Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sincs manapság...

Szerintetek sincs manapság lehetőség a "kitörésre"?

Figyelt kérdés
Hiába tanul valaki éveken át, beszél több nyelvet, nagy nehezen elhelyezkedik valahol ahonnan nem rúgják ki ha mázlija van és egész életében robotol havi netto 150-200ért (jobbesetben). Ennem vagyok egy modellalkat, se jóképű, nincs világmegváltó ötletem amivel pénzt csinálhatnék, nem vagyok Bill Gates meg Zuckerberg féle zseni, egyetlen lehetőségem hogy tanulok, hogy értek valamihez amivel jól kereshetek....csak hát ez MO-n annyiból áll, hogy épphogy nem halsz éhen...
2015. dec. 30. 23:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem igazán tanultam szorgalmasan (bár jó eszem volt), csak angolul beszélek (de azt jól), könnyedén elhelyezkedtem mikor kiestem az egyetemről, 140 nettó volt a kezdőfizum egy magyar kisvállalatnál, utána váltottam egy multihoz 200 nettóért, most 2 év és két házon belüli pozícióváltás után 350 a nettóm.


Nem vagyok sem modellalkat, sem világmegváltó csak csinálom a dolgom. Nem sírni kell hanem csinálni és figyelni a lehetőségeket!

2015. dec. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%
És nettó 350 ezerrel mire mész? Semmire. Ez a gond és erről beszél a kérdező...
2015. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Oké második, akkor te egyet értesz a kérdezővel. Nincs kitörés, nettó 350 sem elég semmire, minden sz*r.


Én inkább az elsővel szimpatizálok, illetve szerintem az a fizetés már bőven a jó kategória (nem épp az "épphogy nem halsz éhen" kategória), de lehet sokkal-sokkal több is, és szerintem van kitörés. És bárki lehet Bill Gates vagy Zuckenberg.


Nem az őskor van (ha leöltök egy mamutot eszel, ha nincs vadászzsákmány akkor éhezel, ha szerencsés vagy lakhatsz egy barlangban ahol talán már tudsz tüzet gyújtani) és nem is középkor van (röghöz vagy kötve, nem is tudod, hogy a faludon túl is van élet, 10en éltek egy parasztházban és csak édesapádnak van lábbelije).


Most a lehetőségek ideje van. Az átlagember számára adott pl az internet, ott - amennyiben kitartása és ambíciója van - könnyen tanulhat olyat, ami piacképes és jól megfizetik, ha meg kreativitása van akkor létrehozhat olyan vállalkozást, amely termékeit/szolgáltatásait szintén jól megfizetik.


És tökre igaza van az elsőnek, hogy nem sírni kell hanem tenni érte.


Persze a Te választásod. Gondolhatod azt, amit a kérdező, amit a második, és igazad is lesz. Vagy gondolkodhatsz másképp, és akár úgy is igazad lehet.

2015. dec. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem simán van.

Én 2 évvel az egyetem elvégzése után 500 körüli nettót keresek, nem azt mondom, hogy ez annyira jó pénz, mert szerintem ez is kevés, de kezdetnek szerintem jó. A célom, hogy 2016 végére elérjem a havi 1 milliós nettót, és minden évben duplázzam a havi átlagos jövedelmem.

2015. dec. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

Van lehetőség. Van rengeteg jól fizető szakma itthon is. Vagy ha akarsz vállalkozhatsz. Továbbá ki lehet menni külföldre is. Szerintem rengeteg érdekes dologgal lehet foglalkozni, a világ egy nagyon izgalmas hely.


Zseninek meg nem születik az ember, hanem azzá válik, sok tanulással és kitartással. Nyilván akit nem érdekel semmi és nem tornáztatja az agyát, abból nem lesz zseni.

2015. dec. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%

Lehet válogatni:

[link]

2015. dec. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy szorgalmas, alázatos és értelmes munkaerőből kb bármilyen területen hiány van.


Én jogász vagyok, és az egyetem után négy évvel már többet keresek, mint a fentebb leírt összeg, pedig nem vagyok sem infos sem telcos, és szerintem 2-3 éven belül meglesz a nettó 6-700. És egy multis középvezetőként (amiből azért elég sok van...) nem álom ennyi pénz.


Nyilván ebből nem lesz yachtom meg villám monacoban, de az mindenütt (és nem csak itt) csak a felső 0,1%-nak van.

2015. dec. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Itthon minden nehezebb. Én teljesen egyetértek a kérdezővel. Ezzel a 150-200-al úgy odavannak az emberek.. "ez már nem rossz pénz itthon" és akkor mindig lefelé tekintgetnek, hogy hányan élnek minimálbérből. Balra kéne tekintgetni, hogy 200 kilométerrel arrébb miként működnek a dolgok.

Lehet, hogy itthon évek után eléred a 3-400-at, (hozzáteszem ez sem sok embernek sikerül), de aztán mi van? Ez nem kitörés. Ugyanúgy be jársz életed végéig 8-16-ig gályázni. Szerintem ez nem élet.


Nálam a kitörés ott kezdődik, hogy egy kényelmes megélhetésen felül félre tudsz tenni havi 5-600 de inkább 1 millió Forintot. Amit okosan befektetve hozamot termel neked. Így, ahogy telnek múlnak az évek lesz egy bázisod, pár 10 millió Forint, ami akkor is pénzt hoz mikor nem dolgozol. Így le tudod csökkenteni a munkaidőd mondjuk 4 órára, vagy havi pár hétre. 100 millió fölött meg akár vissza is vonulhatsz. Nálam ez az előrejutás. Az, hogy keresek X összeget, 150-200 ezret, amit nullára felélek minden hónapban, vagy pár tízezer megmarad belőle az sehova nem vezet. Robotolhat ez ember egész életében. Ugyanaz a rutin 40 éven keresztül.


Én külföldben látom a megoldást jó nyelvtudással és hiányszakmával. 1-2 év gyakorlat itthon és lehet menni. Itt van a kormány 6000db-os ingyen kamionos jogosítvány programja. Kezdő fizetés itthon nettó 4-500 ezer Forint, Ausztriában 8-900, Anglia 900-1000, Svájc 1,5 millió. Persze nem egy leányálom, de 5 év alatt ott tart az ember, mint itthon nagyon sokan egy élet alatt se. Utána még mindig lehet váltani, kevesebbet dolgozni. Nem kell megragadni egy helyen, a Kádár rendszernek már vége.

2015. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

Azért utolsó, a nagy álmodozásban nézd már meg, hogy "tőlünk 200 km-re nyugatra" hányan is vonulnak vissza mondjuk akár csak 50 évesen több százmillióval? Mert gyakorlatilag senki. A fizetés csak egy szám, semmit nem jelent a helyi árszínvonal ismerete nélkül. Ahogy a 2000 EUr-t kereső osztrák kollégám nem él jobban Bécsben, mint én BP-en, mert nekem havi 100e-ből van kellemes városi lakásom és 3000 ft-ból már egy kellemes étteremben vacsorázom. míg neki ugyan ez 1300 EUR havonta és 25 EUR a vacsorája.


3300 EUR-okat külföldön is csak és kizárólag nagyon jó pozíciókban lévők tesznek félre, de a jó pozikat itthon is jól megfizetik.


A kamionos fizukkal is igencsak el vagy tévedve ,a Waberer's itthon a "nagy béremelés után" fizet egy minimálbért + 20 ft/km-t a nemzetközizőknek átlag havi 8000 km-re MINUSZ a túlfogyasztás, üzemanyag bónuszra meg esély sincs, olyan átlagfogyikat adnak meg.

Azt meg, hogy egy TAPASZTALT osztrák / német kamionos mennyit keres meg megtudhatod innen:

https://www.youtube.com/watch?v=RtpRHY3LxjE


A kezdő nem nettó 3000 EUR-t, abban biztos lehetsz.

2015. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy itthon évek után eléred a 3-400-at, (hozzáteszem ez sem sok embernek sikerül), de aztán mi van? Ez nem kitörés. Ugyanúgy be jársz életed végéig 8-16-ig gályázni."


Az emberiség 95%-a nem keres ennyit. Node menjünk csak vissza 200-300 évet! Milyen volt akkor az élet? Szántani, kapálni, fát vágni, állatot vágni ... stb. kellett, ami elvette az egész napodat és sokkal nehezebb is volt, mint a mai munkák többsége. A történelemben a mai embernek van a legtöbb szabadideje és a legkényelmesebb élete. És te még egy mai kiemelkedő fizetést is lenézel! Ja hogy pop sztár akartál lenni, aki kéthavonta beleröfög a mikrofonba és dőlnek a milliók és mindenki imádja? Nem lehet hogy csak iszonyatosan lusta vagy és nem tudod elfogadni, hogy az életben mindenért tenni kell?


Azt már meg sem próbálom elmagyarázni, hogy nem fizetésért kell dolgozni, hanem azért mert érdekel és szereted, amit csinálsz! Persze a legtöbb embert nem érdekli semmi és nem szeret semmit sem csinálni.

2015. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!