Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetek fizetéstemelést? Ha...

Kérhetek fizetéstemelést? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy éve dolgozok egy kisebb budapesti szoftverfejlesztő cégnél. Még nem volt meg a diplomám (ezt az elmúlt év során fejeztem be), és konkrét munkatapasztalatom sem volt (nem számítva a 2 hónapos gyakorlatomat, ami vicc kategóriába se ment el).



Kezdő nettó fizetésem a próbaidő alatt 150e volt, viszont a 3 hónapot 6 hónapra hosszabbították meg. Ezután a nettó fizetésem 180e-re nőtt, de ismerősök elmondásából még ez is durván elmarad a hasonló munkakörben, hasonló végzettséggel dolgozók fizetésétől (ami a nettó 270 és 450e között mozog).


A cég a fizetés mellé az éves BKV bérleten felül más juttatást nem biztosít. Ezen felül elég sok a túlóra, amit nem fizetnek ki, elcsúsztatni lehet(ne, ha lenne rá idő bármikor is). Többször előfordult hogy a 8 órás munkaidőből lesz 12-14 óra is (ilyenkor a főnökség "természetesen" állta az éjszakai üzem étkeztetését, kvázi le lettünk "pizzázva"), de másnap ugyanúgy elvárták a reggeli kezdés pontosságát.


Munkámat illetőleg precíz vagyok, pontos, habár néha ejtek hibákat. Mobilfejlesztéssel foglalkozom a cégen belül, amit egyedül viszek teljes körben - vannak kollégák akik besegítenek ha kell az emberóra, de általában egyedül dolgozom. Főnökeim többször is jelezték, hogy elégedettek a munkámmal, és hogy sokat fejlődtem az elmúlt év során.


Szerintetek lenne lehetőségem fizetésemelésért folyamodni? Ha igen, ezt milyen formában tehetem? Számomra elég tabu a pénz, neveltetésemből kifolyólag, és elég introvertált vagyok ilyen téren, szüleimtől sem szívesen kértem kölcsön sosem.



2015. dec. 30. 12:48
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Még egy kis kiegészítés - én ezt nem béremelés, hanem bérnormalizálás néven vetném fel a főnöknek. Ez így mennyire lenne korrekt?
2015. dec. 30. 12:51
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Mire vársz még?
2015. dec. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%

Bruttó 105000-ezerre vok bejelentve, 68750.-a nettóm,

Fizetésemelés szóba se jöhet.

Mi a f...szt akarsz, afőnököd dobálja utánad a pénzt!

2015. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

# 3 Van egy tippem, miszerint nem programozó vagy. Akkor meg irreleváns, hogy minimálbért keresel.


Kérdező: nyugodtan kérhetsz. Az más kérdés, hogy megkapod-e, de ha nem kéred, szinte 100%, hogy nem fogsz kapni, mert azt látják, hogy ennyiért is dolgozol. Nem szabad, hogy tabu legyen a pénz egy ilyen esetben - mindenki pénzért dolgozik, ez színtiszta üzlet. Tabunak hagyd meg a pénzt, ha mondjuk a szüleidtől kérsz kölcsön, azzal nincs gond, de nem a munkában.


Ha nem kapsz emelést, hosszabb távon el kéne gondolkozni a váltáson. Leggyakrabban így lehet nagyot emelni a fizetésen, mert sok esetben ugyanannál a cégnél azért van egy plafon. Szerintem tapasztalt szoftverfejlesztőként a váltástól sem érdemes félned.

2015. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#3:

Az már nem az én hibám hogy te ennyiért vállaltál/találtál melót. De nekem ez a 180 egyszerűen nem elég. Ha meghúzom a nadrágszíjam, akkor talán kijövök 160-ból, de számoljunk:


- havi 55ezer egy retkes szobáért + rezsi (összesen kb. 90, villanyszámlától függően) - 90e Ft

- Telefonszámla és részlet, mert az előző telefonom beszart - havi 12e Ft

- Tartozás törlesztése - havi 30e Ft


És akkor ha nem voltam beteg, nem vettem ki szabit, semmi egyebet, és végigmelóztam a hónapot, akkor van talán talán 50e Ft-om kajára, néha elmenni szocializálódni, és akkor még nem vettem télre cipőt (pedig kéne, mert hiába bőr a cipőm, tél van, fázik a lábam!), nem mentem konditerembe edzeni, amire már szükség lenne, nem ettem flancosan, nem élek luxusban, és nem tudok semmi extrát félretenni.


#4 - Ez lesz. Jó taktika felhozni hogy kaptam egy ajánlatot másik cégtől, aki jóval többet fizetne, így ha nem tudunk megállapodni, pénzügyi okokból kénytelen leszek elhagyni a céget? A baj az, hogy nagyon családias a hangulat, nem nagyon van főnöki szigor úgy általánosságban, ténylegesen jól működünk együtt és a főnökség is sok időt tölt velünk (céges sörözések, karácsonyi buli, "csapatépítés" címszó alatt 3 nap a Balatonnál korlátlan italfogyasztással, stb.). Ráadásul szeretem is a céget, nem szívesen hagynám ott, de a pénz miatt muszáj lesz.

2015. dec. 30. 13:41
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, nem tudom, hogy jó taktika-e ajtóstul rontani a házba, szóval első körben én még nem hoznám fel, hogy van egy jobb ajánlatod. (Főleg, ha tényleg családias a hangulat.) Szimplán jelzed, hogy úgy gondolod, több pénzt szeretnél, mert jól végzed a munkádat, nagy a felelősséged, és örülnél, ha ezt honorálnák is.


Amúgy én is egy olyan cégnél dolgozom, ami nagyon családias, eleve egy mini cég, rajtam kívül van egy vezető fejlesztő (ő alkalmazott), meg a cégtulajdonos, aki még szintén fejleszt, és ennyi. Mi webfejlesztéssel foglalkozunk. Én még diákmunka keretében kerültem be úgy, hogy csak hobbi szinten foglalkoztam előtte ezzel, és kvázi szerencsém volt (de azért viszonylag komolyan foglalkoztam ezzel, de csak itthon meg baráti körben). Azóta már teljes munkaidős vagyok, mert mint kiderült, nekik is tetszik a munkám. Most kapok 165 nettót, de januártól kinéz egy emelés, eddig 195-ről beszéltünk a főnökkel. Ezzel úgy vagyok, hogy kvázi kezdőként, végzettség nélkül nagyon baráti, szerintem neked végzettséggel ennél többet is lehetne kérned. Csak hát nem mindig tudja ezt megadni egy kisebb cég, szóval előbb vagy utóbb lépni kell, egyszer biztos én is fogok, ha majd fel is tudok mutatni valamit.

2015. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Habár kicsi a cég, éves szinten 3-400 millió a bevétel, szóval kétlem hogy probléma lenne a picit magasabb fizetés :) De a főnökség már az interjún azzal kezdte hogy a pénz témát nekünk kell felhozni.


Amúgy nagyon rendesek, a diplomám miatt utaznom kellett, és abból nem keveset álltak (120e helyett repjegyre meg szállodára fizettem szvsz 30at, a többit ők állták).

2015. dec. 30. 13:58
 8/25 A kérdező kommentje:
Még valami. Már az interjún ki lett jelentve hogy juttatások helyett inkább fizetés formájában adják ide a pluszt amit szeretnénk (ergo inkább emelnek 10-15e Ft-al a fizetésen minthogy vegyenek céges telefont ugyanilyen havi törlesztővel). Ilyen formán lenne érdemes fizetésemelés helyett melegétkezésit, SZÉP kártyát, stb.-t kérni cafeterián belül? Mert végülis az étkezéseim nagy részét melegétkezési-elfogadó helyeken költöm el, így maradna készpénz de mégis meglenne az emelés... valamilyen formában.
2015. dec. 30. 14:03
 9/25 anonim ***** válasza:
Anno vidéken gyakornokként többet kerestem fejlesztőként. Én is most kényszerülök pestre és az ajánlatok alapján is nagyon el vagy maradva egy junior bértől. IT szektorban egyébként tény, hogy nagyobb fizetést munkahelyváltással lehet elérni.
2015. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Hát akkor sajnos az lesz, pedig nem szívesen teszem :\


Az év végi juttatások, 13. havi bér, jutalom, stb. mennyire jellemző amúgy a szektorra? Ugyanis semmit sem kaptam (és a szerződésem sem ír kikötött jutalmakról, csak lehetségesekről).

2015. dec. 30. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!