségüggyel, ahelyett, hogy a magyar foci majmolására egy újabb stadion építésébe kezd.

2015. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem mélységesen megdöbbentett és felháborított ez a cikk. Mit kepzelnek ezek magukról? Ezt nem lenne szabad megcsinálni. Politikusaink fizetése gondolom nem késik, az ő bérszámfejtő.rendszerüket nem frissítik, mi? Az utóbbi időben sokszor élvezhetjük a magyar egészségügy szolgáltatásait és el kell mondjam, hogy elégedettek vagyunk, szerencsére a sors nagy részt.nagyon kedves, rendes szakemberekkel hozott össze. Nem ezt érdemelnék. Vidéken lakom, sajnos az anyagi és egyéb problémák miatt budapesti tüntetésre nem tudunk felutazni, de ha itt lenne helyben tüntetés, kimennék is kiállnék az egészségügyi dolgozók mellé.
2015. nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon megdöbbentő dolgok mennek az országban.

Én több, mint 20 évet dolgoztam a versenyszférában. Az utóbbi jó pár évben könyörögni kellett a fizetésünkért, megelégeltem, és átlovagoltam a közszférába, mondván, itt azért biztosabb minden, nem kell fél éveket várni, és pereskedni a jogos jussomért. Hát nem így van. Már az első évben az elrendelt túlórára megígérték, hogy kifizetik, csak csináljuk erőnkön felül, mert szabadidőért senki nem volt hajlandó melózni. Megcsináltuk, aztán mégsem fizették ki, hanem 3 hónap múlva! közölték, hogy lecsúszhatjuk!

És hasonlók... :)

2015. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!