Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetek fizetéstemelést? Ha...

Kérhetek fizetéstemelést? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy éve dolgozok egy kisebb budapesti szoftverfejlesztő cégnél. Még nem volt meg a diplomám (ezt az elmúlt év során fejeztem be), és konkrét munkatapasztalatom sem volt (nem számítva a 2 hónapos gyakorlatomat, ami vicc kategóriába se ment el).



Kezdő nettó fizetésem a próbaidő alatt 150e volt, viszont a 3 hónapot 6 hónapra hosszabbították meg. Ezután a nettó fizetésem 180e-re nőtt, de ismerősök elmondásából még ez is durván elmarad a hasonló munkakörben, hasonló végzettséggel dolgozók fizetésétől (ami a nettó 270 és 450e között mozog).


A cég a fizetés mellé az éves BKV bérleten felül más juttatást nem biztosít. Ezen felül elég sok a túlóra, amit nem fizetnek ki, elcsúsztatni lehet(ne, ha lenne rá idő bármikor is). Többször előfordult hogy a 8 órás munkaidőből lesz 12-14 óra is (ilyenkor a főnökség "természetesen" állta az éjszakai üzem étkeztetését, kvázi le lettünk "pizzázva"), de másnap ugyanúgy elvárták a reggeli kezdés pontosságát.


Munkámat illetőleg precíz vagyok, pontos, habár néha ejtek hibákat. Mobilfejlesztéssel foglalkozom a cégen belül, amit egyedül viszek teljes körben - vannak kollégák akik besegítenek ha kell az emberóra, de általában egyedül dolgozom. Főnökeim többször is jelezték, hogy elégedettek a munkámmal, és hogy sokat fejlődtem az elmúlt év során.


Szerintetek lenne lehetőségem fizetésemelésért folyamodni? Ha igen, ezt milyen formában tehetem? Számomra elég tabu a pénz, neveltetésemből kifolyólag, és elég introvertált vagyok ilyen téren, szüleimtől sem szívesen kértem kölcsön sosem.



2015. dec. 30. 12:48
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Kedves #20, talán ismersz, hogy "szokásosan" baromságokat beszélek, állításod szerint?


Csak egy pár példa (Glassdoor nettó fizetést mér!):

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Mint látod, az 500e fölötti fizetés nem csak álom, hanem valóság is elég sok helyen... az hogy te olyan szektorban ragadtál ahol nem tudod megkeresni csak ennek töredékét, nehogy annak legyen már a hibája, aki mindent megtesz, hogy megkeresse...

2016. jan. 3. 00:57
 22/25 anonim ***** válasza:

[link]


Ne beszêljünk már butaságokat. A Glassdoor igazgatója szemêlyesen mondja, hogy bruttó.

2016. jan. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

# 21


Kérdező, az a felsorolás nem neked szólt, hanem a séf fiú nevű trollnak, aki jött, hogy bezzeg ausztriában alig keres többet egy programozó mint egy takarító.


Természetesen azóta (immáron kb. 500x) törölték a hülyeségeit és bannolták a nickjét.

2016. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
2018 van, még mindig ennél a cégnél dolgozol?
2018. jún. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok mi történt veled, sikerült emelést kapni?

Hasonló helyzetben vagyok, fejlesztőként keveslem a fizut, mivel mindenhol azt olvastam mennyire megugrottak a bérek, főleg IT szektorban.

2018. jún. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!