Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetek fizetéstemelést? Ha...

Kérhetek fizetéstemelést? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy éve dolgozok egy kisebb budapesti szoftverfejlesztő cégnél. Még nem volt meg a diplomám (ezt az elmúlt év során fejeztem be), és konkrét munkatapasztalatom sem volt (nem számítva a 2 hónapos gyakorlatomat, ami vicc kategóriába se ment el).



Kezdő nettó fizetésem a próbaidő alatt 150e volt, viszont a 3 hónapot 6 hónapra hosszabbították meg. Ezután a nettó fizetésem 180e-re nőtt, de ismerősök elmondásából még ez is durván elmarad a hasonló munkakörben, hasonló végzettséggel dolgozók fizetésétől (ami a nettó 270 és 450e között mozog).


A cég a fizetés mellé az éves BKV bérleten felül más juttatást nem biztosít. Ezen felül elég sok a túlóra, amit nem fizetnek ki, elcsúsztatni lehet(ne, ha lenne rá idő bármikor is). Többször előfordult hogy a 8 órás munkaidőből lesz 12-14 óra is (ilyenkor a főnökség "természetesen" állta az éjszakai üzem étkeztetését, kvázi le lettünk "pizzázva"), de másnap ugyanúgy elvárták a reggeli kezdés pontosságát.


Munkámat illetőleg precíz vagyok, pontos, habár néha ejtek hibákat. Mobilfejlesztéssel foglalkozom a cégen belül, amit egyedül viszek teljes körben - vannak kollégák akik besegítenek ha kell az emberóra, de általában egyedül dolgozom. Főnökeim többször is jelezték, hogy elégedettek a munkámmal, és hogy sokat fejlődtem az elmúlt év során.


Szerintetek lenne lehetőségem fizetésemelésért folyamodni? Ha igen, ezt milyen formában tehetem? Számomra elég tabu a pénz, neveltetésemből kifolyólag, és elég introvertált vagyok ilyen téren, szüleimtől sem szívesen kértem kölcsön sosem.



2015. dec. 30. 12:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
13. havi bér nem igazán, bónusz projekt függő, juttatás pedig cég függő. Van ahol kérik, hogy a juttatások összegét kalkuláld bele az alapbérbe, mert nem adnak külön semmit.
2015. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Komoly béremelést (15-20%-nál többet) csak és kizárólag munkahelyváltással lehet elérni. Még a 10%-nál is rezeg a léc ha helyben szeretnél többet.


Sajna ez van. Amúgy nyiss egy linkedin profilt, töltsd fel az önéletrajzod professionra, várj pár hetet (úgyis meg fog találni végtelen számú munkaerő közvetítő) és utána dönts. De nem realitás, hogy 200 nettó fölé emeljenek helyben, viszont 250-300 simán kinéz egy nagyobb cégnél.

2015. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

LinkedIn-em már 18 éves korom óta van profilom, frissen tartva. A Microsoft-tól már kaptam is ajánlatot, ráadásul elég közel dolgozunk velük.


CV-m jelenleg nincs friss, nem terveztem elmenni a cégtől, de akkor összedobok egyet :)

2015. dec. 30. 15:06
 14/25 anonim ***** válasza:
Cafeteria mindenhol van szinte.. 500-800k éves szinten. Csak ezzel még egy bruttó 400 ezres ajánlattal hatalmasat ugrálás.
2015. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Mobilfejlesztés alatt ios/android app-fejlesztést értesz?

Egy éves tapasztalattal az általad írt keret ("nettó 270 és 450e között") alja közelébe illendő lenne eljutni. Ha csak átlagos vagy, akkor is egy 220-240k között illene adni.

(Egy éves tapasztalattal ne is hozd fel ezt a 450k-t, mert ki fognak röhögni, joggal.)


Első körben megkérdezném tőlük szépen. Ha nemet mondanak, akkor jöhet a linkedin profil frissítése, állásinterjúk, aztán kiderül, hogy érdekli-e őket. Ha nem, elmész, ennyi.

2015. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

A 450 is reális, egy ismerősöm fél év tapasztalat után keres nettó 500-at (igaz nagymenő cégnél kapott nagyon jó ajánlatot!). De én is inkább a 250-300 irányában próbálkozok. Bejátszok egy 320-at, lemegyek 260-ra, és mindenki jól jár.


Nem csak iOS és Android (habár az iOS-t rühellem, a Mac-ünket kivágnám a petsába, annyit fagy), de Windows Phone, web, UWP, Win8 Store, és egyéb finomságok is voltak már a repertoárunkban. Többek közt egy olyan multiplatform app ami párszázezer felhasználónak a telefonján is rajta van :)

2015. dec. 30. 15:55
 17/25 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképp beszélj velük. Én is voltam hasonló helyzetben, nekem a kollégák megoldották. Kijelentették, hogy mivel ugyanolyan munkát végzek mint ők, ezért úgy érzik korrektnek, ha a fizetésünk is egy szintben van. Így megduplázták a fizetésemet a főnökeim zokszó nélkül. Én is örlődtem, hogy hogyan hozzam fel a témát, hát elintézték nekem. El sem akartam hinni. Persze ez nem követendő példa, meg nem azt mondom, hogy szólj a kollégáknak, csak azért írtam, hogy ami nekünk hű de nagy dolognak tűnik, az annyira nem is biztos, hogy az.
2015. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
En is hasonlo helyzetben voltam nemreg, 200K korul volt a nettom es nem igazan akartak emelni. Aztan mikor az utolso eves ertekelesemen azt mondtak csak igy tovabb minden ok, elegedettek a teljesitmenyemmel. Mikor par nap mulva felhoztam a fizetesemeles temajat azonnal aztmondtak, hogy sulyos problemak vannak a teljesitmenyemmel... Ez eleg jo kezdo lokes volt az uj hely kereseshez:)
2016. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
ja, a szemét kizsákmányoló munkaadó fél millát ad annak, aki megérdemli? Hát ilyet...
2016. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Biztos, főleg, hogy (szokás szerint) baromságokat beszél:

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!