Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szokásos dolog, ha egy cég a...

Szokásos dolog, ha egy cég a fizetési viszonyokra hivatkozva fizet túlórát egyeseknek másoknak meg nem mert "nekik férjen bele"?

Figyelt kérdés

Multicég rengeteg emberrel. Vannak alacsony beosztásban dolgozók ügyfélszolgálatos biztonsági admin stb. Ők is gyakran túlóráznak és ki is fizetik nekik pontosan semmi elmaradás.

És vannak a komolyabb magasabb beosztásban levők, project managerek stb. Nekik is van munkaidejük papíron de addig vannak benn amíg épp kell. Munkaidő 17-ig de 17hkor soha az életben nem mennek haza, nemritkán este 8-9kor is benn vannak. Túlórapénz nekik egy fillér se soha, ki nem mondott dolog hogy férjen bele nekik. Ezt ugyan soha senki le nem írta és ki nem mondta így de még az újak a juniorok is tudják hogy túlórapénzt „nem elegáns” akárcsak kérdezni is. Nincs, ilyen fizetések mellett meg cafeteria stb férjen bele így gondolja a cég.

Persze mindig van aki ragaszkodik a túlórapénzhez, meg is kapja fillérre pontosan, de mivel határozott idejű szerződés van így nála a cégnél reszeltek.



Helyes ha egy cég aszerint differenciál hogy mennyi a fizu? Szar fizetéssel jár a különpénz jó fizuval nem. Férjen bele.


2015. dec. 19. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos mértékig, ha nincs rá pénz meg lehet érteni. Ha belegondolsz, egy "magasabb fizetésű" túlórapénzéből több "alacsonyabb fizetésű" túlóráját ki tudják fizetni.


Projektmenedzsernél meg tudom érteni a cég hozzáállását, mivel ha korábban végez, akkor korábban mehet, ezért ez is egy motiváció lehet. Ha belegondolsz azt díjazni, hogy lassú a munka projektnél visszás. Emiatt általában amúgy jobb projektre teljesítménybér, és kötetlen munkaidő.

2015. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"mivel ha korábban végez, akkor korábban mehet,"


Na nem!

Ez tévedés. Egyrészt soha az életben nem végez korábban olyan nincs nem fordul elő. Másrészt a beléptető rögzíti a távozás idejét és mégha végezne is hamarabb nem merne elmenni.

2015. dec. 19. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:

#2


A korábban-t a túlóra nélküli munkaidőre értettem.

De írtam is a végére, hogy projektre jobb a kötetlen munkaidő és a teljesítménybér.

2015. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"A korábban-t a túlóra nélküli munkaidőre értettem. "


Én is arra értettem!!

2015. dec. 19. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van, sőt, ami durva, hogy nálunk projektenként is eltérő.

Ha a PM-nek jó a fekvése és valaki a jó fekvésű PM haverja, akkor neki lesz túlóra, ha nem, akkor nem lesz.

2015. dec. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy mindenki látja mindenki bérpapírját, ha meg szóban megy az "xy ennyit keres", akkor azt tudod, ki hinné el...

Vannak olyan cégek, amelyek sosem fizetnek túlórát senkinek, és vannak a korrektek, amik mindig kifizetik.

De hogy így oldják meg, az nekem nagyon furcsa.

Ha már az egyik bagázsnak fizet, akkor nem egy sunyi kis magyar cégről van szó. Le is írtad. Tuti van egy hivatalos, jogilag nem kifogásolható magyarázat.

Pl. az ügyfeleseknek hivatalosan el van rendelve a túlóra, aláírják, stb. Mivel az ő feladataikat látványosan lehet mérni: hány hívás fut be, hány levél érkezik be, ezeket x napon belül meg kell válaszolni.

Egy menedzsernél nem lehet ilyesmit számszerűsíteni, neki projektje van, meg hozzá munkaideje.

Én is nagy multinál vagyok, több ezer munkavállalóval. Az ügyfelesek nálunk is mindig túlóráznak.

A menedzsereket pedig alig látjuk, nekik kötetlen a munkaidejük, meg minden, elég nagy szabadságuk van, azt csinálnakl egész nap, amit akarnak, céges autóval jönnek-mennek, minden intéznivalójukat elintézik munkaidőben, tarthatnak 2 órás ebédszünetet, senki sem ellenőrzi. Jó eséllyel ha reggel 8-tól csak az asztaluk mellett ülnének és csak a munkájukat végeznék, ők is végeznének du. 4-re.

És ezt a vezetés is jól tudja.

Ha egyszer a főnök beülne melléjük, kiderülne, hogy nem 12 órát dolgoznak, csak 6-ot, a többi lézengés.

Nem aggódnék, egész biztos, hogy ha akkora mennyiségű feladatuk lenne, hogy kora reggeltől késő estig keményen dolgoznának, akkor nem hagynák annyiban, pampognának, jeleznék a vezetőségnek, sőt biztos lett volna már munkaügyi per. Hiszen ők bizonyítani tudják a beléptetőkártyás rendszer segítségével, hogy napi 12 órát bent vannak, de csak 8 van kifizetve.

Csak akkor megnéznék azt is, hogy aznapra nem volt beütemezve semmi cégen kívüli dolog, és érdekes módon 11-kor leléptek, és csak délután 3-kor tértek vissza az irodába. Egy ekkora cégnél pedig van a kocsikban gps, és nem lennék meglepődve, ha az alapján kiderülne, hogy a céges kocsi 1 órát parkolt egy étterem előtt, majd másik 3 órát egy bevásárlóközpont parkolójában.

Szóval azért nem kérnek ők túlórapénzt, mert nem is túlóráznak valójában. Siránkozók mindig vannak, nem kell mindent komolyan venni és elhinni. Nálunk az a kolléga sír a legjobban, akinek a legkevesebb munkája van.

2015. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a cég árdeke, hogy minél kevesebbet fizessen a melósnak.

Átb.aszni viszont csak azt lehet, aki hagyja magát. Dógozzon nekik napi 2-3 órát (rendszeresen!) ingyér a franc.

2015. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk minden project manager és minden középvezető vagy magasabb beosztású szigorúan kötetlen munkaidőben van. Ergo a túlóra egy nem létező fogalom számunkra.


Az én szemszögemből ez teljesen "normális", ehhez szoktam én is. A mi cégünk is minden percet kifizet a "melósnak" ha kell túlórába, ha én reggel 5-kor indulok egy másik országban lévő helyszínre és este 11-kor végzek az "természetes".

2015. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!